Вітіліго: реконструкцію пігментації за допомогою методик камуфляжу

Ази в галузі реконструктивної мікропігментації

Logo

Лікування вітіліго: чи справді майстер перманентного макіяжу може допомогти людям повернутись до нормального життя за допомогою процедури камуфляжу?

Так, дійсно, фахівці з мікропігментування можуть допомогти людям з естетичними проблемами шкіри повернутися до нормального життя за допомогою камуфляжу. Проте хотілося б акцентувати увагу на деяких дуже важливих аспектах. Думаємо, що стаття викликає великий інтерес серед професіоналів і дасть уявлення про знання в галузі реконструктивної мікропігментації при лікуванні вітіліго.

Не впевнений – не берись!

Процес втрати пігменту, його прогресування чи регресу протікає дуже індивідуально. Незважаючи на певні зрушення в плані досліджень, причини цього захворювання повністю не вивчені, як і не завжди відома можливість прогресування захворювання після реконструктивної мікропігментації. Тому оцінити правильність дій навіть найвизнанішого експерта у мікропігментуванні досить складно.

Робота в галузі реконструктивної пігментації потребує величезної майстерності, інтуїції, досвіду та відповідальності. На жаль, практика така, що в індустрії перманентного макіяжу будь-яких нових напрямів та його активне обговорення веде, зазвичай, до появи величезної кількості непрофесійних робіт у цій галузі.

Перш ніж заявити у своєму резюме про те, що ви готові надавати послуги дермопігментування, потрібно обов'язково згадати: у «заходьте» в ту зону професійної діяльності, в якій якість життя людей значною мірою залежить від нашої роботи (ми говоримо про людей, які страждають на вітіліго) та іншими формами гіпер-або гіпопігментації). Дуже часто це люди соціально не адаптовані, які страждають на хронічну депресію, мають труднощі в кар'єрі та спілкуванні, найчастіше перебувають у найсильнішому стресі. Як правило, їхній психологічний настрій відіграє важливу роль протягом цієї тривалої хвороби. Камуфляж вітіліго - це робота фахівців найвищої проби.
Всі техніки, що рекомендуються, і обов'язкове пошарове нанесення пігменту дозволяють максимально наблизити пігментування до кольору шкіри. Колір шкіри кожної людини залежить від співвідношення, в якому чотири кольори – білий, жовтий, чорний та червоний – поєднуються між собою. Плюс складність ідеального збігу в постійній зміні кольору через хімічні процеси, наприклад, вплив ультрафіолетових променів. Непопадання в колір, на жаль, і подальші непрофесійні корекції ведуть до втрати природності акварельного камуфляжу і неможливості його виправлення в коректному варіанті.

На жаль, у сучасних реаліях наявність сертифікату та дипломів про навчання технологій маскуючого та камуфляжного пігментування не є гарантією гідної роботи. Та й клініки, які займаються застосуванням камуфляжу на науковій основі, не завжди доступні. Звичайно, обов'язково потрібно підписувати інформаційну згоду, яка може нас убезпечити у разі невдалої роботи, але ви маєте бути передусім професіоналом найвищого рівня.

Яке вітіліго можна виправити?

Незважаючи на те, що процедура пігментації великих площ при універсальному та узагальненому типі вітіліго вважається стандартною, потрібно ще раз переконатися у потребі самої процедури. Скоріше це може бути камуфляж класичним татуюванням на відповідному обладнанні.
Нанесення пігменту аплікаційно дає вбирання у верхні шари епідермісу, але як такої необхідності в такій процедурі немає, тому що він буде елімінований зі шкіри (у міру оновлення пласта епідермісу - один раз на 28 днів) і на кінцевий результат не впливає.
Пігментація при центральному та акрофаціальному типах вітіліго дає найбільш виражені естетичні зміни. Особливо ефективне поєднання перманентного макіяжу та камуфляжного пігментування в області повік та рота.
Як правило, пацієнти з темним кольором шкіри мають більш виграшні результати, ніж люди зі світлим кольором.

Збір анамнезу – важлива частина процедури

Збір анамнезу заслуговує на особливу увагу. Обговорення та прийняття рішення про пігментування завжди потребує чесних питань та чесних відповідей. При цьому важливо вирішити, на якій стадії — прогресуючій, стаціонарній або регресійній хворобі. Питання стадії захворювання вирішується під час аналізу даних анамнезу та оцінці клінічної картини. При цьому фахівці враховують появу нових елементів, а також периферичне зростання існуючих вогнищ.
Не всі білі плями на шкірі є симптомом вітіліго. Існує велика кількість захворювань шкіри, зовні схожих на вітіліго, але мають зовсім інше походження та потребують інших методів лікування та корекції. Серед таких захворювань слід позначити постпаразитарну та сифілічну лейкодерму, білий лишай, деякі шкірні вроджені захворювання, у тому числі анемічний невус, склеродермію, вторинну депігментацію після опіків, травм та перенесених хронічних шкірних захворювань (псоріазу, атопічного дерматиту та ін). і багато інших. Саме тому така важлива консультація дерматолога для правильної постановки діагнозу та лікування. Самостійна ідентифікація білих плям на шкірі фахівцями з ПМ, звичайно, заборонена. Як і процедура стимуляції меланоцитів.
Фахівці, які займаються реконструктивною пігментацією вітіліго, повинні працювати тільки у співпраці з дерматологом, який має досвід роботи з пігментними порушеннями шкіри.

Прояв феномена Кебнера

Прояв хвороби та використання методик

Вважається, що камуфляжні техніки дермопігментації можна поєднувати з будь-яким активним лікуванням вітіліго (терапевтичним та хірургічним).

У прогресуючій стадії вкрай небажана процедура реконструктивної пігментації через високий ризик феномену Кебнера — появи свіжих висипів дома травми будь-якого роду. При виявленні прогресуючої стадії вітіліго або поширеному процесі рекомендують при відповідному загальному лікуванні альтернативні методи маскування вогнищ. До них відносять штучне фарбування шкіри різними барвниками (перманганат калію, індигокармін, хна, бісмарк браун та ін.), періодичні аплікації засобів, що містять дигідрокисацетон (DHA), дерматологічний камуфляж з використанням маскуючої косметики з високою концентрацією пігментів. , та інші.
Пасивний період перебігу хвороби різний і залежить від типу розподілу вітіліго. Локалізоване вітіліго зазвичай перестає прогресувати через 1-2 роки після маніфестації.
Генералізоване вітіліго схильне до уповільнення прогресування лише тоді, коли воно починається на шкірі обличчя (52% випадків).
Відомі побічні ефекти методу пігментування: загострення генетичної інфекції, хронічні гранулематозні реакції на введені пігменти, алергічні реакції, позитивний феномен Кебнера, шкірні псевдолімфоми, вторинне інфікування та, природно, неякісний колірний збіг.
Таким чином, непрофесійні дії фахівця можуть призвести до нестабільного внутрішнього стану пацієнта, що нерідко посилює ситуацію та є причиною подальшого прогресування захворювання.
Реконструктивна пігментація вітіліго — це робота без права на помилку та величезна відповідальність перед людьми з їхніми відчайдушними спробами приховати свої прояви шкіри.

Читайте також