«Невеселі картинки»: видалення татуажу – непросте завдання

Про способи видалення тату та перманентного макіяжу

Logo

Як допомогти клієнту позбутися колись улюбленого натільного живопису чи неякісного перманентного макіяжу та уникнути небажаних наслідків видалення?

Завдяки татуажу людство задовольняє одну з ключових своїх потреб – потребу самовираження. При цьому можливі ситуації, коли татуювання з предмета гордості з часом може перетворитися на привід для жалю. Як допомогти клієнту позбутися колись улюбленого тельного живопису та уникнути небажаних наслідків його видалення?

Торкаючись теми татуажу, фахівці наполягають на високому рівні мотивації – впевненості людини в тому, що татуювання на шкірі для неї життєво важливе. Невипадково в наш час набули широкого поширення так звані лжетатуювання – малюнки, які наносяться на поверхню шкіри речовинами, що змиваються (наприклад, хною) і тримаються лічені тижні. Це ще й хороша репетиція, метод перевірити, наскільки комфортно ви відчуєте себе зі справжньою тату на тілі. До речі, манія-тату – модна тенденція минулого сезону, продовжує зберігати свої позиції і цього року.
Але повернемося до нашого питання: що робити, якщо татуаж категорично перестав подобатися? І справа тут не тільки в швидкоплинній моді, поглядах, що полярно змінилися, новому статусі або дрес-коді компанії-роботодавця. Адже згодом малюнок може розтягнутися і набути вкрай непривабливого вигляду. У цьому випадку татуаж можна не видаляти, а підправити, покращивши і навіть значно переробивши зображення, або перекрити його іншим малюнком (виконати так званий cover up). Такі методи підходять для корекції невеликих творів татуажу та вимагають від майстра особливої майстерності у виконанні роботи.

Якщо ж ваш клієнт зважився на повне і безповоротне зведення тату, ви повинні його попередити, що для цього доведеться витратити більше часу і коштів, ніж на її нанесення, а ще приготуватися знаходити вирішення проблеми залишкових явищ на шкірі.
Абсолютні протипоказання до видалення татуювання:

• травми та захворювання шкіри в зоні впливу;

• серцево-судинні та гострі інфекційні захворювання;

• епілепсія;

• онкологія;

- вагітність.

Складності видалення

Видалення татуювання – складна процедура. Майстру для цього потрібно пройти попереднє профільне навчання, придбати якісний апарат, обладнати відповідним чином свій кабінет або салон. Клієнту доведеться відвідати кабінет майстра не єдиний раз. Точну кількість сеансів фахівець із видалення повинен визначити перед початком процедур, виходячи з розміру малюнка, глибини проникнення фарби, товщини шкіри, статі та віку власника нижнього візерунка. Насправді доведено, що професійні татуювання видалити легше, ніж аматорські. Простіше працювати і з порівняно свіжими малюнками. Зрештою, потрібно пам'ятати про те, що тільки від вашої кваліфікації та методики видалення залежить, чи залишаться на шкірі вашого клієнта рубці і наскільки вони будуть помітними.

Не лазером єдиним

Порівняно нещодавно одним із найпоширеніших методів видалення татуювань була дермабразія, або шліфування – послідовне зрізання шарів шкіри дерматомом. Після такої процедури у травмованій зоні утворюється набряк, а потім суха скоринка, вона відпадає за кілька тижнів. Основні ризики дермабразії – утворення рубців та інфікування тканин. Зауважимо, що сьогодні така методика використовується дуже рідко, частіше звертаються до методики пошарового відлущування верхніх шарів шкіри потоком кристалів солей алюмінію, що діє під заданим тиском.

Позбутися татуювання можна і шляхом електрокоагуляції – коли малюнок припікають електродами з використанням струму високої частоти. Зверніть увагу, що при непрофесійному виконанні операція загрожує опіком. Після видаленням на обробленому місці утворюється сухий струп, який відпадає через сім – десять днів.

У кріохірургії для зведення татуювань застосовують рідкий азот. До ділянки шкіри притискають просочену цією речовиною матерію - в результаті з'являється опік, далі оброблена зона набухає і починає мокнути. Деколи на травмованій ділянці виникає пухир, через два-три дні він переходить у суху скоринку. За тиждень скоринка відпадає, але в шкірі залишається рожевий рубець. Згодом він світлішає і стає практично непомітним.

Лазери сьогоднішнього дня

З появою у 80-х роках минулого століття лазерних технологій в естетичній медицині видалення татуювань перейшло на якісно новий щабель. Лазери дозволили не тільки позбавлятися татуювань будь-якого ступеня складності, а й робити їх корекцію. В основу лазерного шліфування шкіри ексімерними або СО2-лазерами лягло термічний вплив на анатомічну тканину з подальшим її випаровуванням. За рівнем безпеки для здоров'я та безболісності дана техніка, безперечно, перевершила згадані вище методи, але не уникла і явних мінусів – довгого загоєння, високого ризику шрамування та небезпеки неповного видалення колірного пігменту зі шкіри.
Лазери сьогоднішнього дня проектують промінь вкрай вибірково, працюючи лише з татуйованими ділянками та не торкаючись здорових тканин. Світлові імпульси впливають на барвник, абсорбуючи світло та переводячи його в енергію тепла. Частинки фарби поглинають енергію лазерного променя, вибухають і розщеплюються на найдрібніші фрагменти, які тіло виводить із кров'ю та лімфою.

Сьогодні у косметології використовують кілька видів лазера. Рубіновий лазер типово застосовують для виведення синього, чорного та зеленого пігментів, розташованих у верхніх шарах шкіри. Для видалення глибоких татуювань лазер не підходить. Щоб досягти до потрібних шарів шкіри, потрібно посилити інтенсивність світлового променя, що може призвести до порушення пігментації і утворення рубців. До того ж, рубіновий лазер діє повільно і зведення масштабних малюнків займе повно часу. Александритовий лазер схожий механізмом впливу з рубіновим. Він також чудово справляється з неглибокими темними тату, має такі ж побічні ефекти, також безсилий перед деякими відтінками пігментів, хоч і працює значно швидше.

Практично універсальним вважається неодимовий лазер . Він оперує одночасно кількома хвилями різної довжини, благополучно справляється як з темними, так і кольоровими татуюваннями, чудово видаляє пігмент з глибоких шарів шкіри. Шкіра після видалення тату відновлюється протягом семи днів, а зовсім гоїться через три тижні. Не дивно, що ціна процедур на неодимовому лазері є досить високою.

Головна перевага неодимового лазера - він не ушкоджує тканини, і, як правило, не призводить до утворення рубців. Дана технологія створює для імунної системи умови, що дозволяють результативно видаляти барвник. Промінь лазера з довжиною хвилі, що відповідає кольору барвника, руйнує частинки фарби на більш дрібні фрагменти, доступні фагоцитам - "клітин-пожирача" сторонніх тіл. Повне видалення колірного пігменту зазвичай відбувається за 3-7 сеансів, вироблених протягом 6-12 місяців. Видаляти перманентний макіяж рекомендується саме неодимовим лазером. Хоча часом складно протікає видалення перманентного макіяжу даним лазером у сфері губ. Після цього першого ж сеансу багряний пігмент може звернутися до чорного. Сьогодні, щоб передбачити реакцію барвника на вплив неодимового лазера, створюють так звані паспорти пігментів, де передбачається вказувати довжину хвилі лазера найбільш сприятливу для видалення зі шкіри того чи іншого барвника.

Лазерні технології делікатно усувають наслідки некоректного або непрофесійного нанесення татуажу, наприклад, плачевні результати неправильної техніки введення барвника. У перманентному макіяжі на процедуру видалення найчастіше приходять клієнтки зі зіпсованою формою століття, неприродним кольором брів або перекошеним контуром губ. Важливо, що лазер не порушує цілісність шкірних покривів – особливо цінно при вплив на шкіру обличчя.

Читайте також

Розвиток сучасних технологій: лазерні методики у кабінеті ПМ

Читайте також