Камуфляж темних кіл під очима: можливості перманентного макіяжу
Вирішуємо проблему без наслідків за допомогою перманентного макіяжу
Камуфляж темних кіл під очима, проведений недосвідченим майстром, не тільки не вирішить проблему клієнта, а й здатний додати нові. Як досягти натурального результату та уникнути негативних наслідків? Читаємо у статті
Нещодавно асортимент пропозицій у кабінеті перманентного макіяжу поповнився новою процедурою. Майстри почали практикувати вид татуажу, який здатний скоригувати темні кола під очима.
У сучасному ритмі життя, враховуючи наявність постійного стресу та нестачі сну, для багатьох жінок маскування темних плям, можливо, стане справжнім порятунком. Однак у недосвідчених руках камуфляж темних кіл під очима не лише не вирішує проблему клієнток, а й підвищує ризик додати нові.
Хочемо одразу наголосити, що ця проблема не така проста, як здається. Потемніння шкіри навколо очей досить поширене явище. Починаючи з 30 років, гіперпігментація періорбітальної області (говорячи науковою мовою) непокоїть майже всіх представників європеоїдної раси. Проблема ще недостатньо вивчена і тому, незважаючи на потребу її вирішення, ПМ тільки починає шукати шляхи її вирішення.
Медицина пропонує безліч методів впливу на вирішення проблеми гіперпігментації: фототерапія, лазерний вплив, мезотерапія. При цьому можливість їх застосування, а також ефективність процедур залежатимуть від причини, що спричинила дану проблему, та завжди пов'язані з певним ризиком. Естетична дермопігментація (камуфляж) в умілих руках стане допомогою клієнту у багатьох випадках (за винятком найзапущеніших).
Досить часто цей метод корекції естетичних недоліків майстри пропонують як ефективне рішення тим, хто не зміг провести корекцію темних кіл за допомогою доглядових процедур - ні патчами, ні кремами. На перший погляд, камуфляж за допомогою ПМ здається безпечним та простим у проведенні процедурою. Але й тут усе не так просто.
Для камуфляжу темних плям фахівець має підібрати пігмент чи поєднання кількох фарб з урахуванням природного тону шкіри. Дуже важливим є порядок нанесення пігментів певних кольорів. Спочатку необхідно нейтралізувати синьову за допомогою сильно розведених рожевих або помаранчевих пігментів. Потім починати нанесення пігментів, близьких до кольору шкіри. На завершення за допомогою білого пігменту візуально вирівнюється шкіра, опрацьовуючи місця зморшок. Колір важливо наносити не щільно, щоб загоєння протікало швидко і не було набряків.
При змішуванні основних та доповнюючих кольорів майстри повинні твердо пам'ятати правила колористики: який колір посилює інші, а який, навпаки, може візуально гасити кольори, розташовані поруч. Враховуючи, що шкіра неоднорідна за кольором та текстурою, працюючи пігментами різного кольору та накладаючи напівпрозорі шари один на одного, у результаті майстер має отримати натуральний результат.
Процедура зазвичай не триває більше години, а процес коригування пігментації обов'язково розбивається на кілька етапів для покращення ефекту від процедури.
Експерти не рекомендують використовувати надто багато анестетиків у цій зоні. Крім того, за рахунок поверхневого пошкодження верхнього шару шкіри голкою апарату для ПМ, в результаті впливу на епідерміс шкіра швидше оновлюється, що забезпечує ефект, що омолоджує, від процедури.
Результат чи наслідки?
Пропонуючи камуфляж кіл під очима, майстри повинні бути відповідальними і не замовчувати на консультації з клієнтом щодо можливих негативних наслідків процедури. Адже найменша помилка фахівця поведе за собою серйозні ризики.
Розбіжність відтінку пігменту з тоном шкіри, зміна кольору з часом – головна проблема. Жоден майстер, навіть досвідчений колорист, не зможе гарантувати стовідсоткове влучення в ціль. Через деякий час колір може піти в сірий, жовтий.
Досить часто пігмент у цій зоні приживається нерівномірно і можуть з'явитися білі плями. Це відбувається з вини майстра, через невідповідний склад пігменту, а також внаслідок впливу ультрафіолету.
Темні кола у здорових людей, які не страждають від супутніх захворювань, є лише судинами, що просвічуються через тонку шкіру. Після татуажу судини нікуди не подінуться і, коли шкіра повністю відновиться, капіляри знову виявляться, може з'явитися судинна сіточка. Якщо темні кола під очима виглядають неестетично, але природно, то судинна сітка є більш помітним дефектом.
Складність видалення камуфляжу повік – ще один «підводний камінь» цієї процедури. Ніжна шкіра в цій галузі дуже складно піддається корекції. Ситуація ускладнюється тим, що до складу білих пігментів входить оксид титану, який неможливо видалити лазером, т.к. світловий промінь його не розпізнає. Виводити камуфляж під очима за допомогою ремуверу також не рекомендується: хімічні склади надто агресивні для цієї галузі, вони можуть спричинити появу шрамів.
Насамкінець хочеться сказати, що метод усунення гіперпігментації періорбітальної області став логічним продовженням розробки методу розтушовки на депігментованих ділянках шкіри і особливо на верхніх повіках, шкіра яких близька за своєю будовою до шкіри під очима. Головне, щоб фахівці ПМ безперервно відточували свою майстерність та усвідомлено підходили до нових технік у своїй практиці.