Стародавня практика, що бере початок зі східної медицини

Гуаша: техніка Face massage

Logo

Різновидів методики масажу гуаша безліч — вони з'явилися на Сході багато століть тому і продовжують розвиватися сьогодні. Представлена у статті авторська техніка — гідна альтернатива хірургічній пластиці та ін'єкційним методикам. За правильно проведеної процедури методика практично не має протипоказань та побічних ефектів.


Тетяна Браіло, косметолог, масажист 1 категорії, автор методики природного омолодження SCULPTOR LIFT MASSAGE


Гуаша — стародавня техніка масажу, практика, що прийшла зі східної медицини. Крім потужного омолоджуючого ефекту, вона позитивно впливає на роботу внутрішніх органів через їхню проекцію на шкіру, дає лімфодренажний ефект, працює на енергетичному рівні, дозволяє глибоко пропрацювати м'язи. Крім того, техніка гуаша Face massage — хороша альтернатива ботулінотерапії, оскільки, на відміну від ботулотоксину, не «заморожує» м'язи, зберігаючи природним вираз обличчя, з емоціями, але водночас омолоджуючи.

Різновидів скребка для масажу гуаша багато: із натурального дерева, агату, кварцу. Але найкращим варіантом вважається нефритовий — саме нефрит вважається на Сході священним каменем. Нефрит відмінно адсорбує негативну енергетику і, найголовніше, без шкоди здоров'ю глибоко проробляє м'язи. Перевагою масажу є те, що він підходить і чоловікам, і жінкам у будь-якому віці — і в 20 років, і в 70.

Прийоми гуаша Face massage

Перед масажем потрібно провести демакіяж, нанести крем за типом шкіри, сироватку або масло (також за типом шкіри або воно може бути універсальне, таке як кокосове, мигдальне, лляне).

Прийом #1: «прокачування» лімфатичної системи. Обов'язкове правило перед будь-яким масажем, у тому числі і перед масажем обличчя, — проведення «прокачування» лімфатичної системи, для того щоб організм зміг вивести все негативне, що накопичилося в ньому. Вказівним, середнім, безіменним пальцями та мізинцем фіксуємо зону підборіддя (у місці, де часто утворюються зморшки підборіддя) і, глибоко вдихнувши, починаємо робити плавні натискання на цю зону, рахуючи від 1 до 5. Далі 4 пальцями фіксуємо зону, де знаходяться нижньощелепні лімфовузли, і проводимо такі ж натискання на рахунок 1-5. Повторюємо натискання в зоні глибоких шийних лімфовузлів та в зоні надключичних лімфовузлів.

Прийом #2: ліфтинг чола. Ребром скребка у напрямку знизу вгору робимо рухи в зоні чола. Цими рухами глибоко опрацьовуємо лобовий м'яз, коригуємо горизонтальні зморшки або запобігаємо їх появі, стимулюємо приплив крові. Опрацювання зони повторюємо 3-5 разів до появи легкої гіперемії та почуття припливу тепла.

Ефект: корекція горизонтальних зморщок чола, пружна і підтягнута шкіра чола, профілактика зморщок, глибоке опрацювання м'яза чола.

Прийом #3: «площинне погладжування & відкритий погляд». Прийом спрямований на зняття набряклості в очній зоні, профілактику та корекцію «гусячих лапок», «мішків» під очима, профілактику птозу повік.

Усій гладкою площиною скребка без сильних натискань або прямого тиску проводимо прийом погладжування по зоні між бровою і верхньою повікою у напрямку від внутрішнього краю ока до скроневої зони. Злегка торкаючись зони брови, імітуємо рух начебто ми виганяємо зайву рідину, згладжуємо зморшки. Око під час виконання прийому має бути закрите. Повторюємо 3-5 разів з кожного боку.

Ефект: усунення набряків, корекція птозу, глибокотканинний розігрів круглого м'яза очей, корекція «гусячих лапок», відкритий погляд.

Прийом #4: шліфування «зморщок гордеця» (зона міжбрів'я). Чотирма пальцями руки (крім великого) легке натягуємо шкіру, захопивши зону головки брови. В іншій руці тримаємо скребок під кутом 45 градусів до площини шкіри, ставимо скребок ребром в зоні перенісся і робимо шліфуючі рухи знизу вгору міжбрівною зморшкою, інтенсивно, але при цьому у клієнта має бути відчуття комфорту без болю. Потім робимо рух з боку в бік. Повторюємо рухи 3-5 разів до появи легкої гіперемії, припливу тепла.

Ефект: корекція міжбрівної зморшки, зморщок перенісся, усунення втоми, мігрені.

Прийом #5: «нефритовий погляд» (корекція гусячих лапок + «мішків» під очима). Робимо повільні рухи всією площиною скребка. Починаємо від внутрішнього кута ока, проводячи рухи під оком. А доходячи до зони зовнішнього кута ока, ставимо скребок ребром, не перериваючи руху (шкіра при цьому трохи натягнута), доходимо до скроневої області. Повторюємо 3-5 разів.

Ефект: усунення набряклості в періорбітальній зоні, корекція дрібних і глибоких «гусячих лапок», усунення втомленого погляду, робота з пігментацією (якщо додатково використовували сироватку, що освітлює, або крем).

Прийом #6: трикутник молодості (корекція носогубних складок + «брилів»). Скребок увігнутим ребром встановлюємо так, щоб його верх знаходився в зоні ніздрів, а низ фіксував м'яз, що піднімає кут рота. Пальцями іншої руки фіксуємо зону губ, роблячи цим додатковий опір для глибокого опрацювання носогубних складок. Потім проводимо протягуючі рухи скребка у бік мочки вуха, опрацьовуючи велику і малу виличні м'язи, які утворюють носогубні складки у разі, коли є гіпотонус. Повторюємо 3-5 разів.

Прийом #7: розтушовка кисетних зморщок. Губи пацієнт закушує всередину і плоскою частиною скребка починаємо повільно імітувати розтушовку — затираємо зморшки над верхньою губою справа наліво і навпаки. Рухи посилюємо, роблячи їх інтенсивнішими, до появи легкої гіперемії, припливу приємного відчуття тепла.

Ефект: корекція кисетних зморщок над верхньою губою або їх запобігання, розслаблення кругового м'яза рота, який постійно перебуває в тонусі.

Прийом #8: «ліфт» (корекція овалу обличчя та чітко вираженого «кута молодості»). Встановлюємо скребок виїмкою на підборіддя, фіксуємо, а потім проводимо рухи, що натягують, уздовж нижньої щелепи до «кута молодості» знизу вгору, створюючи ліфтинг і промальовуючи контур обличчя. Повторюємо з обох боків по 3-5 разів.

Ефект: красивий чіткий овал обличчя, виражений «кут молодості», опрацювання підборіддя (корекція другого підборіддя).

Прийом #9: anti-age платизми — «лебедина шия» (корекція «кілець Венери», усунення дрібних зморщок шиї). Ребром скребка виконуємо плавні, без сильного натиску, погладжування по центру грудино-щитовидного м'яза зверху вниз, а в зоні підщелепних лімфовузлів — плавно у напрямку зверху вниз. Проводимо рухи до легкої гіперемії, але почуття дискомфорту не повинно бути. Повторюємо 3-5 разів.

Ефект: лімфодренаж, корекція чи профілактика «кілець Венери», зморщок зони декольте.

Додатковий прийом. «Лебедина шия»: прокачуємо бічні та прямі м'язи шиї та платизми. Ставимо руки в області грудної клітини, а потім клієнт (у положенні сидячи) повільно, без різких рухів піднімає голову вгору, при цьому має відчуватися напруження м'язів підборіддя. Прийом добре коригує «кільця Венери» в області шиї. Повторюємо 3-5 разів.

Після масажу наступного дня можливе відчуття крепатури — це означає, що прокачування м'язів було зроблено ефективно.

Читайте також