Видалення перманентного макіяжу: проблеми та можливості

Найактуальніші способи виведення пігменту

Logo

Самостійно визначити можливість виведення татуажу складно, це питання відповість майстер після оцінки ситуації. Однак, практично будь-який татуаж можна вивести, підібравши оптимальний вид видалення

Переваги вдалого татуажу видно відразу: клієнт виходить з кабінету перманентного макіяжу, отримавши гарну форму, колір, акценти, що бракують, на обличчі і, відповідно, з впевненістю в собі. Але не кожну роботу майстра можна назвати вдалою.

До результату, який з різних причин не влаштовує клієнта, можуть призвести відсутність навичок у майстрів-новачків, низької якості розхідники, недостатньо поставлена рука. У поодиноких випадках роботу можна доробити шляхом зміни форми, надання відтінку пігменту насиченості. Але набагато частіше татуаж доводиться видаляти. Про найпопулярніші способи видалення читайте у цій статті.

Які можуть бути причини видалення татуажу?

Суб'єктивних причин видалення татуажу може бути безліч. Але якщо ми говоримо про старий татуаж, виконаний у застарілій техніці, то основна причина його видалення - зміна кольору. У перші роки розвитку перманентного макіяжу як самостійної процедури пігмент у процесі нанесення вводився глибоко під шкіру, через що організм не міг вивести його без проблем з часом. Це призводило до того, що фарба у шкірі згодом змінювала свій відтінок: чорний виходив у синій, коричневий – у червоний чи інші небажані відтінки. Губи після татуажу також змінювали свій колір, при цьому він міг бути як бляклий, так і набагато насиченішим, ніж раніше.

Через що відбувалися такі зміни? Назвемо кілька найпоширеніших причин:

  • в процесі татуажу використовувалися пігменти, до складу яких входить оксид заліза (зазвичай це пігменти у коричневих та червоних відтінках). У цьому випадку спочатку відтінок зберігається, а згодом розщеплюється та виводиться організмом, залишаючи лише основний червоний колір;
  • неправильний вибір відтінку пігменту. Найчастіші помилки недосвідчених майстрів у виборі відтінку пігменту пов'язані з тим, що вони не враховують факт заломлення світла. У процесі загоєння шкіри зона татуажу покривається тонким шаром епідермісу, що заломлює світло. Через це відтінок сприймається іншим. Поступово шари шкіри наростають, заломлення посилюється. В результаті колір татуажу може сприйматися зовсім інакше;
  • застосування пігменту чорного кольору. Для перманентного макіяжу чорний колір – це табу. Кожен досвідчений майстер вам підтвердить це. Чорний колір завжди мігрує у сірий. Як альтернатива використовується темний тон коричневого кольору, який ніколи не змінює свій відтінок.

Але справа не лише в помилках, які відбуваються у процесі процедури. Клієнт може захотіти видалити татуаж і з особистих причин, серед яких найчастіше зустрічаються:

  • Невідповідність бажаного з дійсним . Клієнт найчастіше уявляє собі, як зміниться його обличчя після процедури ще до того, як зробити перманентний макіяж. Але результат може відрізнятиметься від того, як йому уявлялося. У цьому випадку результат залежить від майстра: чи попередить він свого клієнта про можливе розбіжність його очікувань та результату ще на етапі консультації чи ні. Дуже важливо налаштувати клієнта не судити про результат відразу після процедури, а почекати, коли пігмент «вляжеться», шкіра загоїться, форма повністю сформується.
  • Невідповідна форма . «Вибрана форма точно мені підійде?» Дуже часто при виборі форми брів або губ багато дівчат не замислюються над цим питанням. Зазвичай вони спираються на своїх знайомих або фотографії моделей в інтернеті, у яких вже є перманентний макіяж, і просять такий самий. Клієнти повинні пам'ятати, що форма підбирається майстром, який спирається на свій досвід та побажання клієнта, вимальовуючи найбільш гармонійний варіант у кожному індивідуальному випадку.
  • Колір татуажу не підходить до обличчя чи способу життя. Яскравий татуаж губ – це красиво, але не завжди актуально. Або, навпаки, бліді відтінки, хоч і модні, але можуть змінювати зовнішність не на краще. Звичайно, це можна виправити корекцією або доопрацюванням. Але нерідко клієнтки вирішують питання кардинальніше - повністю видаляють перманентний макіяж.
  • Дискомфорт після татуажу . Сверблячка і болючі відчуття властиві періоду загоєння татуажу, але якщо вони не проходять, можна говорити про виняткові випадки, коли організм не засвоює пігмент. Таке трапляється вкрай рідко і примушує до негайного видалення татуажу.

Чи складно вивести перманентний макіяж?

Самостійно визначити можливість виведення татуажу складно – на це запитання відповість лише фахівець після оцінки ситуації. Однак практично будь-який татуаж можна вивести, підібравши оптимальний вид видалення.

Ключове значення у прийнятті рішення має пігмент, який використовується при татуажі. Перманентний макіяж очей виводиться швидше за інші зони. Максимального ефекту можна досягти вже через 2-3 процедури. На виведення татуажу брів та губ може знадобитися більше сеансів. При цьому при виведенні перманента із зони повік колір щоразу стає світлішим. А при видаленні з інших зон він може спочатку потемніти, а потім, з часом, почати світлішати.

Актуальними способами косметологічного видалення татуажу залишаються лазер та ремувер.

Лазерне видалення татуажу

На сьогоднішній день існують різні види лазерних апаратів, які відрізняються ефективністю, можливостями, мають свої переваги та недоліки. Тому лазерне видалення татуажу широко використовується у косметології.

Частота процедур залежить від глибини введення пігменту, його складу та кольору. Для виведення нещодавнього перманентного макіяжу може знадобитися лише 2 сесії. А ось для виведення дуже старого посинілого татуажу чи татуювання – від 5 процедур. Точну кількість необхідних сеансів скаже майстер після оцінки ситуації.

Лазер дуже ефективний передусім стосовно темних кольорів пігменту: коричневого, синього, сірого. Його ефективність у видаленні темних тонів сягає 98%. Такий високий показник не може дати жодного іншого способу виведення. При цьому лазер абсолютно неефективний у роботі зі світлими відтінками: білий, тілесний, жовтий, зелений. У разі краще скористатися іншим способом виведення чи поєднати його з лазером.

Незважаючи на високу ефективність, в окремих випадках через лазер можуть утворюватися шрами. Особливо якщо є схильність до формування келоїдних рубців. Також рубці можливі при виведенні пігменту в області потилиці, грудях, плечах.

Кожен досвідчений майстер скаже вам, що не можна повторювати процедуру частіше, ніж один раз на місяць. За цей період шкіра встигає відновитися та зажити. Період може збільшуватися - видалення можна робити раз на 2 місяці, раз на півроку, як завгодно. Але якщо частувати та робити видалення кілька разів на місяць, то дуже висока ймовірність найсильнішого пошкодження шкіри та негативних наслідків.

Видалення ремувером

Ремувер є засіб з хімічною основою, здатний розщипувати пігмент і виводити його природним шляхом. Процес видалення ремувер дуже схожий з процедурою перманентного макіяжу. Але замість пігменту голкою майстер набирає ремувер та вводить його на потрібну глибину до пігменту. Очевидна перевага методу полягає в тому, що склад вводиться виключно за малюнком, жодним чином не торкаючись сусідніх ділянок шкіри. Ремувер дуже ефективний до світлих відтінків (при роботі з якими абсолютно не ефективний лазер). Це єдиний спосіб виведення білого, тілесного, жовтого, зеленого кольору.

До переваг методу належить:

  • Досить невисока вартість за невеликої кількості процедур виведення татуажу;
  • Розпад пігменту починається вже під час процедури;
  • Максимальний ефект – через 30 днів.

Але є й мінус. Засіб пошкоджує всі шари шкіри, через які проходить. Це викликає лущення. До того ж процедура болісна для людей з підвищеною чутливістю.

Серед недоліків :

  • Протипоказання: ВІЛ, гепатит, вагітність, цукровий діабет;
  • Вимоги до ретельного догляду за шкірою після процедури із застосуванням спеціальних мазей та виключенням намокання зони;
  • Є можливість алергії на склад ремуверу.

Ремувер не рекомендується використовувати для видалення перманентного макіяжу повік. Один незграбний рух майстра - і хімічний склад потрапить у око, що призведе до ускладнень. Процедура вимагає професіоналізму та точності.

Названі способи - найактуальніші у питанні виведення пігменту. І знову повторимо – майстрам перманентного макіяжу варто пройти навчання різним способам видалення татуажу чи татуювання, щоб стати справжнім професіоналом у цьому питанні. Так ви убезпечите себе, своїх клієнтів, їхню зовнішність і здоров'я.

Читайте також