Лазерні технології у перманентному макіяжі

На замітку майстрам перманентного макіяжу

Logo

Не кожен татуаж потрібно видаляти, щоб привести його до нормального вигляду. У деяких випадках достатньо перекриття старого ПМ. Але якісне видалення перманентного макіяжу – тривалий процес. І тут на допомогу приходять лазерні технології

Брови неприродного кольору або контур губ, нанесений вище облямівки, або зіпсована форма стрілки на повіках - це лише мала частина дефектів, з якими клієнти погано підготовлених фахівців з мікропігментування приходять на процедуру видалення. На щастя, виправлення таких помилок поступово перейшло з розряду нерозв'язних у розряд серйозних, але все ж таки вирішуваних проблем. Головне, щоб проблему це вирішував досвідчений та кваліфікований майстер.

Повторимо, що в деяких випадках достатньо корекції, щоб виправити неякісно зроблену роботу. Але часто пігмент потрапляє в ті зони, де його вже неможливо перекрити за допомогою нового нанесення фарби. Або ПМ нанесений з порушенням технології (фарба введена надто глибоко), або неправильно обраний колір, або пігмент розтікся (найчастіше фарба «пливе» при роботі на повіках) – тоді вже без видалення не обійтися.

Лазер – найбільш безпечний спосіб видалення ПМ

Сьогодні для корекції перманентного макіяжу використовуються лазери з довжиною хвилі 1064 нм та частотою імпульсу від 1 до 5 гц. Принцип дії лазера - вибірковий фототермоліз: пігмент поглинає енергію лазерного променя і розпадається більш дрібні фрагменти, не пошкоджуючи шкіру. При цьому енергія вибірково спрямована на пігмент барвника, а значить - немає ризику рубцювання в зоні проведення процедури.

Пучок лазерного світла легко проходить крізь тканини і впливає на глибину до 4 - 5 мм, руйнуючи пігмент, що залягає там, в основному, холодного спектру. Лазерний промінь впливає на частинки барвника, він нагріває і розбиває вбитий під шкіру пігмент на дрібні фрагменти. Викликана лазером термічна реакція руйнує капсулу з колагенових та еластинових волокон, що утворилася навколо закристалізованого пігменту. Фарба виходить із капсули, і частина пігменту миттєво випаровується. Фарба, що залишилася, потрапляє в міжклітинний простір, звідки частково виводиться фагоцитами, - клітинами, які відповідають за очищення тканин від сторонніх мікроелементів. Цей процес, який зветься фагоцитозом, відбувається поступово, протягом 2-3 тижнів після застосування лазера.

Лазер видаляє татуаж без болю та анестезії, не ушкоджує шкіру, не потребує тривалого відновлення. При цьому зміни помітні після першого сеансу. Для досягнення результату необхідний курс лазерного видалення перманентного макіяжу, що складається з трьох і більше процедур, між якими необхідно витримувати інтервал. Повторювати процедуру можна лише після повного загоєння шкірних покривів, тобто через 3-4 тижні. І вже після того, як відбудеться деструкція, почекавши ще 2-3 тижні, потрібні для відновлення тканин, можна приступати до нового нанесення пігменту.

Лазер дозволяє видаляти татуювальні барвники чорного, синього, сірого, коричневого кольору - темні барвники зазвичай виводяться довше та складніше, тому неодимовий лазер застосовується для видалення татуажу, так і будь-яких татуювань.

Технологія видалення

Процедура видалення перманентного макіяжу не потребує анестезії. Разом із видаленням макіяжу лазер дезінфікує шкіру пацієнта, виключаючи можливу інфекцію. Апарат не пошкоджує сусідні ділянки, а точково впливає певну зону обробки.

Маніпулу лазерного апарату необхідно тримати на відстані 30-35 см під час наведення фокусу на оброблювану ділянку, а потім майстер скорочує відстань до 15 см, не затримуючи пульсуючий пучок світла на одному місці.

Майстри, знайомі з лазерною технологією видалення перманентного макіяжу, знають, що найшвидше фарба видаляється з повік, оскільки глибина залягання пігменту там невелика і сама кількість пігменту – незначна. Брови майже також легко піддаються коригуванню.

Найскладніше завдання – виправити за допомогою лазера неправильно зроблений контур губ, оскільки фарби теплої гами видаляються набагато гірше. Тут процес коригування займає більш тривалий час ще й тому, що пігмент, що підлягає видаленню, залягає, як правило, на більшій глибині.
Дуже складно видаляти чисті кольори: жовтий і червоний (їх краще взагалі не використовувати в роботі); набагато легше - складові фарби, що включають як теплу, так і холодну гаму (відтінки коричневого, зеленого і т.д.). У будь-якому випадку, як би добре не піддавався малюнок, не треба намагатися звести його за один раз, інакше можна викликати глибинні термічні ушкодження, після яких можуть залишитися рубці.

Читайте також