Точка зору: радіочастотний ліфтинг
Яким видам апаратів для радіочастотного ліфтингу віддати перевагу і за яких показань?
Моно-, бі-, або мультиполярні апарати – як не помилитися у виборі? Читайте думки експертів з радіочастотної терапії
Радіочастотний ліфтинг – процедура естетичної косметології, спрямована на прогрівання тканин з метою посилення синтезу фібробластів та скорочення розтягнутих з віком колагенових й еластинових волокон. Однією з головних переваг радіохвильового ліфтингу є відсутність підготовчого та реабілітаційного періоду.
За наявності вибору краще використовувати мультиполярний апарат, здатний працювати в «обсязі» тканин, завдяки чому одночасно проробляються і стимулюються м’язи, зменшуються жирові відкладення, у прискореному режимі виводиться зайва рідина, знімаючи зайву набряклість. Така багаторівнева стимуляція тканин дозволяє досягти вираженого ліфтингового й ліполітичного ефекту.
Моно- та біполярні апарати для RF-терапії впливають тільки на шкіру.
Вибором і показанням для RF-технологій є ущільнення дерми, поросіння, себорегуляція, тобто якісні характеристики шкіри.
Радіочастотний ліфтинг призначений для об’ємного прогрівання тканин, і на сьогодні таке прогрівання дають мультиполярні технології. Це системи, в основі яких використовуються три, чотири і більше електродів, які можуть перемикатися в різних послідовностях та прогрівати тканини безпечно, з використанням мінімальної кількості енергії (але з підсумовуванням її). Саме мультиполярні RF-технології дають рівномірне по всій глибині і контрольоване за температурою прогрівання дерми, на відміну від монополярних апаратів, які більше прогрівають верхні відділи, і біполярних, яким для рівномірного прогрівання потрібне додавання іншого фізичного фактору.
З гіподермою працюють лише мультиполярні технології: змінюючи відстані між електродами, ми можемо збільшити глибину доставки енергії та прогрівати саме жирову тканину завдяки перемиканню полярності електродів та концентрації електричних полів саме у гіподермі. Ні моно-, ні біполярні RF-системи працювати з гіподермою не можуть. У першому випадку з гіподермою взаємодіє інший фізичний фактор (найчастіше ультразвук), у другому для роботи ми додаємо або вакуум, або інфрачервоне світло, щоб безпечно доставити радіочастотну енергію та прогріти глибокі відділи дерми.
Монополярні апарати найчастіше застосовуються для роботи з тілом. З їх допомогою (за певних умов та конкретних завданих параметрів) ми можемо проникати досить глибоко у тканини. Це необхідно, наприклад, під час роботи з підшкірно-жировою клітковиною. У цьому випадку ми можемо використовувати і мультиполярну систему, де є перетин електродів задля досягнення певної глибини.
У біполярних апаратах завдана прогнозована глибина є важливою для роботи з якістю шкіри. Ці апарати добре зарекомендували себе при роботі на обличчі або інтимному омолодженні аногенітальної зони.
Монополярні апарати також використовуються для корекції гіпергідрозу – у цьому плані дуже успішно працюють як терапевтичні апарати, так і голчасті RF-технології.
При роботі з тілом не можна не згадати безконтактну RF-технологію, яка використовує змінне поле та надає найглибший ліполітичний ефект із RF-апаратів (до глибини 4 см).
"Для роботи по обличчю у своїй практиці застосовую бі- та мультиполярні радіочастотні апарати", – Ігор Антонюк, лікар-хірург, лазеротерапевт.
Глибина прогрівання у них однакова і становить близько 5-6 мм. Показання: покращення якості шкіри, відновлення мікроциркуляції, ліфтинг тканин, корекція зморшок. Хоча перші апарати RF-ліфтингу, які з’явилися у косметології, були монополярними та ними теж працювали по обличчю.
Важливо враховувати потужність і частоту RF-хвиль для рівномірного й безпечного прогрівання тканин обличчя. Монополярні радіохвилі, глибина проникнення яких становить до 2 см, я використовую для корекції фігури, домагаючись поліпшення артеріального кровообігу, посилення обмінних і ліполітичних процесів, стимулювання клітин шкіри; у комплексному лікуванні целюліту, локальних жирових відкладень, в’ялості шкіри. Для останньої проблеми також підійдуть бі- та мультиполярні RF-системи, при цьому всі терапевтичні ефекти від радіохвилі будуть зосереджені у верхніх шарах шкіри, що дозволить досягти ущільнення тканин.
Радіохвильова терапія – одна з найпопулярніших неінвазивних методик в естетичній косметології, яку часто й ефективно використовую у своїй практиці. Суть методики – вплив високочастотного струму на тканини; внаслідок їх глибокого прогрівання до 42-43 градусів змінюється структура колагенових волокон (а саме їх стискання), а також запускається процес утворення нових колагенових волокон, покращується мікроциркуляція і лімфоток у місці впливу радіохвильової енергії. Завдяки такому впливу вже після першої процедури пацієнт спостерігає ефект ліфтингу в оброблюваній зоні. Методика ідеальна тим, що потребує небагато часу й атравматична.
Юлія Лаврик, лікар-дерматолог, косметолог: "Монополярний режим дозволяє провести більш глибоке прогрівання підлягаючих тканин (дерма, підшкірно-жирова клітковина), оскільки полюси впливу розташовані на відстані один від одного (один – на робочій маніпулі, інший – на невеликій відстані від оброблюваної зони)".
Цей режим можна використовувати у пацієнтів із щільною шкірою, схильною до набряку, з вираженими віковими змінами, деформаційним птозом тощо.
Біполярний режим дає більш поверхневе нагрівання тканин, оскільки два полюси розташовані в робочій маніпулі і струм йде між цими електродами. Такий режим більше підходить молодим пацієнтам з чутливою, тонкою шкірою з першими ознаками фото- і хроностаріння.
Повну версію статті читайте в Les Nouvelles Esthetiques Україна, №1 (119), 2020
Читайте також
- Корекція зморшок: ефективність і безпека різних методик
- Апаратна аnti-age-терапія: як уповільнити старіння шкіри
- Чому пресотерапія має бути в кожному кабінеті краси?
- Програми корекції фігури: мікрострумова терапія
- Скульптуруючий апарат: яку технологію вибрати для бізнесу?
- Відновлення у дії – фракційний фототермоліз без пошкодження шкіри