Перманентний макіяж для початківців: введення у професію

Стратегія перших кроків

Logo

Ви отримали базовий курс ПМ, але не знаєте, з чого ж розпочати свій шлях у професії, і до кінця не вірите у свій успіх. Не хвилюйтеся: це можна виправити!

Женя Денізері , майстер перманентного макіяжу з досвідом роботи 13 років, викладач міжнародного класу, засновник академії Jenya Permanent Makeup ART Aсademy (Стамбул), офіційний представник марки Bioderma Logic (MTDERM, Німеччина), спікер конгресів у галузі перманентного макіяжу , організатор майстер-класів зарубіжних майстрів перманентного макіяжу та конгресів у Туреччині, засновник бренду одягу для майстрів J-line, представник та тренер команди A&I у Туреччині, тренер та представник команди Luxus PlasmaLiner на території Туреччини, офіційний представник компанії Kodi Professional у Туреччині

Антоніна Балан , майстер ПМ студії Jenya Permanent Makeup ART Studio&Aсademy

Отже , ви вирішили , що ця професія для вас. Ви отримали базовий курс , але не знаєте , з чого ж почати свій шлях у професії , і до кінця не вірите у свій успіх. Не хвилюйтеся: це можна виправити! Вам потрібен досвід , який ви напрацьовуватимете з клієнтами, і коректно обрана стратегія подальших кроків. Про кроки сьогодні я пропоную подумати

Виходячи з практики навчального центру, ми розглядаємо кілька кроків, які допоможуть вам розпочати цей захоплюючий шлях.

1. Знання мотивів у собі як фахівці.

Давайте спершу визначимо вашу мотивацію. Іншими словами, ставимо цілі, до яких йтимемо.

Існує кілька типів мотивації:
1. Влада.
2. Гроші.
3. Страх.
4. Бажання допомагати людям.
5. Прагнення справедливості.
Оскільки більшість наших рішень у житті мотивована саме цими п'ятьма пунктами, то, дізнавшись про себе ближче, ви зможете розуміти, в який бік дивитися. Спробуйте запитати, на якому ступені ви будете через п'ять років?
Наприклад, якщо ви хочете зайняти керівну посаду, то у вас є бажання влади. А якщо ви бачите себе тренером, це, зрозуміло, прагнення допомагати людям. І, звичайно ж, мотив грошей, він практично завжди на першому місці, і це само собою зрозуміло, адже будь-яка праця має бути оплачена. Знання про мотивацію допоможуть у майбутньому вам контактувати з колегами та наймати персонал на роботу.

2. Цільова аудиторія.

Цільова аудиторія – це люди, які задовольняють потребу, яку вирішує ваш продукт чи послуга.

Переходимо до практики

Прописуємо один сегмент цільової аудиторії (ЦА) вашого бізнесу (подумайте, подивіться, не поспішайте) і дайте відповідь на головні питання.

Усього має бути 7 пунктів:
1. Стать, вік, географія, сімейний стан, діти.

2. Інтереси ЦА, чим ця група людей захоплюється?
3. Сфера діяльності: ким та де працюють, достаток?
4. Навіщо клієнту ваш товар чи послуга? Для чого?
5. Чому йде саме до вас, а не до конкурентів?
6. Яку проблему клієнта я та мій товар вирішуємо?
7. Чого боїться при покупці ЦА? Чому мають сумнів купити?

Контакт зі своєю цільовою аудиторією – це знання про їхнє потаємне. Дані знання допоможуть нам продавати свої послуги та вибрати правильне позиціонування себе як майстра.

Якщо ви поки що важко з вибором вашої ЦА, перегляньте передплатників майстра, яким ви захоплюєтеся, і складіть план за його клієнтами.

Отже, ми пройшли два щаблі, ви дізналися трохи про себе, подумали про те, чого хочете досягти, і визначили, хто буде вашим клієнтом, який допоможе реалізувати ваші плани. А тепер перейдемо до позиціонування себе.

3. Визначення завдань маркетингу та вибір майданчиків для просування SMM .

Наразі розглянемо вид просування SMM (social media marketing). На сьогодні SMM стає окремою наукою – наукою про грамотне та ефективне просування бізнесу в соціальних мережах. Існують десятки тисяч різних соціальних мереж і сервісів – комунікаційних, новинних, професійних, графічних, блогових, відео та багато інших. Проте щодня в цій ніші з'являються нові проекти. Сумарна аудиторія соціальних майданчиків перевищує мільярд користувачів та, за деякими оцінками, найближчим часом обжене аудиторію пошукових систем. З погляду маркетингу соціальні мережі – універсальне середовище. Тут можуть вирішуватися різні завдання - від продажів до брендингу.

Отже, ви обрали мережу, де переважно знаходиться ваша аудиторія.

Практичні прийоми:

  1. Робоча сторінка має бути оформлена в одному стилі, тобто має простежуватися саме ваш смак та почерк.
  2. Хештеги – саме за ними клієнт може знайти вас та зацікавитись вашою послугою.
  3. У день – щонайменше дві публікації у певний час. Перша – вранці, коли основна частина вашої цільової аудиторії прокидається. А також увечері, коли є вільний час для перегляду соціальних мереж.
  4. Якщо робіт не так багато для виставлення, ви можете спершу писати інформаційні статті або малювати на папері та латексі для прикладів того, що ви вмієте.
  5. Попросіть друзів бути активними, коли ви щось виставляєте. Це чудовий початок.
  6. Будьте також активними. Висловлюйте свою думку на тематичних майданчиках, присвячених вашій новій справі. Це чудова можливість вчитися на чужих помилках або пізнавати щось нове. Тільки, будь ласка, не приймайте всю інформацію за чисту монету. Беріть тільки те, що, на вашу думку, піддається логіці.
  7. У вас немає конкурентів, так як клієнт вибирає майстра не тільки з робіт, але і по особистих рис характеру, а на враження клієнта і позиціонування себе ми можемо впливати.
  8. Будь-який маркетинг базується на точному кількісному підрахунку, тому потрібно стежити за статистикою охоплення ваших публікацій, щоб виявити переваги вашої цільової аудиторії. Також змінюйте стратегії, залежно від результатів.
  9. Слідкуйте за новинками у сфері просування та вводьте їх, орієнтуючись на свій бренд.
  10. Якщо клієнт до вас прийшов, зробіть усе, щоб він зробив вам якісну рекламу в соціальних мережах або за методом сарафанного радіо.

4. Розвиток себе як майстра.

У цьому пункті немає певних кроків і правил, оскільки найголовнішою характеристикою є унікальність подачі себе професіонала. У кожного майстра цей шлях різний. Єдина важлива умова - вдосконалення знань і умінь не тільки в теорії, а й на практиці, ну і, звичайно, робити все з любов'ю.

Читайте також