Видалення ремувером: як майстру перманентного макіяжу уникнути помилок
На замітку майстрам перманентного макіяжу
Чому клієнти приходять на процедуру видалення татуажу? Найпоширеніші причини – старий татуаж, який вицвів та втратив форму, а також невдалий перманентний макіяж. Розкажемо, коли потрібно використовувати ремувер і як відбувається процедура виведення пігменту
Всі знають, що є два ефективні способи позбавитися пігменту в шкірі – за допомогою лазерного видалення та видалення татуажу ремувером. Але, якби все було настільки просто, не виникало б різноманітних проблем у процесі видалення ПМ та тату. Все ускладнюється численними аспектами. Розкажемо, коли потрібно використовувати ремувер і як відбувається процедура виведення пігменту
Видалення старого татуажу ремувером – процедура, яка вимагає від майстра високої кваліфікації та індивідуального підходу до кожного клієнта. Що повинен знати кожен фахівець, щоб бути у всій зброї і не допустити жодної помилки? Адже будь-яка помилка майстра може погіршити ситуацію або збільшити вже існуючу проблему.
Принцип видалення ремувером
Видалення татуажу ремувером - апаратна методика, спрямована на руйнування пігменту під шкірою за допомогою особливого хімічного складу. Ремувер - це суспензія, до формули якої входять компоненти, за своєю структурою схожі з пігментом - речовини, здатні зв'язуватися з нерозчинними частинками пігментів і виводити їх із тканин. Тобто, хімічний склад ремуверу, як і, як і пігмент, вноситься в шкіру з допомогою апарату для перманентного макіяжу, всередині розщеплює фарбу і виводить її назовні.
Майстри вводять суспензію на глибину залягання пігменту ультратонкою голкою за допомогою апарату. Перебуваючи в шкірі, засіб запускає біохімічну реакцію впливу: проникаючи в місце скупчення стабілізованого пігменту, зв'язуються з нерозчинними частинками пігментів, руйнують зв'язок між ними та клітинами шкіри, сприяючи їх виведенню з тканин.
Розрізняють кислотні, соляні та лужні ремувери, залежно від активного компонента.
Кислотні ремувер поділяють на однокислотні, двокислотні, мультикислотні. Існує й інша класифікація кислотних ремуверів, через яку кошти ділять на однофазні, двофазні, трифазні.
Виробники кислотних ремувер часто вказують у складі продукту активні речовини, наприклад АНА. Під цією назвою маються на увазі фруктові кислоти, наприклад, такі як яблучна, лимонна, винна, молочна, гліколева, гідроксиоцтова, гідроксиянтарна. У ремувери на основі кислот часто додають резорцин та саліцилову кислоту для посилення властивостей. Оскільки кислоти, за своєю суттю, є речовини, що згортають, то під впливом кислотного ремуверу на шкірі завжди утворюється досить щільна кірка - струп.
До складу ремуверів на сольовій основі сучасні виробники включають концентрат морської солі, а ось утримувати у своєму складі солі важких металів ремувери не можуть, заборонено подібне до застосування.
Ремувери на основі гідроксиду натрію, калію, кальцію або лужні ремувери можна використовувати при хімічному видаленні пігментів будь-якої складності.
Коли ремувер краще
Коли краще видаляти пігмент за допомогою ремуверу? Експерти радять поєднувати лазерне видалення та ремувер, оскільки поєднання цих методик дозволяє видалити практично будь-який татуаж. Найчастіше до ремуверу вдаються у випадках, коли колір пігменту не яскравий і лазер може його «бачити». Або ж при нанесенні татуажу використовували найскладніші тони – блакитний, світло-зелений, білий, бежевий – кольори, які дуже важко вивести зі шкіри.
За один сеанс пігмент освітлюється на один-два тони. Скільки сеансів знадобиться? - Найпоширеніше питання клієнтів. Майстер не зможе дати точної відповіді на першій зустрічі. Швидкість видалення залежатиме від хімічного складу пігменту, його кольору від того, наскільки давній татуаж. Також на якість видалення впливатиме кількість пігменту, внесеного в шкіру, глибина залягання та щільність розподілу пігменту у шкірі, ступінь травмування шкірного покриву. Більш-менш орієнтуватися майстер зможе через півтора-два місяці після повного відновлення шкіри після першої процедури. Але і майстру, і клієнту доведеться запастися терпінням, так і при видаленні татуажу може з'явитися бажання два, три, п'ять або навіть більше сеансів, залежно від складності кожного окремого випадку. Ще раз нагадаємо, що кожну повторну маніпуляцію слід проводити не раніше ніж через півтора-два місяці після попередньої.
Покрокова технологія роботи з ремувером
Технологія роботи з ремувером схожа на процедуру перманентного макіяжу. Майстер вводить тонкий шар ремуверу за допомогою апарату для перманентного макіяжу на глибину пігменту. Працювати рекомендується точково, а не штрихами. В цьому випадку суспензія зможе проникнути досить глибоко та дістати сам пігмент. Через мікропроколи, отримані після проходу апаратом, ремувер продовжує працювати у шкірі, витягуючи залишки пігменту поверхню. Фарбувальна речовина, яка виходить назовні, і залишки ремуверу після кожного проходу видаляють сухою ватяною паличкою.
Для запобігання неприємним наслідкам у процесі загоєння шкіри після видалення ремуверм майстер обов'язково повинен призначити у постпроцедурний догляд спеціальні препарати, які знижують ризик рубцювання.
До незаперечних переваг ремуверів відноситься те, що засіб справляється з будь-якими кольорами. Крім цього, просто купити ремувер у магазині будь-кому, хто бажає, практично неможливо. Майстрам обов'язково потрібно пройти курс навчання, перш ніж центр продасть цей засіб видалення. І це вірно!
Чергування використання лазера та ремуверу дає найкращий результат видалення ПМ. Важливо пам'ятати, що лазер, ні ремувер не терплять самоучок! І тільки знаючи масу особливостей, що стосуються видалення татуажу, ви можете сміливо приступати до процедури, не побоюючись завдати шкоди шкірі клієнта.
Читайте також
- Корекція мікроблейдингу: як виправити татуаж брів
- Видалення перманентного макіяжу: як провести процедуру ефективно
- Не з «чистого листа»: виправлення татуажу брів
- Поширені помилки у перманентному макіяжі та способи їх виправлення
- Видалення перманентного макіяжу: проблеми та можливості
- Невдалий татуаж або старе татуювання: всі способи виведення
- Ремувер