Анти-ейдж татуаж: особливості роботи в періоральній зоні

Що потрібно враховувати майстру перманентного макіяжу

Logo

Немає нічого складнішого, ніж створити грамотний перманентний макіяж на віковій особі. Тут не вітаються експерименти з кольором та формою, існують свої суворі правила та закони

З віком за рахунок птозу м'яких тканин змінюється форма брів, стає більш вираженою їх асиметрія. Крім того, волоски змінюють колір (світлішають або сивіють), стоншуються або, навпаки, стають товстими і жорсткими, зменшується їх кількість, а кінчики окремих волосків починають закручуватися. Перш ніж приступити безпосередньо до процедури перманентного макіяжу, необхідно всі зайві волоски вищипати, а підстригти, що закручуються. Сивий брови слід регулярно підфарбовувати, оскільки зробити це за допомогою перманентного макіяжу не вийде.

Для ПМ брів віковим клієнткам у жодному разі не можна користуватися темним пігментом. Такі брови не молодять і виглядають на обличчі вульгарно. Для клієнток бальзаківського віку слід віддати перевагу відтінкам трохи світліше, ніж волосся, причому це стосується і блондинок. Пігмент наносять технікою волосків, тоді брови виходять легкими та не перевантажують обличчя.

Також слід приділити особливу увагу зон з алопецією (якщо такі у клієнтки є). Зазвичай область порідіння волосся має щільнішу шкіру. Пігмент на такі ділянки лягає гірше та просвічує через шкіру інакше. Про це треба клієнтку попередити та налаштувати на те, що може знадобитися кілька корекцій.

Омолодження брів, як правило, передбачає їхнє візуальне підняття. Причому піднімати треба як саму брову, так і її кінчик. До речі, візажисти давно користуються у своїй роботі так званими лініями гармонії (методика ліфтинг-макіяжу Мішеля Дюреля). По цих лініях має сенс працювати і майстрам ПМ.

Брови будуть здаватися вищими, якщо висвітлити нижню частину надбрівної дуги, тобто зону безпосередньо під бровами. Цей світлий відблиск виконують білою фарбою або фарбою світліше, ніж шкіра. Пігмент, розведений міксом або дистильованою водою, слід наносити дуже легко та обов'язково пошарово. Найкраще робити це за кілька процедур.

Якщо говорити про комплексний підхід до питання омолодження зони брів, можна порадити клієнткам таку косметологічну процедуру, як ін'єкції ботулотоксину, що дозволяють розгладити глобелярні зморшки.

Робимо очі візуально молодше

Вікові зміни періорбітальної області характеризуються опущенням верхньої повіки (іноді аж до війного краю), утворенням сіточки зморшок навколо очей («гусячих лапок»), зміною кольору склери очей. З'являється необхідність зорово збільшити очі, надавши їм більшої виразності .

Але якщо зазвичай для цього достатньо намалювати лінію по краю верхньої повіки, то за наявності зморшок і птозу з будь-якими лініями потрібно звертатися дуже обережно. Справа в тому, що, будучи невірно намальованою, стрілка може підкреслити зморшку, ставши її продовженням. Тому перевагу варто віддавати м'яким розтушовкам, які створюють ефект тіней. Розтушовану стрілку можна зробити ширше, щоб отримати бажану мигдалеподібну форму. Відтінок тіней слід підбирати, орієнтуючись на колір райдужної оболонки ока. Потрібно уникати протилежних за спектральним колом кольорів, оскільки вони лише підкреслюють вікові недоліки.

Хороший омолоджуючий ефект дають освітлені внутрішні куточки очей. Технічно ця робота виконується так само, як і нанесення світлого відблиску під бровами. Можна профарбувати білим кольором слизову оболонку нижньої повіки, яка з віком стає червоною. Це дозволить очам виглядати значно молодшим.

Не секрет, що обличчя виглядає стомленим, якщо під очима присутні так звані синці. Їх можна трохи освітлити. Цей прийом застосовується для того, щоб трохи «висунути» вперед глибоко посаджені очі. Для досягнення найкращого ефекту зазвичай потрібні 3–4 процедури, про що клієнта слід попередити.

Якщо приходять клієнтки із сильним птозом верхньої повіки, то потрібно їм чесно сказати, що можливості перманентного макіяжу не безмежні. Можна трохи скоригувати недолік, але прибрати візуально виражений птоз цілком навряд чи вийде. Таким клієнткам показано спочатку пластичну операцію, а потім лише перманентний макіяж.

Якщо спочатку намалювати стрілки чи розтушовування, а потім виконати блефаропластику, то після операції намальовані лінії можуть сильно зміститися або деформуватися. І перманентний макіяж доведеться повністю переробляти. Причому часом доводиться вдаватися до часткового або повного видалення раніше нанесеного ПМ.

Перманентний макіяж часто використовують для корекції рубців, які виникають як ускладнення після блефаропластики, а часом і для корекції форми очей. Ще одним негативним наслідком цієї пластичної операції є виворот нижньої повіки (ектропіон). Щоб візуально прибрати виворот, слизову оболонку фарбують темним пігментом і виводять стрілку трохи вгору. Зазвичай клієнтки залишаються задоволеними досягнутим результатом.

Ускладнення після блефаропластики на верхньому столітті як рубця камуфлюються двома способами. По-перше, можна зафарбувати рубець під колір оточуючих тканин. По-друге, можна використовувати декоративні тони для створення ефекту тіней. Не варто лише забувати, що тіні повинні бути природних тонів, підходити під колір райдужної оболонки і виглядати як легке напилення, а не як пляма. Наприклад, якщо у клієнтки карі очі, то підійдуть блакитні і зелені тіні. Але треба пам'ятати, що зелений колір підкреслює почервоніння, що з'являється з віком на очах слизової. Вихід зі становища є: щоб зелені тіні не акцентували червону слизову, необхідно профарбувати чорним кольором війну зону верхньої повіки. За наявності жовтих склер слід уникати синьо-фіолетових тіней.

Але який би колір не вибрали майстер та клієнтка, спочатку обов'язково потрібно нанести ескіз за допомогою відповідної декоративної косметики та переконатися, що тон підходить та коригує недоліки, а не підкреслює їх.

Якщо нижня повіка фарбується з метою прибрати ектропіон, а верхнє – щоб нівелювати почервоніння слизових, то ці дві чорні лінії, що облямовують око, зорово зменшать око. Щоб уникнути цього, верхню лінію роблять дуже тонкою.

Особливої уваги вимагають клієнтки, які мають окуляри. Справа в тому, що лінзи можуть як збільшувати, так і зменшувати очі. Тому майстру слід підбирати форму ока орієнтуючись на те, як виглядають очі за наявності та відсутності окулярів. Наведу лише один приклад. Клієнтка О., 48 років. Очі трохи опуклої форми. Клієнтка носить окуляри від короткозорості. Надати очам мигдалеподібну форму за допомогою стрілки було не можна, оскільки так вони здавалися б ще більш опуклими. Але й уникнути лінії зовсім не вдалося, оскільки через носіння окулярів очі здавалися меншими, ніж вони є насправді. Було обрано компромісний варіант з фарбуванням війної зони та виведенням розтушованої стрілки у напрямку скроні. Над зіницею стрілка не піднімалася, а йшла рівно. Нижню повіку взагалі не чіпали, щоб зорово не округляти очі.

При далекозорості очі в окулярах, навпаки, збільшуються, тому навіть найскромніша лінія може їх надмірно збільшити (до речі, саме далекозорість часто зустрічається у людей старше 40 років).

Якщо клієнтка носить лінзи, треба брати до уваги їх колір і під нього підбирати відтінок перманентного макіяжу.

Стійкого та очевидного омолоджувального ефекту вдається досягти при спільній роботі майстра перманентного макіяжу та лікаря-дерматокосметолога. Тому варто порадити клієнтці такі процедури, як біоревіталізація періорбітальної зони та ін'єкції ботулотоксину.

Про вилиці та інші зони обличчя поговоримо у продовженні матеріалу

Читайте також