Прорахувати клієнта: що може розповісти вибір процедури ПМ
Психологія для майстрів перманентного макіяжу
Перманентний макіяж сьогодні здатний задовольнити практично будь-які запити, аж до найекстравагантніших. Незвичайні побажання клієнтів можуть здивувати досвідченого майстра, але навряд чи поставлять його в глухий кут
Анна Заболотна, керівник Міжнародної академії ПМ та естетичної дермопігментації «Біотек» (Росія), дипломований художник, майстер-викладач міжнародного класу з перманентного макіяжу, естетичної дермопігментації та трихопігментації, переможець першого конкурсу «Контур століття» (200 у Росії та за кордоном, викладач Міжнародного університету ПМ (Мілан, Італія) (Росія)
Перманентний макіяж сьогодні здатний задовольнити практично будь-які запити, аж до найекстравагантніших. Незвичайні побажання клієнтів можуть здивувати досвідченого майстра, але навряд чи поставлять його в глухий кут. Незалежно від того, наскільки типовий або навпаки незвичайний запит, він може повідомити цікаві відомості про самого клієнта. Сьогодні ми спробуємо розібратися в прихованих мотивах, які рухають людьми, які звертаються до послуг ПМ, і намалювати їх найпростіші психологічні портрети, ґрунтуючись на змісті процедур, які вони обирають.
Схеми поведінки клієнтів
Найпростіше згрупувати клієнтів за схемами поведінки. Навіть не дуже досвідчений майстер підтвердить, що залежно від того, яким чином клієнти формулюють своє бажання, їх можна розділити на три групи.
Перші точно знають чого хочуть. З одного боку, це добре, оскільки спрощує завдання – економить час та душевну енергію. До того ж, у цьому випадку майстер ніби складає із себе відповідальність за естетичний вибір. Клієнт бере її на себе.
З іншого боку – є дві речі, які можуть все зіпсувати. Перша – це якість вибору клієнта, відповідність того, що він хоче уявленням майстра про красу та сексуальну привабливість. Друга - свідомість і принциповість майстра, які можуть не дозволити йому взятися за роботу, якщо він впевнений у тому, що вона швидше спотворить, ніж прикрасить клієнта. У результаті – важкі переговори з клієнтом, які гарантують позитивного результату.
Друга група : нічого не знають і у всьому сумніваються. Зустріч із нею передбачає ознайомлення з безліччю варіантів і добір правильних слів, здатних подолати сумніви клієнта та переконати його хоча б у тому, що він має ухвалити якесь рішення.
Третя група є найбільш проблемною. Ці люди знають чого хочуть. Але або зовсім не уявляють характеру процедури, особливо, якщо вона має на увазі технічні складності, або переконані в тому, що мають глибокі знання на тему, які насправді виявляються, м'яко кажучи, недостовірними. В обох випадках висока загроза передчасного розчарування та виникнення недовіри до майстра. Подібні умови є вкрай несприятливими для нормальної роботи. Майстру необхідно спочатку якимось чином повернути довіру клієнта, щоб переконати його вибрати необхідну процедуру. Непросте завдання навіть для досвідченого фахівця.
«Читаємо» свого клієнта
Тепер спробуємо розібратися з мотивами і характерами жінок, залежно від типу і виду процедур, які вони вибирають. Вважається, що жінки, які віддають перевагу непомітному «натуральному» макіяжу, мають впевненість у собі, а в спілкуванні з чоловіками розраховують насамперед на свої комунікативні здібності. З ПМ все трохи складніше.
Фото робіт надані автором
Вибираючи неяскравий макіяж, жінки часто керуються тим, що він дозволяє їм з упевненістю постати перед чоловіками на ранок після першого побачення, коли від звичайного макіяжу, особливо, якщо ніч була бурхливою, залишаються лише непривабливі руїни, або зовсім нічого, що викликає побоювання. розчарувати малознайомого партнера контрастом до та після.
Неважко зробити висновок, що цим жінкам властива невпевненість у собі, можливо, заснована на негативному досвіді, а також занижена оцінка своїх навичок вербального спілкування.
"Коли ти в смутку, розчарована в коханні, - зроби макіяж, найкращу зачіску - і атакуй" (Коко Шанель).
Психологами встановлено, що жінки, які раптово починають носити яскравий макіяж, у стані стресу, розчарування, незадоволеності станом речей. Часто перехід до нового стилю макіяжу є символічним жестом, що свідчить про бажання змінити обстановку, вийти з несприятливого становища, що склалося, і навіть круто змінити життя. Зазвичай подібні зміни у звичках жінки є нетривалими, причому, незалежно від того, чи подолана фруструюча ситуація чи ні.
Як завжди з перманентним макіяжем справи дещо інакше. Чи не основним мотивом жінки, яка зважилася зробити яскравий ПМ, є бажання покращити, збагатити своє сексуальне життя.
І в цьому вони мають рацію. Як показують неодноразові дослідження, більшість чоловіків сприймають яскравий макіяж як свідчення гарячого темпераменту жінки, її розкутості та сексуальної стурбованості. Чоловіки реагують на цей сигнал як на заклик до дії. Причому несвідомо. Тобто навіть у тому випадку, коли на словах вони відкидають привабливість яскравого макіяжу, розцінюючи його як «вульгарний».
Варто відзначити, що бажання покращити сексуальне життя, зовсім не суперечить твердженню про стан розчарування та незадоволення, яке спонукає жінок наносити яскравий макіяж.
Бажання мати надвиразний ПМ може також говорити про те, що дана жінка не схильна витрачати час на флірт або робити інші дії зі спокуси чоловіків. Вона прагне захоплювати без зайвого клопоту – одним своїм виглядом. Це у свою чергу може свідчити про невпевненість жінки у своїх маніпулятивних здібностях та загалом про занижену самооцінку, зокрема, про низьку оцінку свого інтелекту.
Крім цього – прагнення мати яскравий ПМ може парадоксально бути показником низької чуттєвості та нездатності відчувати повноцінні радості сексу. Яскравий макіяж компенсує сексуальну незадоволеність задоволенням, яке жінка отримує від збільшення кількості зацікавлених чоловіків, від усвідомлення своєї чарівності.
«Прийнято вважати, що очі – це дзеркало душі, чому не визнати, що губи – це провідник серця?» (Коко Шанель)
А ще губи – індикатор декларованого темпераменту та відкритості. Яскравий макіяж на губах вказує на те, що жінка готова до спілкування. А також покликаний відкрити світові те, що володарка губ – натура чуттєва, пристрасна, жадібна до сексуальних насолод.
Акцент на очі
З очима дещо складніше. Загалом акцент на очі говорить про бажання жінки зачаровувати і спокушати. Але є нюанси.
Так, якщо жінка носить на віках непомітний макіяж à la naturelle – це може свідчити доброті, м'якості характеру і навіть про деяку наївність. Якщо вона використовує строкаті, кольорові тіні – це має розкрити світові її творчий характер, сміливість і відсутність забобонів. А також бажання виділитися, викликане фіксацією на власній персони і нерідко болючим переконанням у тому, що вона варта більшого.
Смокі айз – демонструє розрахунок жінки на силу погляду. Тобто все те бажання зачаровувати і захоплювати без додаткових зусиль.
Акцент на нижню повіку – досить рідкісне явище у макіяжі. Воно покликане підкреслити незалежність та оригінальність жінки. Причини, які спонукають її вдаватися до подібної девіації - ті ж, що і у випадку з кольоровими тінями, а також у заниженій оцінці власної привабливості та вимогливому нарцисизмі.
Наявність стрілок може говорити про суворість характеру, підвищену увагу до деталей, наявність завзятості і навіть перфекціонізму.
Звичайно, наведені нами дані вірні лише в межах ймовірностей, хоч і досить високих. Цього цілком достатньо, щоб отримати уявлення про характер відносин між видимим і прихованим і на цій основі робити власні припущення щодо зв'язку того чи іншого вибору клієнта з певними рисами його характеру і навіть з його несвідомими мотивами.
Читайте також
- Робота з чоловічим обличчям або Навіщо йому перманентний макіяж?
- Перманентний макіяж губ: ТОП-5 запитів клієнтів
- Пігменти для губ: що вибирають професіонали ПМ?
- Властивості шкіри та кольоротипи, або Чому така важлива колористика в перманенті
- «Підводні камені» ПМ і як їх уникнути майстру-початківцю
- Вартість послуги, або Як сформувати ціну перманентного макіяжу
- Контурна пластика губ і татуаж: правильно поєднуємо
- Видалення перманентного макіяжу: коли лазер краще?
- Омбре, техніка татуажу
- Перманентний макіяж