Руслан Захарченко: «Працюйте без рамок у своїй творчості»

Інтерв'ю з майстром

Logo

Руслан Захарченко – майстер міжнародного класу, fashion-стиліст та нереальний креативник. Він працює у сфері краси понад 25 років, 20 із яких присвятив українській fashion-індустрії.

Серед численних робіт Руслана образи для показів модних будинків та зірок українського шоу-бізнесу, але зупинятись на цьому він точно не збирається.

Нам пощастило відвідати студію стилю майстра та розпитати його про роботу у fashion-індустрії, особливості створення зачісок для показів та процес співпраці з дизайнерами. Руслан також дав поради, як потрібно спілкуватися з клієнтами та як варто розвиватися сучасним майстрам, щоб стати успішними у своїй професії.

Руслане, як ви прийшли у fashion-індустрію? Чим вас привабив цей напрямок?

На початку своєї кар'єри, коли мені було 25 років, мої колеги підбили мене поїхати на Чемпіонат з перукарського мистецтва у Ризі. Несподівано для себе я привіз додому три кубки – це дозволило мені стати на щабель вище у моїй професії. Я навіть не мріяв, що моя кар'єра складеться таким чином.

Після відвідування кількох чемпіонатів подумав, що їздити далі та відпрацьовувати техніки – це вже не моє, я з цього виріс. На той момент був знайомий з багатьма модельєрами і розумів, що мене тягне до чогось креативного, цікавого та не зовсім носибельного.

Коли я потрапив на перший показ Олексія Залевського, то сказав собі: «Я маю попрацювати з цією людиною». У нього в колекціях постійно були якісь божевільні речі, наприклад, дуті куртки з памперсів, а його шоу завжди викликало шок. Зараз, переглядаючи фото з його показів, над якими я працював, образи здаються смішними, якісь деталі хочеться переробити, адже мода наприкінці 90-х – на початку 2000-х була зовсім іншою. Але переробити вже не можна – це частина історії.

От якби мене запитали, чи хотів би я щось поміняти в минулому, вибрати іншу професію – нізащо не поміняв би. Так було все цікаво! (Усміхається.)

Помнете перший показ, на якому ви працювали fashion-стилістом?

Так, пригадую. То був показ Льоші Залевського. Ми зробили зачіски, які нагадували ірокези у вигляді черепашок, а обличчя моделей прикрасили прямокутниками з різнокольорових негативів. Нам дуже хотілося самовиразитись, тому образи були по-справжньому креативними.

За роки спільної роботи ми з Льошею розуміли одне одного з півслова. Завжди дивилися в одному напрямку та втілювали в життя найнестандартніші і навіть дивніші ідеї. Також я успішно співпрацював з Ілоною Куц та Вікторією Гресь. Мені навіть пощастило попрацювати з Роберто Каваллі, коли він відкривав бутік у Києві.

Чи хотіли б попрацювати ще з кимось із відомих дизайнерів?

Я б із задоволенням попрацював із брендом Moschino – у них завжди неймовірні колекції та шоу. Їхній дизайнер мені дуже подобається, і я впевнений, ми з ним були б на одній хвилі.

Як відбувається процес співпраці з дизайнерами?

Дизайнери, стилісти та візажисти заздалегідь обговорюють look. Дизайнер пропонує власне бачення зачіски та інших атрибутів, має свої ескізи. Але він не завжди знає, як ідею можна втілити у волоссі – тут на допомогу приходжу я. Ми обговорюємо образ, поки не приходимо до взаємної згоди, адже важливо, щоб look вийшов цілісним та гармонійним. Коли люди на одній хвилі, одна ідея підкріплюється іншою і виходить вау-ефект.

При створенні образу можна використовувати все, що завгодно: пластмасу, картон, скло, коктейльні трубочки, одноразові тарілки і, як я вже казав, навіть памперси!

Як майстрам вдається зробити зачіски одразу 30-40 моделям?

Звичайно ж, провідному стилісту потрібні помічники, тому що таку кількість зачісок за один вечір зробити одному неможливо. Але це чудовий досвід та можливість відпрацювати техніку, адже за вечір один майстер робить 8-10 зачісок.

Скільки часу готуються конструкції для креативних образів?

По різному. Наприклад, для одного з показів Лєші Залевського я робив перуку понад місяць. Трьох моделей у гарних вечірніх сукнях поєднував одну перуку на трьох – це виглядало дуже феєрично!

З ким із моделей любите працювати?

Моя муза – це Світлана Вольнова. Вона мені завжди довіряє і працювати з нею дуже цікаво. Чого ми тільки не робили з її волоссям! Коли переглядаю старі фото та відео, дивуюся, як ми взагалі таке могли вигадати. (Усміхається.)

Як працюєте з новими клієнтами?

Раніше на початку кар'єри з новими клієнтами працювати було страшно: ти переживаєш, раптом людині не сподобається, що зробиш щось не те. Але ти береш себе в руки, використовуєш всі свої знання та вміння – і показуєш гідний результат. Головне – не зупинятися і постійно розвиватися.

Починати роботу з новим клієнтом потрібно з виявлення його побажань та потреб. Кожна людина має свої звички носіння зачіски, тому рубати з плеча не можна. Важливо застосовувати індивідуальний підхід і прислухатися, а також розташовувати клієнта до себе, щоб він повернувся до тебе. На 3-4-й раз, коли ви з людиною вже порозумілися, можна запропонувати йому щось поміняти в зачісці, дати свою пораду.

Продовження інтерв'ю читайте у журналі PRO Hair&Makeup №1 .

Читайте також