Підбір голок та апаратів для перманентного макіяжу з урахуванням типу шкіри
Індивідуальний підхід до кожного клієнта
Шкіра кожної людини індивідуальна, тому техніка чи голки, які добре спрацювали в одного клієнта, іншому можуть не підійти взагалі. Професіонал просто повинен розумітися на цьому питанні
Інна Овчаренко , міжнародний інструктор-викладач KODI PROFESSIONAL, технолог за напрямом «перманентний макіяж», учасник міжнародних та світових чемпіонатів з перманентного макіяжу та мікроблейдингу, суддя міжнародної категорії, розробник авторських технік у ПМ
Шкіра кожної людини індивідуальна, тому техніка чи голки, які добре спрацювали в одного клієнта, іншому можуть не підійти взагалі. Професіонал просто повинен розумітися на цьому питанні
Перманентний макіяж стрімко увійшов ринку б'юті-індустрії. З появою перманентних барвників, апаратів для нанесення перманентного макіяжу та нових технік майстри вирішують багато естетичних запитів клієнта. І, звісно, з появою попиту зростає і кількість майстрів, які надають цю послугу.
При професійному підході до процедури майстер повинен знати і розуміти типи шкіри, розбиратися в апаратах і знати конфігурацію голок, щоб не допускати помилок у роботі. Хочу звернути увагу майстрів на те, що їм доводиться працювати із живою тканиною, клітини якої при травматичній роботі не відновлюються!
Розберемо основні типи шкіри клієнта, які треба враховувати перед проведенням процедури перманентного макіяжу брів, щоб чітко розуміти, якими голками і на якій шкірі можна працювати.
Структура шкіри у всіх приблизно одна, але є відмінності щодо інтенсивності роботи сальних залоз. Від типу шкіри залежить її зовнішній вигляд та вибір правильного догляду за нею. При нанесенні перманентного макіяжу саме тип шкіри впливає вибір голок і концентрацію пігменту.
Традиційна класифікація типів шкіри
Суха шкіра
Під сухою шкірою зазвичай розуміють тонку, чутливу шкіру: її «стягує» після вмивання, вона не блищить, на ній майже не видно пори і рідко бувають вугри та прищі. Анатомічно це тонка, зазвичай слабопігментована шкіра з невеликою кількістю сальних залоз і тонким підшкірним жировим прошарком. Розмір сальних залоз сухої шкіри, як правило, менший, ніж у жирної. Раннє в'янення сухої шкіри зумовлено її невеликою товщиною («подушка», на якій лежить епідерміс, дуже тонка) і з малою кількістю пігменту, що не забезпечує належного захисту від УФ-випромінювання.
На сухій шкірі тонкими голками працювати не рекомендується.
Жирна шкіра
Це товста пориста шкіра, що виділяє багато шкірного сала. На ній часто з'являються вугри та прищі, вона швидко набуває «нечистого» вигляду. Анатомічно це шкіра на товстій «підкладці», що містить велику кількість великих сальних залоз. З віком жирна шкіра може перетворитися на нормальну, до того ж на ній пізно з'являються зморшки. На такій шкірі рекомендується працювати голками із заточуванням Long або контурними пучковими голками.
Гіперкератоз на жирній шкірі
Гіперкератоз – надмірне розростання рогового шару епідермісу. Захворювання може виникати через різні порушення всередині організму, а також за відсутності належного догляду за шкірою.
На такій шкірі рекомендується працювати голками із заточуванням Long або контурними пучковими голками.
Зневоднена шкіра
"Зневоднена шкіра" - термін, придуманий для визначення шкіри будь-якого типу з порушеним водним балансом. Ознаками зневоднення є лущення, підвищена чутливість, млявий вигляд шкіри, шорсткість, поява сухих плям.
Чим погана ця класифікація? Перш за все тим, що орієнтуючись на неї, можна накупити зовсім непотрібних або навіть шкідливих для шкіри продуктів. Наприклад, вона не враховує таку важливу характеристику шкіри як особливості процесу її оновлення. Припустимо, у вас суха шкіра, у якої уповільнено злущування рогових лусочок. Якщо, згідно з класифікацією шкіри за типом, почати щедро змащувати таку шкіру жирним кремом, то крем, склеюючи рогові лусочки, заважатиме їм відокремлюватися від поверхні. Збільшення шару зношених пошкоджених рогових лусочок, які треба своєчасно видаляти, може призвести до погіршення кольору шкіри і навіть появи прищів та вугрів та потовщення рогового шару (гіперкератоз).
Жирна, але зневоднена
- Лушпиння на лобі, в області очей, підборіддя, крил носа.
- Почуття стягнутості, при цьому шкіра лисніє та запалюється.
- Розширені в'ялі пори.
- На дотик така шкіра м'яка.
- Тьмяний колір обличчя.
На такій шкірі добре працювати голками із середнім та тупим заточенням.
Нормальна шкіра
Нормальна – шкіра без яскраво виражених проблем, матова та рівна, пружна, з маловираженими порами. Таку шкіру ми ще характеризуємо як насичену.
При роботі з нормальною шкірою підійдуть голки із заточуванням Long або Medium.
Якість роботи залежить не тільки від знання, на якій глибині працювати, а й безпосередньо від обладнання та голок, які знаходяться у майстра в руках.
Технічні аспекти
У процесі нанесення перманентного макіяжу використовуються спеціальні голки різного діаметру зі спеціальних сплавів (традиційно це легована сталь). Легуючі добавки збільшують міцність, корозійну стійкість сталі. Крім покриття голок, варто враховувати заточування (конусність) голки.
Заточення
Розрізняють три види заточування голки:
- L (Long) – довге, гостре заточення;
- M (Medium) – середнє заточування;
- S (Short) – коротке заточення.
L (Long) - занадто гостра голка, вона може легко заглиблюватися в шкіру, але при цьому вносить мінімум пігменту, що змушує майстра повторно проходити по тих самих місцях.
Діаметр: розрізняють діаметр голок від 02 до 045 мм. Найпоширеніший – 0,30 мм.
Конфігурація напаювання голок:
- R (Round) – напаяні навколо голки; у свою чергу, діляться на контурні L (Liner) та тушевочні S (Shader);
- RL (Raund Liner) - у цій напайці голки щільно зведені на кінці в пучок.
Найчастіше для RL використовують і голки із заточуванням Long або Medium з найменшим діаметром голки;
- RS (Raund Shader) – у цій напайці голки стоять паралельно один до одного. Для RS використовують заточування M (Medium) або S (Short) з великим діаметром голок;
- F (Flat) - це напаяні в один ряд голки (плоскі). Вони призначені для щільного забарвлення. Найчастіше мають довге або середнє заточування та різний діаметр;
- M (Magnum) – голки, напаяні у два ряди. Голки в основі припаяні в один ряд, але на кінці поділяються на два ряди в шаховому порядку, такі голки використовують для м'якої тушовки - від прозорого до щільного зафарбування;
- SF (Slop) – це напаяні в один ряд голки, які мають різну довжину – від більшої до меншої. Ці голки найчастіше мають середнє або коротке заточування і різний діаметр, ідеальні для роботи з пухкої, пористої шкіри. Підходять як для м'якого розтушування, щільного зафарбування, так і для ліній.
Немаловажний фактор у виконанні якісного перманентного макіяжу грає апарат, яким працює майстер.
При виборі апарату майстер повинен враховувати такі фактори:
- потужність апарату та маніпули;
- чи забезпечений апарат модульною системою голок;
- можливість встановлення на маніпулі максимального вильоту голки;
- відсутність вібрації та бічного биття голки;
- портативність та зручність.
DIAMOND
Апарат забезпечений однією ручкою-маніпулою з можливістю встановлення глибини проколу. Удосконалена модульна система дозволяє працювати навіть із ультратонкими голками. Мотор нового покоління забезпечує відсутність вібрації та високу точність маніпуляцій за умов тривалої безперервної роботи. Подача пігменту здійснюється на високому вильоті голки. Портативна сенсорна панель з дисплеєм забезпечує контроль налаштувань та швидке керування.
SMARTNEEDLE
Завдяки інноваційному мотору апарат забезпечує низький рівень шуму та відсутність вібрацій. Забезпечує високу точність проколів та дозволяє працювати з ультратонкими голками. Подача пігменту здійснюється на високому вильоті голки. Передбачено встановлення мезомодулів. Безшумний роторний двигун підвищеної потужності забезпечує високу точність і стабільність голки в наконечнику. Передбачена можливість регулювання вильоту голки та швидка зміна модулів. Серед переваг даної маніпули – відсутність вібрації та бічного биття.
SILHOUETTE PMM Z1
Компактний апарат для перманентного макіяжу Silhouette PMM Z1 – це нова якість виконання процедури для майстра, найвищий рівень комфорту та безпеки для клієнта.
Використання пігменту в шкіру здійснюється за допомогою ергономічної маніпули та ексклюзивних голкових модулів нової конфігурації – передавальний вал знаходиться всередині модуля. Така конструкторська перевага забезпечує міцність та надійність апарату в умовах інтенсивної експлуатації, дозволяє досягти ідеально точних ліній. Серед інших переваг апарату – висока потужність за низького рівня шуму, регульована частота та глибина проникнення голки, відсутність вібрацій.
Шановні майстри! Пам'ятайте! Ваша робота на обличчі клієнта – це ваше тавро як майстри. І тільки від вас залежить, чи це буде свідченням фіаско або вашого успіху.
Читайте також
- «Підводні камені» ПМ і як їх уникнути майстру-початківцю
- М'яка стрілка в техніці олівця від експерта перманентного макіяжу
- Небажані наслідки процедур краси: травма шкіри та перманентний макіяж
- Парамедична мікропігментація: позбавляємося рубців
- Парамедична мікропігментація: фарби замість скальпеля
- Татуаж ареоли: як доглядати після процедури
- Татуаж ареоли: про техніку та нюанси процедури
- ПМ ареоли: основи процедури від експерта Анни Заболотної
- Перманентний макіяж губ від художника та майстра ПМ Алли Ромазанової