Перманентний макіяж століття: просто про складне
Порада експерта
Витончені стрілочки, які з роками не перетворяться на потворні лінії, – це те, чого прагнемо ми та наші клієнти. Поради досвідченого визнаного фахівця – для вас
Алла Ромазанова , майстер PMU з 2001 року, засновник Асоціації професіоналів ПМ у Білорусі, керівник студії перманентного макіяжу та жіночого татуювання N1 (Мінськ), засновник школи ПМ (Мінськ), викладач та розробник навчальних програм з ПМ, посібників з тем realistic are brows, доповідач та суддя чемпіонатів з ПМ
Витончені стрілочки, які з роками не перетворяться на потворні лінії, вміло підібрані відтінки пігменту, які не «замаскують» природний колір очей, – це те, чого прагнемо ми та наші клієнти. Поради досвідченого визнаного фахівця – для вас
Перманентний макіяж століття – одна з найскладніших технік перманентного макіяжу. З її допомогою ми можемо зробити очі виразнішими, відкритими. Залежно від мети та очікуваного клієнтом результату майстру слід використовувати як лінійну техніку, і тіньову розтушовку. Що стосується базових знань у перманентному макіяжі повік, то мінімум будь-якої програми є фарбування міжресничного простору. Результатом такої процедури буде більш виразний погляд, а вії здаватимуться пухнастішими і значно густішими.
Як правило, ніхто навіть не помітить, що на повіках виконувалася якась процедура: настільки природно виглядає перманент міжреснички. Швидше за все, оточуючі просто зауважать, що погляд став виразнішим, ніби в ньому з'явилося щось нове. Але що саме, зможе здогадатися далеко не кожен! Важливо пам'ятати, що профарбування міжресничного простору дуже рідко робить око довгим. В основному він коротшає, як би урізує око, тому міжресничку краще супроводити невеликим хвостиком. Тут можливі варіації: можна віддати перевагу розтушовці або обмежитися тонкою лінією, що імітує крайню вію (див. схеми 1-4).
Незмивні тонкощі
Класична стрілка, здавалося б, передбачає її виконання чорним пігментом. Я вважаю, що ми не маємо морального права робити клієнта рабом нашої процедури. Будемо чесними: з часів існування перманентного макіяжу жоден чорний колір не вийшов безвісти. На це здатні лише тіньові пігменти, легші, прозоріші. Якщо клієнт або майстер висловлюють бажання зробити велику стрілку або велику розтушовку, мої рекомендації такі: робіть це тіньовими пігментами. Такий перманентний макіяж не завдасть незручностей клієнту в майбутньому. Тіньові пігменти легко видаляти, крім того, вони здатні практично безвісти виходити самі. Якщо ми говоримо про щільно профарбовану стрілку, то всі намагаються досягти максимально чорного, вугільного варіанта. Саме це чорне і залишиться на все життя.
Головне правило роботи із будь-якою зоною: перманентний макіяж – це не заміна декоративної косметики! Однак і це правило працює не скрізь. У різних країнах, у різних регіонах норми відрізняються, і цілком звичайним явищем можуть бути дуже яскраво нафарбовані очі. Наприклад, в азіатських країнах чи навіть близькій Україні дівчата дуже сміливі та віддають перевагу активному макіяжу. Вони готові щодня вставати з повним яскравим макіяжем. У нас, у Білорусі, формат стрілок трошки скромніший.
Нескінченна палітра
Пам'ятайте: класична стрілочка може бути не лише чорного кольору! Можна використовувати і коричневий, і колір мокрого асфальту. Якщо говорити про відтінки пігментів, якими краще робити перманентний макіяж повік, я завжди намагаюся знайти подібні кольори в райдужці. І від цього вже робитимуть якісь колірні акценти. Дуже добре, наприклад, наголосити на зіниці або трошки цієї тональності внести в розтушовку, тоді все перегукується і стає єдиним цілим. Але основний колір очей і вибраний тон повинні відрізнятися, інакше, якщо ви зробите розтушовку в тон ока, результатом буде велика пляма, що розмазає. Розтушовка має бути або темнішою, або світлішою. Слід пам'ятати, що класична стрілка йде дуже незначною кількістю людей. Це може пояснюватися тим, що шкіра на повіках найшвидше старіє, з'являються набряки та зморшки. І класична стрілка, яка була у 20 років, уже навіть за 10 років може попливти і піти вниз. Тому остерігайтеся яскраво виражених лінійних робіт. Вони гарні зараз, але через 5–10 років із ними можуть бути проблеми.
Давайте подивимося, яке буяння кольору ми бачимо в очах! Невже такі неповторні у своєму різноманітті очі варті просто чорно-синьої перманентної стрілки? Я, як художник, щаслива мати нові пігменти, палітри, де можу змішувати кольори і набувати більш складних проміжних відтінків. Для тіньових розтушовок повік мені дуже подобаються пігменти NPM. Для більш лінійних робіт я використовую інші концентровані пігменти, наприклад, такі як Bioderm, Qolora. Тепер перманентний макіяж повік для мене – це творчість, що дозволяє у маленькому трикутничці передати всю складність кольору та градієнта. Градієнт може бути як вертикальний, і горизонтальний. Перший передбачає рух від темного до світлого – розтяжку знизу нагору. Другий – це коли ми вздовж усієї лінії йдемо від хвостика темніше, до слізника витягуємо у світліший колір.
Обов'язково потрібно враховувати призначення макіяжу, вік та кольоротип. Краще виглядають світлотіні, контрастні райдужці очей, оскільки, перебуваючи поряд, вони посилюють одне одного. Класикою жанру та найуніверсальнішим кольором тіней по праву є сірий. Відтінків цього кольору безліч: сріблястий відтінок, темно-сірий, світло-сірий, теплий сірий, від білого до чорного. Будь-який бажаючий зможе підібрати собі для макіяжу очей свої відтінки сірого. Сірі тіні - один або кілька відтінків відразу - у поєднанні з чорною тушшю або чорною підводкою (зовсім тонка лінія або трохи товстіша) підкреслять будь-який колір очей.
Різноманітність кольорів також є і на палітрі моїх пігментів, але основні, якими я люблю користуватися, – це, звичайно, більш концентровані: радикальний чорний, графітно-чорний, колір мокрого асфальту, що переходить у легкий сірий. Практично кожним століттям підходять тепліші сірі, які замішуються на основі коричневих відтінків, оливкових, особливо це добре для карооких і зеленооких дівчат. Це все дозволяє робити повіки більш художньо, і людина, яка не знає, не відрізнить, зроблений перманент або це просто трішки макіяжу.
Апарати та техніки
Якщо говорити про інструменти, то працюю різними методиками. Я люблю використовувати 1 rl – для найтонших, найвідповідальніших ділянок, а іноді й для розтушовування. Але найчастіше розтушовки та великі зони я волію робити 3 rl та 5 rs. За допомогою 5 rs дуже добре укладати прозорі тіньові пігменти NPM. І після загоєння вони стають пастельними, оксамитовими, прозорими, як тіні. В апаратах я люблю модульну систему, і голки вибираю текстуровані – текстуру 1 rl. Я користуюся як первинною, так і вторинною анестезією в процедурі нанесення стрілок, але рекомендую використовувати все з розумом, щоб анестезія не перебувала довго на шкірі і не додавала травматизму, випалюючи ранову поверхню.
У моїх роботах – досвід, постійна робота, художнє бачення, бажання розвиватися та здоровий глузд. Останнє, мабуть, найважливіше у нашій справі, як і в будь-якій іншій роботі та в житті взагалі. Адже якщо сучасна жінка має можливість зробити своє життя легшим, то, я вважаю, відмовлятися від неї нерозумно. Як художник, у перманентному макіяжі повік я бачу тонку та делікатну роботу, яка потребує особливої підготовки. А як жінка, я ціную його насамперед за можливість підкреслити погляд, найчастіше заощадити час, бути красивою та зберігати обличчя за будь-яких обставин. Власне, чого я всім бажаю!
Матеріал вперше був опублікований у журналі Permanent №3(11)/2018
Читайте також
- Перманентний макіяж як бізнес: підготовка майстра та вибір обладнання
- Властивості шкіри та кольоротипи, або Чому така важлива колористика в перманенті
- «Підводні камені» ПМ і як їх уникнути майстру-початківцю
- Перманентний макіяж стрілок: індивідуальний підхід
- Видалення перманентного макіяжу: коли лазер краще?
- Виправленню не підлягає: коли перманентний макіяж треба видаляти?
- Стрілка з розтушовкою: секрети популярної техніки ПМ
- Стрілка з розтушовкою у перманентному макіяжі.
- Класична стрілка