Анестезія у перманентному макіяжі: правила використання препаратів

Аплікаційна анестезія у практиці майстра перманентного макіяжу

Logo

Дбаючи про своїх клієнтів, майстер повинен мати вичерпну інформацію про анестетики. Представляємо путівником за видами, призначеннями та брендами анестетиків для перманентного макіяжу.

Перманентний макіяж, мікроблейдинг та татуаж неможливі без застосування потужної анестезії. Адже інтенсивні і досить глибокі уколи в особливо чутливу та ніжну шкіру повік, губ, брів, ареоли грудей жодна людина з нормальним больовим порогом не зможе перенести навіть в ім'я небесної краси. Тому якісні та надійні спеціалізовані анестетики – обов'язкові аксесуари для проведення процедур. Як їх обрати – читайте у нашій статті.

АППЛІКАЦІЙНА АНЕСТЕЗІЯ У КЛІНІЧНІЙ ПРАКТИЦІ

Слово анестезія походить від грецької aisthesis – відчуття. Знак заперечення «ан» означає відсутність температурної, больової та іншої чутливості. Місцеві анестетики, або місцевоанестезуючі засоби – лікарські препарати, які викликають локальну втрату чутливості, насамперед больовий. Широко місцеві анестетики застосовують у стоматологічній практиці, оскільки більшість маніпуляцій лікаря-стоматолога викликає болючі відчуття різної інтенсивності. Чим спричинений ефект місцевих анестетиків? Відчуття з чутливих нервових закінчень у центральну нервову систему передаються нервовими волокнами з допомогою генерації електричного імпульсу. При подразненні нервових закінчень натисканням, надрізом, впливом температури або іншим способом нервового волокна поширюється збудження, обумовлене хвилеподібним рухом іонів натрію всередину клітини і з неї. Якщо роздратування сильне і перевищує поріг чутливості, індивідуальний кожному за людини, той починає відчувати біль.

Біль – фізіологічна реакція, яка інформує нас про шкідливі впливи, що становлять потенційну небезпеку для організму. Якщо це опік чи гострий укол, ми негайно рефлекторно відсмикуємо, наприклад, руку від джерела болю. Але якщо це біль, пов'язаний із необхідністю проведення медичної процедури, то її необхідно терпіти чи придушити залежно від інтенсивності больового подразника.
У XX столітті досягнення імуногістохімії, нейрофармакології та нейрофізіології дозволили зробити відкриття в анатомії, фізіології та патофізіології болю. Плоди вивчення фундаментальних механізмів болю знайшли застосування в клініці та ряді прикладних програм різних галузей медицини.

Анестезія для перманентного макіяжу та татуажу: рівні хворобливості процедур

Для початку подаємо медичні рекомендації та пояснення, чому для проведення перманентного макіяжу та татуажу анестезія дійсно необхідна.

Насамперед, слід помітити тим, хто хоче стати майстрами татуажу, що це найскладніші косметологічні процедури. Тому бажано, щоб майстри ПМ мали медичну освіту. Чому так важливо? Тому що під час перманентного макіяжу вводяться пігменти під шкіру на глибину близько 0,8 міліметрів. Коли йдеться про татуювання, то проникнення голки для татуажу ще глибше – близько 1,5 міліметрів. Пігменти для мікроблейдингу брів наносяться тонкими лезами, які надрізи в епідермісі. Ви уявляєте, яке це травмування ніжної шкіри обличчя? Природно, виконати його безпечно, правильно і без побічних ефектів у вигляді шрамів та рубців може лише висококваліфікований профі. І природно, що в звичайному стані, якою б майстерністю не мав косметолог, такі маніпуляції навіть найстійкішій людині здадуться тортурами. Тому хороші знеболювальні препарати, які підібрані спеціально для кожного виду процедур з урахуванням індивідуальних особливостей шкіри та чутливості клієнта – це must-have. Тому анестезія для різних видів проведення процедур – це гарантія якісного та передбачуваного ведення пігментів.

У плані хворобливості найважчою для клієнтів виявляється татуаж та перманентний макіяж губ. Але при цьому довготривале пігментування саме цієї частини тіла має стабільну популярність. Саме на губах знаходиться найбільша концентрація нервових закінчень на обличчі, тому вони відрізняються особливою чутливістю. Може тому всі ми так любимо поцілунки? Але якщо в особистому житті чутливість губ – це добре, то у проведенні перманентного макіяжу губ дуже погано. Тому майстру слід приділяти вибору анестетиків для цієї процедури особливу увагу.

Різні види татуажу повік та очей проходять менш болісно, але анестезія для очей має відрізнятися особливою лояльністю. А ось татуаж брів (насправді найпопулярніша в татуажі для обличчя процедура) відрізняється найменшою хворобливістю. Медики радять для проведення цього виду анестетики татуажу з найменшою силою знеболювання.

Види анестезії для перманентного макіяжу

Існує кілька класифікацій видів анестезуючих засобів згідно з різними критеріями.

Насамперед, це час нанесення знеболювального крему на шкіру клієнта. За цим принципом фахівці з мікропігментування анестетики для перманентного макіяжу ділять на два великі види.

  1. Первинна анестезія для татуажу очей та губ. Знеболювальні засоби для татуажу виконуються у вигляді кремо-гелевих, вазелінових та кремових препаратів. Нанесення анестетика проводиться майстром на початок процедури. Препарат накладають на 10-15 хвилин ще на пошкоджену шкіру. Основною складовою є лідокаїн, вміст якого не повинен перевищувати 6%, інакше шкіра сильно «задубіє», що зробить введення пігменту скрутним. Найбільшою ефективністю відрізняються засоби, що містять тетракаїн, бензокаїн та лідокаїн.
  2. Вторинна анестезія для татуажу. Препарати випускаються в рідкому вигляді, наносяться на подряпану поверхню і дають швидкий знеболюючий ефект. Завдяки вмісту у складі судинозвужувальних речовин, скорочується виділення лімфи. Такий ефект підвищує покриваність пігменту, що барвить.

Другий критерій відмінності видів анестезії для перманентного макіяжу ґрунтується на формі цих анестетиків. Серед них також виділяють два види.

  1. Анестетики у формі ін'єкцій – це теж уколи, які робить майстер до початку процедури в потрібне місце, яке буде піддаватися перманентному макіяжу. Ін'єкційне знеболювання застосовується при введенні пігменту для татуажу в губи та область очей. Щоб ввести пігменти для повік, укол анестезії вводять між нерухомим та рухомим віком.
  2. Анестетики у формі аплікації. Це креми, які завчасно накладаються вручну крапково на зони татуажу. Рекомендується такий анестетик для всіх видів перманентного макіяжу через свою повну безпеку.

Ін'єкційна анестезія для перманентного макіяжу: плюси та мінуси

У ін'єкційних анестетиків безліч переваг. По-перше, вони швидко та дуже ефективно діють – клієнт практично нічого не відчуває вже через 5 хвилин після уколу. По-друге, ін'єкції належать до первинного виду анестезії для татуажу, який не потребує вторинної анестезії. Тобто ви просто вводите клієнту анестезію у вигляді уколу, він миттєво перестає відчувати біль і не відчуває його навіть після процедури, тому його не потрібно закріплювати додатковими знеболюючими кремами. Тим не менш, людині не доведеться ходити з «замороженим» обличчям довго - адже це теж досить неприємно. Ін'єкція перестає діяти приблизно через 2 години, чого цілком достатньо для проведення процедури та першого болючого посттравматичного часу.

Але, на жаль, ін'єкційна анестезія для татуажу має недоліки. По-перше, знеболювальні препарати, що вводяться таким чином, так сильно і добре діють, тому що проникають в кров і кровотік. А це може призвести до виникнення різних алергій. Так що робити клієнту/клієнтці за татуажем ін'єкції анестезії можна лише за умови, що є точна впевненість у відсутності у них алергії на складові препарату – краще підтверджена довідкою від лікаря.

По-друге, ін'єкційна анестезія повністю позбавляє клієнтів чутливості у верхніх шарах епідермісу, тому майстер не може за їх допомогою чітко контролювати глибину проникнення голки для перманентного макіяжу. А це загрожує не найбільш прогнозованим кінцевим відтінком пігменту.

По-третє, при ін'єкційній анестезії існує ризик тимчасової деформації м'язів клієнта. А це в свою чергу, може призвести до несиметричного перманентного макіяжу в результаті.

Аплікаційна анестезія для перманентного макіяжу: плюси та мінуси

Аплікаційне знеболювання підходить для всіх видів татуажу. Таких ризиків, як з ін'єкційною анестезією, аплікаційна – немає. Вона не проникає в кров, не заморожує повністю верхні слова епідермісу і не може спровокувати порушення форми м'язів, а також не заважає контролювати глибину проникнення голки.

Але, по-перше, вона не дає повного знеболювального ефекту – і клієнтка може відчувати неприємні відчуття. По-друге, аплікації починають діяти через досить тривалий час після нанесення. Це близько 15 хвилин, а то й 30-40 хвилин.

У косметологічній сфері застосовують різні анестетики для первинного та вторинного знеболювання під час виконання татуажу. Серед препаратів для первинної анестезії виділяють такі продукти як Sustain Gel, J-PRO, TKTX 40%, PMU Anesthetic Cream, Prepcain, Deep Numb та інші знеболювальні креми.

Показання та протипоказання до анестезії

У практиці майстра перманентного макіяжу більшість маніпуляцій, що проводяться, потребує попередньої анестезії. Головною рекомендацією для використання анестетиків є усунення хворобливих відчуттів під час нанесення перманенту. Нові технології та нові засоби дозволяють більш ефективно керувати болем, що забезпечує більш комфортне відчуття клієнтів. Протипоказанням до застосування знеболюючих препаратів є наявність шкірних захворювань у гострій формі, відкритих травм та запалень, період вагітності та лактації, підвищена температура тіла.

Рекомендації щодо використання анестезії

Анестезію можна робити лише клієнтам, які не мають відповідних протипоказань. Питання про наявність чи відсутність протипоказань вирішує лікар. Клієнтка може взяти на себе відповідальність та зробити відповідний запис у картці клієнта про відсутність у неї протипоказань на застосування конкретного препарату. За потреби можна зробити алергопробу на пігмент. За організацію безпечного надання послуг, що надаються на території кабінету перманентного макіяжу/салону/студії, відповідальність несе директор підприємства. за якість надання конкретної послуги персональну відповідальність несе виконавець послуги (процедури).

Підприємство (кабінет) має бути оснащене протишоковою аптечкою. Персонал, який має відповідну кваліфікацію, має бути підготовлений до екстреного проведення заходів щодо надання першої допомоги до приїзду бригади швидкої допомоги.

Аплікаційна анестезія може виконуватися клієнткою аптечними препаратами, які є у вільному продажу. Це не вважатиметься послугою підприємства чи майстра. При документуванні процедури перманентного макіяжу необхідно зробити запис, що клієнт від відмови від попередньої анестезії. Звичайно, клієнтка розписується при цьому в картці. Якщо клієнтка в процесі виконання процедури хоче робити собі аплікацію, наприклад, лідокаїновмісними препаратами, то відповідний запис також робиться в картці клієнта.

Теоретично, алергічні реакції аж до анафілактичного шоку із можливою зупинкою дихання можуть виникати на будь-які препарати, навіть якщо вони потрапляють в організм у мікродозах. У зв'язку з цим будь-яка анестезія, що виконується як послуга, повинна проводитися або лікарем, або медсестрою з письмового призначення лікаря та за наявності можливості екстреного лікарського втручання. У зв'язку з цим у вигіднішому становищі перебувають майстри перманентного макіяжу, що працюють на підприємстві, де в їх зміну є лікарі.

Читайте також

Перманентний макіяж: анестезія та алергічні реакції

Читайте також