Неодимові лазери: від теорії до практики

Можливості лазера у сфері перманентного макіяжу

2019-04-22
Logo

Розглянемо особливості неодимового лазера - незамінного інструменту видалення як татуювань і ПМ, а й гиперпигментации. А також розберемося у показаннях, протипоказаннях та рентабельності.

Наталія Добрянська , лікар-дерматовенеролог І категорії, практикуючий косметолог з 2005 року, спеціаліст з лазерних та ін'єкційних технологій, методист компанії Medicalaser

Деніс Тихорук , генеральний директор компанії Medicalaser

Обговоривши в попередній публікації принципи роботи сучасних лазерів, у цій частині статті ми розглянемо застосування неодимових лазерів у індустрії краси та їх використання у процедурах видалення татуювань та перманентного макіяжу.

Принцип видалення татуювань та перманентного макіяжу – поетапне та пошарове видалення пігменту, розташованого у шкірі на різній глибині. Під час першої процедури дроблення пігменту лазерним випромінюванням за рахунок фотоакустичного ефекту відбувається тільки у верхніх шарах шкіри, так як пігмент поглине випромінювання і не пропустить його в глибші шари. Далі слідує перерва в процедурах на певний термін, протягом якого дрібні частинки зруйнованого пігменту виводяться з організму, шар шкіри очищається і відкривається доступ до пігменту в шарах шкіри, які розташовані нижче. Тепер можна проводити другу процедуру, під час якої пігмент дробиться лазером вже в наступному шарі. І так з кожною процедурою після виведення зруйнованого пігменту з верхніх шарів стає більш доступним глибокий шар. Татуювання виводиться послідовно та найменш травматично для організму.

Фото 1. Результати видалення татуювання

Лазер проти гіперпігментації

На неодимовому лазері добре проводиться видалення гіперпігментації. Принцип такий самий, як і принцип видалення тату.

Гіперпігментація – це збільшення кількості пігменту меланіну порівняно з природною концентрацією, що проявляється місцевим потемнінням обмежених ділянок шкіри. Гіперпігментація може виникнути у будь-якому віці. Деякі окремі плями є вродженими, вони підлягають видаленню лише після завершення статевого дозрівання. Інші з'являються внаслідок вікових змін, треті є наслідком перенесених захворювань. Посттравматична гіперпігментація найчастіше з'являється після проведення агресивних хімічних серединних та глибоких пілінгів, а також після мікродермабразії та інших травм шкіри та при недотриманні пацієнтом правил постпілінгового догляду за шкірою. Фізіологічні плями гіперпігментації при вагітності найчастіше з'являються на обличчі. Однак у майбутніх мам вони проходять самостійно, без спеціальних процедур, через деякий час після пологів. Результати проведеної процедури видалення плям гіперпігментації задовольняють і клієнтів, і лікарів.

Фото 2. Приклад видалення гіперпігментації на кистях

Використовуючи лазер при проведенні процедур видалення тату, перманентного макіяжу та гіперпігментації, необхідно пам'ятати про протипоказання. До них належать вагітність, лактація; підвищена температура тіла; ГРЗ, інфекційні захворювання; прийом фотосенсибілізуючих препаратів; рани, порізи, гнійно-запальні процеси на шкірі у зоні проведення процедури; хвороби серця (ІХС, аритмія); наявність кардіостимулятора; захворювання судин (тромбофлебіт, підвищена ламкість судин); гемофілія, порушення згортання крові, прийом аспірину; онкозахворювання в анамнезі, у тому числі новоутворення шкіри у зоні впливу; наявність алергії на сонячне проміння, мастоцитоз; «золоті нитки» у зоні процедури; автозасмага, свіжа засмага; ендокринні порушення у декомпенсованій стадії; схильність до келоїдів; гіпертонія.

«Голлівудська чистка»

Ще однією дуже популярною процедурою у клієнтів салонів краси та клінік, яку легко та швидко можна виконати за допомогою неодимового лазера, є карбоновий пілінг, який називають «голлівудською чисткою». Враховуючи всесезонність процедури, карбоновий пілінг забезпечує багатьом салонам високий прибуток протягом усього року.

Ця процедура поєднує в собі вплив лазерного променя як омолоджувального, протизапального, бактерицидного та дію маски з наногеля з карбоном. Карбон – вуглець, подрібнений до наночастинок. Терапевтичний ефект наногеля заснований на його властивостях проникати глибоко в пори шкіри та абсорбувати забруднення та надлишки шкірного сала, а також відмерлі клітини епідермісу, мікробні клітини, токсини та вільні радикали.

Лазерний карбоновий пілінг чудово підходить для нетерплячих клієнтів, які не готові чекати на проходження реабілітаційного періоду і хочуть бачити результат негайно. Після цієї процедури пацієнт одразу бачить ефект та повертається до звичного способу життя, оскільки відсутня період реабілітації.

Лазерний карбоновий пілінг вирішує такі проблеми, як:

  • підвищена секреція шкірного сала, розширені пори;
  • наявність комедонів;
  • тьмяний колір обличчя, нерівний рельєф шкіри;
  • демодекоз, розацеа;
  • акне, постакне;
  • фото- та хроностаріння;
  • гіперпігментація.

Протипоказання до проведення процедур: вагітність, лактація, купероз, герпес, епілепсія, фобії та психічні розлади, хронічні захворювання внутрішніх органів у стадії загострення, онкологічні захворювання, лихоманка.

Переваги неодимових лазерів

Підсумовуючи практичного застосування неодимових лазерів в індустрії краси, хочеться ще раз перерахувати переваги сучасних моделей неодимових лазерних апаратів короткого (Nano-light) та надкороткого (Pico-light) імпульсу.

  • широкий спектр процедур, що проводяться;
  • короткий реальний термін окупності – від 1 до 5 місяців;
  • зручність та простота в роботі за рахунок відображення та регулювання всіх параметрів роботи апарата на сенсорних дисплеях управління;
  • тривалий термін служби без заміни ламп накачування – до 5 років;
  • сучасні системи охолодження маніпул, що сприяють тривалому терміну роботи апарату без технологічних перерв на охолодження;
  • неінвазивність впливу та безпека для клієнтів;
  • відсутність шрамів та рубців;
  • відсутність витратних матеріалів;
  • наявність допоміжної функції пілотного променя, що спрощує роботу косметолога.

Матеріал вперше був опублікований у журналі Permanent №4(12)/2018

Читайте також