Слово візажисту: як створювати актуальний та затребуваний макіяж?

Чарівна формула

Logo

Розбираємось разом з нашим експертом Євгенією Єлісовою, як знайти чарівну формулу актуального сьогодні макіяжу, який при цьому ідеально підходитиме клієнтці чи моделі.

Євгенія Єлісова – професійний Makeup Artist & Stylist із величезним досвідом роботи, у тому числі з багатьма українськими зірками, а також член журі нашого нового проекту – Pro Beauty Battle: Makeup . Запрошуємо і вас взяти участь у новому форматі змагання, щоб надихнутись на підкорення нових вершин, спробувати свої сили, продемонструвати креативність та рівень майстерності, а також виграти круті призи від партнерів!

У даному матеріалі говоримо про створення актуального, сучасного макіяжу, який підкреслює природну красу дівчат і допомагає приховати недоліки. Як підбирати відтінки та текстури косметичних засобів, навіщо працювати з контрастністю зовнішності та як правильно підкреслювати обсяги – на всі ці питання відповідає наш постійний експерт.

Євгенія Єлісова , професійний Makeup Artist & Stylist, працює з такими зірками, як Джамала, Laura Marti, Яся Міночкіна, Юлія Магдич, Миру, Марія Ястремська.

Існують стандартні схеми виконання макіяжу, тобто послідовність, яка допомагає фахівцю виконати роботу чисто і технічно правильно. У цю послідовність входить аналіз зовнішності клієнта, після якого підбирається колірна гама, стиль макіяжу та самі продукти. І починаємо ми з визначення кольорової гами.

Визначення колірної гами

Є холодний та теплий тип зовнішності. Багато візажистів користуються системою пір року і виділяють літні, весняні, осінні та зимові типи зовнішності, але вона не завжди спрацьовує. Все тому, що найчастіше у роботі нам зустрічаються дівчата змішаного типу зовнішності, що поєднують як холодні, так і теплі відтінки. Ось так завдання, скажете ви! Але все набагато простіше, ніж здається.

Наведу приклад: є чисто червоний, чисто чорний і чисто жовтий, а є відтінки цих кольорів. Так само і із зовнішністю. При неяскраво вираженому теплому типі зовнішності ви візьмете темно-шоколадне підведення для стрілок замість чорної. Але це ще не все.

Контрастність зовнішності

Після визначення типу зовнішності дивимося на її контрастність – це сукупність тону шкіри, кольору волосся, брів та райдужної оболонки очей. Наскільки яскраво вони виділяються між собою. Визначення контрастності допоможе вам визначитися, яким відтінком та щільністю кольору ви працюватимете на обличчі.

Як зрозуміти? Зробіть чорно-біле фото моделі та подивіться, як на зображенні виглядають риси обличчя, волосся, брови, очі, колір губ та тон шкіри. Ви відразу побачите, де потрібно додати яскравості та чіткості, а що, навпаки, не варто чіпати взагалі або достатньо обійтися легким акцентом. Приклад: темне волосся, густі брови, світла шкіра, форма обличчя серце, невеликі очі з плоским віком і дуже пухкі губи. Уявили? Те, що яскраво виділяється, не потребує посиленого виділення на обличчі. А те, що губиться на тлі або виглядає плоским, потребує вашої уваги.

Робота з обсягами

І ми підходимо до моєї улюбленої частини прочитання обличчя – це обсяги, лінії та западини.

Отже, чим потужніша лінія губ, брови та розріз очей, тим ближче і чіткіше вони сприймаються, тобто виступають уперед, а це означає – виглядають яскраво. Тобто особі з виступаючими та чітко окресленими вилицями не потрібен яскравий контуринг та щільний колір у цій зоні. Досить трохи відтінити цю зону кольором і добре розтушувати. А от якщо чіткої лінії вилиць немає і щічки виглядають плоскими, нам навпаки слід додати рельєф цієї області.

Текстури продуктів

Наступний важливий момент – це текстури продуктів, якими ви робитимете макіяж. Наведу приклад із тканинами в одязі. Швидше за все ви помічали, що комусь йдуть щільні матеріали, деяким дівчатам паєтки, комусь оксамит, а іншим тканинам із вираженим блиском. Це правило працює і з текстурами у макіяжі.

Наприклад, вибираючи тональну основу, пам'ятайте, що тонкій шкірі не підійде оксамитове або зовсім матове покриття, оскільки за своєю природою вона дає відчуття прозорості і м'якості. Тональна основа має порушувати це сприйняття, а навпаки, імітувати природні дані у разі.

Як же бути з жирною шкірою, адже вона інтенсивно блищить, може мати кольорові плями чи прищики? У цьому випадку дотримуємося правила – те, що вибивається на шкірі та відтягує на себе багато уваги, коригуємо. Щільна шкіра не боїться пігментованого і щільного покриття, якщо грамотно почергово нашарувати продукт, а не «шпаклювати» обличчя в один шар. На жирній шкірі косметика з насиченим кольором і щільною текстурою виглядатиме краще, ніж напівпрозора з м'яким блиском. Це стосується всього – тіней, помади, рум'ян.

Текстура косметики додатково посилює риси обличчя. Акцент ми можемо зробити як кольором та його насиченістю, чіткістю та товщиною лінії, так і текстурою beauty-продуктів. Наприклад, як додати рельєфу виступаючим вилицям без використання кольору? Візьміть світловідбивну або вологу текстуру і нанесіть її на саму виступаючу частину вилиці - ось вам і текстура в дії! Таким чином ми можемо збалансувати риси обличчя, лише підібравши правильну текстуру.

Оскільки існує безліч поєднань типів зовнішності і рис обличчя, я навела лише кілька яскравих прикладів. Хочу звернути увагу на сукупність факторів, описаних вище. Комплексний підхід допоможе ширше розуміти той чи інший підхід до різних технік макіяжу та навчить вас бачити тонкощі при нанесенні та виборі косметичних засобів.

Фото з Pinterest

Читайте також