ПМ періорбітальної області: поради від Анни Заболотної

Порядок навколо очей

Logo

У цій статті ми торкнемося актуальної для майстрів ПМ теми ⎼ корекції гіперпігментації періорбітальної зони. Працювати тут потрібно з особливою обережністю та, звичайно ж, зі знанням низки нюансів.

Анна Заболотна, керівник Міжнародної академії ПМ та естетичної дермопігментації «Біотек» (Росія), дипломований художник, майстер-викладач міжнародного класу з перманентного макіяжу, естетичної дермопігментації та трихопігментації, переможець першого конкурсу «Контур століття» (200 у Росії та за кордоном, викладач Міжнародного університету ПМ (Мілан, Італія) (Росія)

Продовження. Початок тут

Рішення, які може запропонувати майстер

Що ж пропонує естетична дермопігментація? Практично те саме, тільки простіше і безпечніше.

Метод усунення гіперпігментації періорбітальної області став логічним продовженням розробки методу розтушовки на депігментованих ділянках шкіри і особливо на верхніх повіках, шкіра яких близька за своєю будовою до шкіри під очима.

З усіх методів розтушовки для усунення гіперпігментації найкраще підходять два. Перший – це старий добрий пуантилізм.

В основі ідеї використання пуантилізму лежить той факт, що шкіра має дуже неоднорідний колір, і якщо розглянути її, скажімо, під мікроскопом, то ми побачимо аж ніяк не монохромне рожеве полотно, а скупчення незліченних точок, колір яких часто зовсім не відповідає тому, до якого ми звикли: там будуть і зелені, і сині, і сірі, і жовті вкраплення, які, змішуючись оптично, якщо дивитися на них неозброєним оком, і дають природний колір шкіри, що шукається.

Другий метод розтушовки, який чудово зарекомендував себе при усуненні гіперпігментації зони навколо очей, – це лесування. Цей метод теж прийшов у перманентний макіяж зі світу мистецтва і є розтушовкою сильно розведеним пігментом, який наноситься на шкіру шар за шаром.

Якщо метод пуантилизму створює необхідний колір в одній площині, то лесування розведеними майже до прозорості пігментами відтворює тонкі шари епідермісу, кожен з яких теж має свій колір. Накладення один на одного прозорих шарів різних відтінків у результаті призводить до того, що гіперпігментована зона набуває природного кольору.

До та після корекції. Фото надані автором

Особливості роботи в області навколо очей

При усуненні синців дуже важливим є порядок нанесення пігментів певних кольорів. Насамперед, необхідно нейтралізувати синьову. Для цього ми використовуємо сильно розведені рожеві чи оранжеві пігменти. Потім ми починаємо нанесення пігментів, близьких до кольору шкіри. І насамкінець за допомогою білого пігменту зафарбовуємо зморшки, візуально вирівнюючи шкіру.

Пігменти підбираються в залежності від основного кольору шкіри і не повинні бути більше ніж на півтора тони світлішими, інакше можна отримати зворотний ефект: область навколо очей буде надто світлою, ніби клієнт щойно повернувся з гірськолижного курорту.

Зазвичай для роботи я беру 23 пігменту різного кольору для досягнення більшої природності: рожевий, жовтуватий і білий. Враховуючи, що наша шкіра неоднорідна за текстурою та кольором, накладаючи напівпрозорі шари пігменту один на одного, у результаті ми маємо отримати дуже натуральний результат.

При змішуванні або накладанні основних і доповнюючих кольорів майстер повинен постійно пам'ятати правила колористики: які кольори підсилюють для інших, а які, навпаки, візуально гасять кольори, розташовані поруч. Тому, починаючи працювати, слід обов'язково пам'ятати про важливість черговості нанесення конкретних кольорів.

Світлі та теплі відтінки створюють ілюзію обсягу. Темні та холодні кольори, навпаки, візуально зменшують об'єкт. Однак, перш ніж вибрати відповідний колір, слід переконатися, що він узгоджується з тоном шкіри клієнта.

Не потрібно змішувати більше трьох фарб ⎼, щоб уникнути забруднення барвистої суміші. При змішуванні фарб слід враховувати процеси, що призводять до зміни кольору, пов'язані з хімічною взаємодією пігментів при змішуванні деяких фарб, потемніння, вицвітання.

Колір в електричному висвітленні відрізняється від кольору при природному світлі. Пояснюється це тим, що всі штучні джерела освітлення, порівняно з сонячним світлом, дають світло з дуже незначним вмістом синіх та фіолетових променів. Тому всі кольори у штучному освітленні, природно, змінюють свій тон.

Не варто боятися того, що відразу після процедури у клієнта спостерігатиметься невелика набряклість та дрібні точкові петехії (крововиливи). Це відбувається тому, що під впливом анестетика шкірі біліє і дрібні травми стають на ній більш заміненими. Це тимчасове явище, і незабаром воно минає.

До речі, освітлення шкіри під впливом анестетика може суттєво утруднити роботу. Крім того, для покращення ефекту процес усунення гіперпігментації у періорбітальній зоні обов'язково розбивається на кілька етапів. Тому одна процедура зазвичай триває не більше години. Ми не рекомендуємо майстрам використовувати надто багато анестетиків. Достатньо обмежитися аплікаційною маззю Мезонамб.

Матеріал був вперше опублікований у журналі Permanent №4(9)\2017

Читайте також