Безпека перманентного макіяжу: виключаємо ризик зараження

Які віруси становлять найбільш серйозну небезпеку

Logo

Перманентний макіяж є інвазивною, тобто проникаючою процедурою, тому має бути стерильним та безпечним. Ніколи не можна забувати про ризик внесення інфекції та дотримання гігієнічних вимог

Корисний матеріал у рубриці « Азбука майстра-початківця » з коментарями мікробіолога-вірусолога Анни Єсипенко.

Перманентний макіяж є інвазивною, тобто проникаючою процедурою, тому має бути стерильним та безпечним. Безпека перманентного макіяжу є дуже важливою і для замовника, і для майстра. Ніколи не можна забувати про ризик внесення інфекції та дотримання гігієнічних вимог. Найбільш серйозну небезпеку становлять віруси гепатиту та СНІДу. Як свідчить статистика, незважаючи на всі зусилля медиків, кількість людей, заражених гепатитом і ВІЛ, збільшується з року в рік.

Людина часто не здогадується, що є носієм небезпечної хвороби та може інфікувати оточуючих. Наприклад, вірус гепатиту – HBV (гепатит В, С, D) зберігає свою активність у крапельці крові до півроку. Отже, будь-які предмети, що вступили в контакт із кров'ю або лімфою хворого, протягом кількох місяців можуть бути джерелом зараження. При процедурі татуажу неможливо з першого погляду виявити, чи людина не інфікована, довідку про це в косметологічних центрах зазвичай не запитують.

Г - Гепатити

Лідируюче місце за контагіозністю займає гепатит В ⎼ антропонозне вірусне захворювання, що викликається збудником з вираженими гепатотропними властивостями. Це найчастіше і досить поширене захворювання, яким заражають при манікюрі, педикюрі, стоматологічних кабінетах. Небезпека його полягає в мікроскопічному розмірі та надзвичайно високій стійкості до різних фізичних та хімічних факторів: низьких та високих температур (у тому числі кип'ятіння), багаторазового заморожування та відтавання, тривалого впливу кислого середовища. У довкіллі при кімнатній температурі вірус гепатиту B може зберігатися до декількох тижнів: у плямах крові, на лезі бритви, кінці голки. У сироватці крові при температурі +30 °С інфекційність вірусу зберігається протягом шести місяців, при температурі -20 °С - близько 15 років, в сухій плазмі - 25 років. Інактивується при автоклавуванні протягом 30 хвилин, стерилізації сухим жаром при температурі 160 С протягом 60 хвилин, прогріванні при 60 С протягом 10 годин.

Деякі різновиди вірусу гепатиту

Зараження відбувається природним (статевим, вертикальним, побутовим) і штучним (парентеральним, тобто інфекція потрапляє безпосередньо в кров, слизову і т. д., минаючи механізми захисту організму) шляхом. Вірус присутній у крові та різних біологічних рідинах ⎼ слині, сечі, спермі, вагінальному секреті, менструальній крові та ін. Контагіозність (заразність) вірусом гепатиту B перевищує контагіозність ВІЛ у сто разів! Тому необхідно дотримуватись правил асептики та антисептики в повному обсязі. І, звичайно, при попаданні найменшої кількості біологічного матеріалу клієнта на шкірний покрив майстра необхідно застосувати всі методи безпеки, а для цього під рукою має бути антиСНІД-укладання! Майстри, тісно стикаються з біологічним матеріалом клієнта, повинні знати алгоритм надання першої медичної допомоги у ситуації.

Гепатит С ⎼ антропонозне вірусне захворювання з парентеральним та інструментальним шляхом зараження. Він менш контагіозен, ніж гепатит, але зараження також можливе через пошкоджену шкіру і слизові, найбільш небезпечним фактором передачі є кров. Тому чітке дотримання правил асептики та антисептики, а також використання в роботі лише одноразового інструментарію запобігатиме багато наслідків.

Читайте також