Герпес після татуажу: як майстру перманентного макіяжу мінімізувати ризики
Детально про поширений мінус процедури перманентного макіяжу
З цією інфекцією знайомий кожен другий житель планети, але хвороблива дрібнопухирчаста висипка, що виникла після сеансу ПМ, може привести вашого клієнта в замішання. Як попередити герпес і як боротися з інфекцією у разі зараження – розповімо детально у цій статті
Говорячи про переваги перманентного макіяжу, не варто забувати про ризики, які можуть супроводжувати процедуру. Татуаж губ, рідше – брів, іноді виступає каталізатором запалення герпесу (ВПГ-1 – простого герпесу першого типу).
З цією інфекцією знайомий кожен другий житель планети, але хвороблива дрібнопухирчаста висипка, що виникла після сеансу перманента, може привести вашого клієнта в замішання. Чому це відбувається, як попередити інфекцію та як боротися з нею у разі зараження – розповімо детально у цій статті.
Причини виникнення герпесу
Науці відомо 8 типів герпесу, але в цій статті ми поговоримо про вірус простого герпесу 1 типу (ВПГ-I), який вражає шкіру обличчя, рук, слизові оболонки рота, кон'юнктиви очей.
Це вірусна патологія, при якій на шкірі та слизових оболонках утворюються висипання у вигляді бульбашок, які з'являються групами та досягають у діаметрі 2–3 сантиметри. Вірус ВПГ-1 - висококонтагіозна інфекція, поширена, відноситься до ендемічних у всьому світі. Згідно зі статистикою ВООЗ, у всьому світі близько 4 мільярдів людей страждають від «застуди» на губах та слизових рота. Потрапивши до організму, цей вірус залишається з людиною до кінця життя. Іноді інфекція розвивається без будь-яких ознак, а багато людей не підозрюють у тому, що є носіями вірусу.
Збудник ВГП 1 типу знаходиться в стовбурі нерва і не проявляється доти, доки людина повністю здорова і її імунна система працює у звичайному режимі. Після того, як у процесі ПМ апарат впливає на нервові клітини, що подразнюють збудник, він починає прогресувати, що і призводить до появи бульбашок герпесу на губах чи бровах. Таким чином, процедура татуажу виступає не як причина вірусу герпесу, а як збудник. Винятком може стати лише та ситуація, коли майстер проводить роботу в нестерильних умовах або повторно використовує одноразові розхідники.
Механічне ушкодження тканин – не єдина причина активізації інфекції в організмі. Найчастіше до прояву герпесу наводить сукупність кількох факторів:
- різкий перепад температури тіла: через перегрівання або переохолодження (наприклад, зі спекотної вулиці зайти до приміщення, де працює кондиціонер, та на оборот);
- застудні та хронічні захворювання;
- стресові ситуації;
- зміна гормонального тла, зокрема. у період вагітності.
Запобігти – легше, ніж лікувати
Про те, як запобігти герпесу перед процедурою татуажу, повинен знати кожен фахівець. Хоча це і великі істини, але повторимо, що під час процедури ПМ повинні використовуватися лише одноразові розхідники. Голку для машини рекомендується розпаковувати безпосередньо перед роботою. Звичайно, важливо уважно стежити за всіма етапами стерилізації обладнання, використання витратних матеріалів тощо. Не дивлячись на те, що стерилізатори дуже дорогі і їх важко собі дозволити, ні в якому разі не заощаджуйте на цьому - ви дуже ризикуєте занести інфекцію в організм свого клієнта. Будь-яка недбалість вплине на вашу репутацію як майстра, якщо клієнти не будуть впевнені у своїй безпеці.
Крім того, майстер повинен проінструктувати свого клієнта та дати наступні рекомендації:
- уникати різких перепадів температури, не відвідувати багатолюдні місця, щоб уникнути зараження ГРВІ, зайве не розпарювати шкіру;
- за 2-3 дні до процедури розпочати прийом протигерпетичних препаратів, рекомендованих лікарем;
- уникати процедур, пов'язаних із травмуванням шкіри: пілінг, скрабінг, якщо планується перманентний макіяж у цій зоні.
Вплив герпесу на результат ПМ
Якщо профілактика не допомогла і після татуажу з'явився герпес, дайте клієнту такі рекомендації:
- не торкатися руками рани та дотримуватися стандартних правил особистої гігієни;
- не видаляти скоринку, що утворилася;
- наносити локально на місце утворення ранки спеціальну мазь;
- не розпарювати шкіру;
- уникати сухості шкіри.
Необхідно донести до клієнта, що імунна система намагатиметься відторгнути пігмент і робити все можливе, щоб рана швидше зажила. Після загоєння на місці герпесу пігменту не буде, залишиться лише світла пляма натурального кольору губ. Але це не критично, ситуацію можна виправити на корекції.
Читайте також
- Дерматологія та перманентний макіяж: що важливо знати майстру
- Після татуажу з'явився герпес. Що робити?
- Перманентний макіяж та ВІЛ: захищаємось та захищаємо
- Безпека перманентного макіяжу: виключаємо ризик зараження
- Основи вірусології: перманентний макіяж та загострення вірусів
- Основи вірусології, або Безпечний перманентний макіяж
- Вірус
- Герпевірусна інфекція