Особливості проведення чоловічого масажу

Простий і поширений прийом, що дозволяє задіяти як поверхневі, так і глибинні мʼязи

Logo

Напруга, постійне відчуття тривоги, почуття незадоволеності, занепокоєння негативно впливають на організм. Розберемося, як за допомогою масажних технік можна допомогти покращити стан пацієнтам-чоловікам.

Рівність чоловіків та жінок – це концепція політики й моралі. Але вони дуже відрізняються один від одного. Практично єдине, що вони мають спільного – вони особини одного виду. Але вони живуть у різних світах, для них пріоритетні різні цінності, діють вони, дотримуючись різних життєвих правил.

Ми поводимося неоднаково, тому що діяльність клітин нашого мозку організована інакше. Сучасне комп'ютерне обладнання дало змогу простежити, як працює мозок. Дослідження показали, що функціонування жіночого мозку має суттєві відмінності від дій чоловічого. І чоловік, і жінка – не жертва соціальних стереотипів, а насамперед біологічно запрограмовані особини. Однією з відмінностей є те, що у чоловіків шкіра товща, ніж у жінок, що пояснює більшу кількість зморшок у жінок порівняно з чоловіками. На спині шкіра у чоловіків у чотири рази товща, ніж на животі. Чоловік, який поглинений роботою або займається спортом, де потрібні фізичні зусилля, може не помітити, що поранився.

Дослідження психіатрів показують, що в умовах стресу чоловіки уникають дотиків, замикаючись у собі. Яке б нещастя не впало на голову, жоден м'яз на обличчі справжнього чоловіка не здригнеться. Але саме такі люди передчасно залишають життя, як правило, від інфарктів та інсультів. Більшістю своїх реакцій на зовнішні прояви людина здатна керувати. Зусиллям волі, тобто втручанням півкуль головного мозку, людина може втримати свої емоції. З віком людина поступово втрачає швидкість реакції та рухливість. Напруга, постійне відчуття тривоги, почуття незадоволеності, занепокоєння негативно впливають на організм. Всі ці люті вороги людини призводять до передчасного старіння.

Процеси старіння у чоловіків проявляються пізніше, ніж у жінок, але вони різкіше виражені. Тому останнім часом чоловіки все більше надають значення своєму здоров'ю та зовнішньому вигляду. Вони хочуть почуватися бадьорими й молодими, вдаючись до здобутків медицини, косметології, спорту.

Імідж сучасного чоловіка: доглянутий, підтягнутий, молодий, елегантно одягнений, у добрій фізичній формі. Це неодмінна складова високого соціального статусу, якого прагне чоловік, що поважає себе. Йому хочеться бути струнким і мати легку ходу. Але малорухливий спосіб життя (сидяча робота, пересування тільки в автомобілі, нерегулярне харчування, проведення часу біля телевізора та комп'ютера) заважає наблизитися до бажаного результату. Мало того, такий спосіб життя призводить до багатьох хвороб. До класу масових захворювань належить остеохондроз хребта. Сьогодні науці відомі 76 синдромів остеохондрозу хребта, 75 їх супроводжуються болем. «Людина настільки здорова, наскільки здоровий її хребет», – такого висновку дійшов Поль Брег.

Головною причиною захворювання хребта є накопичення продуктів кінцевого обміну білків: солі амонію, сечова кислота, креатин тощо. Одним словом, шлаків. Шлаки накопичуються в організмі внаслідок переїдання, перенасичення їжі білками, жирами, крохмалями, зловживання прянощами, алкоголем, нікотином, ліками. Всі ці речовини важкорозчинні у воді. Вони накопичуються насамперед у сполучній тканині, до якої належить скелет. Шлаки пригнічують захисні функції організму, зменшують еластичність міжхребцевих дисків і тканин, рухливість м'язів тощо.

Однією з найважливіших застав здоров'я є тіло, здатне правильно розпорядитися поживними речовинами та ефективно виводити з себе токсини. Фізичні вправи й масажі сприяють їхній правильній переробці, а власне масаж допомагає тілу оновлюватись.

Одна з проблем чоловіків – це великий живіт і знамениті жирові складки навколо талії. Якщо таке є, необхідно запропонувати чоловікові в салоні моделюючий масаж в комплексі з процедурами для схуднення. Ідеальним для корекції фігури може бути м'язово-структурний хіромасаж тіла із біоосмотичним обгортанням. Стимулюючи циркуляцію поживних речовин в організмі та допомагаючи йому виводити токсини, м'язово-структурний хіромасаж відіграє важливу роль у процесі очищення й оздоровлення людського тіла. Саме ця очищувальна роль робить масаж надзвичайно благотворним методом набуття натхнення і радості життя. М'язово-структурний хіромасаж пробуджує внутрішні ресурси організму, стимулюючи процеси переробки білків, перетворення різних форм цукру на глюкозу та вироблення різних хімічних ферментів. Після першого сеансу живіт чоловіка зменшується в об'ємах щонайменше на 3 сантиметри.

Щоб уповільнити процеси старіння, необхідно стимулювати кровообіг, рухи лімфи та гормонів, що, своєю чергою, допомагає зміцнити нервову й імунну системи, змушуючи старість відступати.

Тут стане просто незамінним масаж гемолімфодренажу. Перевтома, спричинена або фізичними, або розумовими навантаженнями, може наступити і внаслідок перевантаження певного м'яза або групи м'язів, що супроводжуються болем у різних частинах тіла. Тут ми можемо порадити трансверсальний масаж у комплексі з нейром'язовою редукцією.

Ці масажі з глибоким та сильним натисканням, розтяжками й мобілізацією суглобів дають миттєвий результат: м'язове розслаблення, усунення больових синдромів, стимулюють роботу всіх органів, повертають рухливість суглобам, допомагають тілу зберігати належну форму та гнучкість.

Результатом перевтоми, спричиненої розумовими та психічними навантаженнями, може бути погіршення зору, підвищення випадіння волосся, зниження потенції, головний біль, безсоння, ожиріння, порушення кров'яного тиску. У цьому випадку ідеальний нейроседативний масаж всього тіла, а також масаж голови й обличчя, стоп та кистей рук із застосуванням ароматичних олій, масок.

В результаті збільшується приплив кисню і глюкози до головного мозку, покращується циркуляція життєвих соків і цереброспінальної рідини, підвищується секреція гормонів росту й ензимів, необхідних для росту і розвитку мозкових клітин, нормалізується стан шкіри, підвищується потенція, уповільнюється випадіння волосся, передчасне облисіння.

Регулярний масаж (один або два рази на тиждень) попереджає розвиток багатьох шкірних захворювань, таких як екзема, герпес, себорея тощо. Крім того, масаж підвищує загальну опірність організму, наділяє людину терплячістю, впевненістю у своїх силах, витримкою, кмітливістю й інтелектом, сексуальною активністю і фізичною красою.

Ця стаття є частиною спецпроєкту: Чоловічий догляд за обличчям і тілом

Ознайомитись з усіма статтями цієї теми ви можете:

СПЕЦПРОЄКТ. Чоловічий догляд за обличчям і тілом

Література:

  • Косметолог №5, 2015

Євгенія Радіонова, директор та викладач «Міжнародної школи масажу» (Київ)

 

Читайте також