Особливості застосування ниток Аптос

2019-01-06
Logo

Нитковий ліфтинг займає одне з провідних місць у роботі спеціаліста естетичної медицини. Розглянемо які існують особливості у застосуванні цієї технології.


Світлана Коркунда , кандидат медичних наук, доцент кафедри комбустіології, реконструктивної та пластичної хірургії ХМАПО.


Проведено активне навчання фахівців, які бажають працювати у напрямку технології Аптос. І, звичайно, лікарі накопичили досвід, який може бути проаналізований.

В естетичній медицині сьогодні існують такі особливості:

  • дуже активний розвиток цієї галузі загалом;
  • відсутність поки що загальноприйнятих та конкретних протоколів щодо роботи інвазивними техніками;
  • складності у об'єктивізації оцінки результатів роботи з пацієнтами;
  • підвищення самими пацієнтами вимог до якості процедур, їх тривалості та ефекту;
  • збільшення кількості пацієнтів із тривалим та багатокомпонентним косметологічним анамнезом.

Аналіз клінічних результатів (а відповідно і естетичних) нашої роботи з Аптос та вивчення даних незалежних дослідників про морфологічні наслідки імплантації ниток Аптос дозволив нам оптимізувати власне технологію Аптос у кількох напрямках.

Розробка протоколів функціонального підходу

У нашій клініці активно проводиться наукова та клінічна робота з вивчення патології сполучної тканини, що призвело до розробки та активного впровадження у практику протоколів функціонального підходу при підготовці та реабілітації пацієнтів як при оперативному лікуванні (естетика, реконструктивна хірургія), так і при малоінвазивних естетичних. Головним об'єктом впливу стає позаклітинний матрикс (ВКМ), про який нам відомо таке:

  • якісні та кількісні характеристики ВКМ зумовлюють перебіг постпроцедурного або післяопераційного періоду;
  • порушення зольного стану ВКМ – порушення обміну речовин між клітинами та судинним руслом;
  • розвиток локального ацидозу при будь-яких ушкодженнях шкіри та м'яких тканин;
  • дефіцит метаболітів – порушення процесів неосинтезу сполучної тканини та загалом функціонування ВКМ – тривале та виражене запалення, патологічне рубцеутворення, дисхромії.

Враховуючи те, що нитки Аптос мають оптимізуючу дію на сполучну тканину в зоні імплантації (що, власне, і формує тривалий ефект ліфтингу або моделювання тканин), ми рекомендуємо пацієнтам у підготовчому періоді покращити якісні та кількісні характеристики позаклітинного матриксу. Досягається це за рахунок проведення мезотерапії, редермалізації, доглядових та інших процедур перед операцією на фоні прийому внутрішньо біологічно безпечних препаратів – низькодозних для дренажу та корекції ацидозу ВКМ, протеїнових та вітамінно-мінеральних комплексів. Безпосередньо після імплантації ниток для створення більш фізіологічних умов протікання відновлення тканин застосовуються ін'єкційно та per os низькодозні препарати Траумель С та Лімфоміазот. Таким чином ми створюємо умови для формування нових сполучнотканинних структур не через фіброз, а з утворенням нормотрофічного колагену. Це призводить до посилення власне ліфтингового ефекту та загалом збільшення тривалості результату. Результати аналізу роботи технології Аптос з використанням функціонального підходу без нього представлені в таблиці 1.

Групи пацієнтів

Кількість, чол.

Терміни реабілітації, добу.

Тривалість ефекту щонайменше 1,5 років, %

Кількість ускладнень, % (запалення, біль)

Основна – із застосуванням повної технології

28

6,23±1,18

100

0,28

Контрольна – часткове застосування

38

9,37±1,23

92,1

18, 42

Таблиця 1. Результати роботи з нитками Аптос у різних протоколах

Таким чином, застосування технології функціонального підходу при імплантації ниток Аптос дозволяє досягати більш якісних та тривалих результатів на тлі мінімізації ускладнень та побічних ефектів.

Особливості застосування ниток

  • При імплантації великої кількості ниток, особливо з виходом голок на поверхню шкіри, у постпроцедурному періоді використовуємо хірургічний пластир для фіксації та розправлення шкіри на 3-5 діб.
  • При імплантації нанонітей Вітіс з метою моделювання тканин проводиться введення у формі дуги, а не рівних ліній.
  • При використанні ниткового скальпеля Аптос одночасно вводимо биодеградируемые філери, переважно на основі гідроксиапатиту кальцію. Результати застосування у пацієнтки представлені на фото.

Наш досвід роботи з нитками Аптос дозволяє робити висновки про те, що технологія Аптос є не лише клінічно ефективною та обґрунтованою, а й досить перспективною у своєму зростанні та вдосконаленні.

Література:

  1. Коркунда С. В. Патогенетичні аспекти медикаментозного забезпечення у пластичній хірургії / С. В. Коркунда, Т. Г. Григор'єва // Харків. хірург. школа. - 2010. - № 1 (39). - С. 37-41.
  2. Коркунда С. В. Клінічні результати застосування ін'єкційного імпланту гіалуронової кислоти та сукцинату натрію в комбустіології / С. В. Коркунда, Т. Г. Григор'єва, К. А. Олійник // Медицина невідкладних станів. - 2014. - № 8 (63). - С. 64-73.
  3. Коркунда С. В. Попередження патологічного рубцеутворення / С. В. Коркунда, Т. Г. Григор'єва // Les Nouvelles Esthetiques Україна. - 2010. - № 3 (61). - С. 28-34.
  4. Коркунда С. В. Редермалізація у реконструктивно-пластичній хірургії / С. В. Коркунда, Т. Г. Григор'єва // І з'їзд товариства спеціалістів естетичної медицини України: зб. наук. праць. - Одеса, 2010. - С. 34.
  5. Коркунда С. В. Мезотерапія у реконструктивно-пластичній хірургії / С. В. Коркунда // Мезотерапія. - 2010. - № 2. - С. 18-21.
  6. Коркунда С. В. Профілактика патологічного рубцювання у реконструктивно-пластичній хірургії / С. В. Коркунда, Т. Г. Григор'єва // Алергологія та імунологія. - 2012. - Т. 13, № 1. - С. 70.

Читайте також