Татуаж ареоли: про техніку та нюанси процедури

Ареола: один крок до ідеалу

Logo

Вже не перше десятиліття найпопулярнішою послугою в галузі естетичної дермопігментації (ЕДТ) є татуаж ареоли після хірургічного втручання

Анна Заболотна, керівник Міжнародної академії ПМ та естетичної дермопігментації «Біотек» (Росія), дипломований художник, майстер-викладач міжнародного класу з перманентного макіяжу, естетичної дермопігментації та трихопігментації, переможець першого конкурсу «Контур століття» (200 у Росії та за кордоном, викладач Міжнародного університету ПМ (Мілан, Італія) (Росія)

Естетична дермопігментація здатна замаскувати практично будь-який рубець. А щоб полегшити роботу фахівця і поберегти власні нерви, після операції слід суворо дотримуватися рекомендацій лікаря ⎼ мінімізувати впливи на рану, що гояться, в тому числі сонячних променів, і використовувати спеціальні загоювальні засоби

Естетична дермопігментація – це сучасний та ефективний метод візуальної корекції ареолярної зони методом введення (імплантування) пігменту в дермальні шари шкіри на глибину 0,3×0,8 мм. Методика добре переноситься пацієнтами, не потребує тривалого відновлювального періоду, не завдає болю та сильного дискомфорту.

Процедура естетичної дермопігментації дозволяє не тільки відновити естетично прийнятний вид ареоли після операції, а й закамуфлювати рубці у місцях з'єднання розсічених тканин молочної залози.

Відновлення ареоли після операції. Фото надані автором

Треба зауважити, що, хоча переважна більшість клієнтів з проблемами ареоли звертаються до нас саме після маммопластики, естетична дермопігментація чудово зарекомендувала себе і в інших випадках, наприклад, при необхідності змінити колір ареоли або її розмір. Такий короткий термін реабілітації обумовлений низьким ступенем травматичності процедури.

Звісно, введений у дермальні шари шкіри пігмент сприймається організмом як чужорідне тіло, унаслідок чого активізуються відновлювальні процеси. І організм, намагаючись якнайшвидше «нейтралізувати противника, що вторгся», посилено виробляє колаген, який обволікає частинки пігменту, утворюючи навколо них своєрідну капсулу. Після закінчення цього процесу йде зайва колірна насиченість, пігментована зона набуває тієї м'якості і пастельності, яка властива натуральним відтінкам. В середньому процес займає два-три тижні, а через місяць після процедури пігмент повністю інкапсулюється та фізично стабілізується у шкірі.

Результат зберігається протягом трьох до п'яти років, на пігментованих ділянках може «прожити» набагато довше, а деяких випадках зберігається все життя.

Корекція вітіліго. Фото надані автором

Щоб процедура пройшла максимально комфортно як для клієнта, так і для майстра, не слід нехтувати анестезією. Якщо, звичайно, пацієнт не потребує зворотного. При цьому треба пам'ятати, що ареола область дуже чутлива.

Для знеболювання зони ареоли використовуються засоби місцевої аплікаційної анестезії, такі як MesoNUMB, Emla, які накладають під оклюзію і витримуються 2530 хвилин, після чого можна спокійно приступати до роботи.

При поверненні чутливості застосовується додаткове знеболювання. Для цього на зону, що пігментується, наносяться водний розчин лідокаїну 2?5% або гелі Blue Ice, Sustaine.

Про техніку

Щоб досягти максимально природного виду ареоли, рекомендується комбінувати декілька технік нанесення пігменту. Для зафарбовування ареоли оптимальні спіралеподібні, штрихові та зворотно-поступальні рухи, для імітації залоз Монтгомері – спіралеподібні та точкові рухи, для імітації капілярів – протяжні лінійні рухи.

Заліза Монтгомері ⎼ невеликі горбки, розташовані навколо соска, по периментру ареоли. Їхнє призначення досі невідоме точно. Існує гіпотеза про те, що секрет, що виділяється цими залозами, впливає на нюх немовляти, спрощуючи процес пошуку материнських грудей.

Щоб замаскувати періареолярний рубець, його зафарбовують під колір ареоли, а краї розтушовують трохи захоплюючи здорову шкіру. Слід пам'ятати, що натуральна ареола не має чітких країв, як не зустрічається в природі та ареола у вигляді ідеального кола, тому краще зовсім не малювати контур, плавно розтушовуючи краї зафарбованої області. Однак якщо клієнтка наполягає на тому, щоб контур був чітким, виконувати процедуру естетичної дермопігментації слід пігментом сильно розведеним дилюентом. В останньому випадку контур буде помітний тільки під час роботи і в період відновлення тканин, а після відторгнення скоринок набуде цілком природного вигляду.

Про те, що нормальна ареола ніколи не має ідеально окресленого периметра, слід пам'ятати навіть тоді, коли перед фахівцем стоїть завдання виправити форму ареоли, тобто надати її межі більш округлого вигляду.

Пігмент для розтушовки слід вибирати на тон або півтону темніше, ніж колір самої ареоли, тому що після того, як зійде скоринка, він стане трохи світлішим за початковий.

Не слід забувати, що для зафарбовування рубця використовують фарбу більш щільну, тобто нічим не розбавлену, а саму ареаолу розтушовують пігментом, розведеним міксом. Якщо рубець має різну щільність, то на одних ділянках пігментація виглядатиме темніше, а на інших світліше. У цьому випадку обов'язково знадобиться корекція ареоли (бажано не раніше ніж через місяць після першої процедури, оскільки за цей період епідерміс відновлюється і відбувається фізіологічна стабілізація пігментів у дермі шкіри та сполучної тканини рубця).

Найочевидніше можливості естетичної дермопігментації відкриваються у разі, коли пацієнтка втратила соска або сосків і ареоли в результаті мастоектомії. Нема чого й казати, що для будь-якої жінки ⎼ це серйозне випробування. І хоча традиційним методом відновлення ареолярного комплексу вважається пересадка клаптів шкіри з пігментованих ділянок тіла пацієнта (передбачається, що саме ці тканини найбільш достовірно відтворюють структуру і колір ареоли), сучасні техніки естетичної дермопігментації і широкий вибір пересадки шкіри донорських зон невиправданими. Тим більше що результати ЕДП анітрохи не гірші, а часом навіть кращі.

Створення ареоли з нуля

На жаль, не лише гонитва за красою приводить жінок на операційний стіл. Онкологічні захворювання молочних залоз, як і раніше, займають лідируючі позиції в усьому світі, і ЕДП є ефективним засобом психологічної реабілітації для жінок, які перенесли мастектомію, оскільки цей метод дозволяє повністю відтворити ареолу і навіть сосок.

У цьому випадку майстру належить створити ареолу з нуля. Тобто намалювати сосок, пігментоване коло, горбки. Все ⎼ як належить. Причому зробити так, щоб намальовану ареолу візуально неможливо було відрізнити від натуральної.

У образотворчому мистецтві технічний прийом, у результаті якого створюється ілюзія те, що зображений об'єкт є реальним, називається «тромплей» (від фр. trompe-l'oil ⎼ «обмани очей», чи «обман зору»). Він вимагає як бездоганного володіння пензлем і кольором, а й знання законів перспективи.

Тут як ніколи знадобиться і талант, і знання анатомії, і відчуття кольору, і досвідчена рука, і навіть здатність до передбачення, адже, як говорилося, кінцевий результат роботи проявляється не раніше ніж через місяць після процедури.

При малюванні ареоли можуть використовуватися практично всі кольори, включаючи ті, які зовсім не асоціюються у нас із кольором шкіри, наприклад, зелений. При цьому залежно від того, який саме елемент ареоли малюється, майстер використовує насадки різного типу та з різною кількістю голок. Досвід показує, що досягти бажаного результату за одну процедуру практично неможливо. Кількість коригувальних процедур індивідуально і залежить від конкретного випадку: віку, типу шкіри, швидкості обмінних процесів в організмі, товщини та щільності рубцевої тканини.

Неодноразова корекція задля досягнення ідеального результату – загальноприйнята практика, що дозволяє як усунути помилки під час виборів фарби чи тієї чи іншої техніки, а й простежити результат процедури у розвитку, з урахуванням реакції шкіри.

Той факт, що в естетичній дермопігментації можливі процедури, що коригують, робить її набагато ефективнішою.

Читайте також