Ідеальні губи: засоби й процедури, що забезпечать правильний догляд

Можливості косметології й естетичної медицини

Logo

Вікові зміни шкіри навколо очей – це не єдині ознаки старіння шкіри обличчя. Одним із яскравих проявів старіння шкіри пацієнти називають появу зморшок у ділянці губ. Розберемося, як правильно доглядати за губами

Процес старіння періоральної області в цілому та шкіри губ зокрема пов’язаний з фізіологічними й анатомічними особливостями цієї зони. Видима поверхня губ вкрита шкірою, яка перетворюється на слизовий покрив їх задньої поверхні. Товщу губ утворюють переважно круговий м’яз рота, пухка сполучна тканина, шкіра та слизова оболонка. Губи розташовані у місці переходу шкіри у слизову оболонку. Власне, червона облямівка губ – це «суха слизова», перехідний стан між слизовою оболонкою і шкірою. Це пояснює відсутність на губах сальних та потових залоз. Немає на губах і захисної гідроліпідної плівки, функція якої – підтримка еластичності ніжної шкіри, бар’єр для збудників хвороб та регулювання теплового балансу. Кровопостачання губ рясне, тому вони мають рожевий колір. У цій зоні наявна безліч нервових закінчень, тому вона дуже чутлива. Під червоною облямівкою губ розташована пухка клітковина та м’язи, основним з яких є круговий м’яз рота. Шкіра губ дуже тонка і слабо пігментована, тому вона майже не захищає губ від ультрафіолетових променів.

Губи та їх контур здійснюють до 15 000 рухів на день – і ці мімічні рухи, звичайно, накладають свій відбиток. Як і решта шкіри, губи зазнають зовнішнього впливу та процесів старіння.

Зовнішній вплив

Підвищена чутливість до впливу зовнішніх факторів обумовлена особливостями губ та періоральної області.

Губи інтенсивніше за всі інші ділянки шкіри зазнають опромінення сонцем. Взимку на їхню шкіру також впливає сухе повітря опалювальних приміщень та агресивний морозний вітер на вулиці. Фотопошкодження шкіри призводить до пошкодження клітин дерми й епідермісу, а це руйнівно впливає на гідроліпідну мантію шкіри, через що аутогенні можливості захисту та відновлення швидко вичерпуються. В результаті шкіра губ стає сухою й тендітною, підвищується її чутливість, шкіра легко тріскається. До речі, такі симптоми вказують і на нестачу вітаміну В2.

Незначні пошкодження шкіри створюють сприятливі умови для забруднення та проникнення мікробів, подальшого виникнення запалень. Шкідливі звички – куріння, незбалансоване харчування, а також стрес негативно впливають на якість шкіри губ, прискорюють процес утворення вільних радикалів. Шкіра стає більш в’ялою, контур розпливається. Постійне облизування губ ще більше висушує тонку шкіру, оскільки на її поверхні утворюється ефект випаровування.

Згубно впливають на зовнішній вигляд губ неправильний догляд і часте застосування декоративної косметики з неякісними компонентами.

Внутрішні фактори

Наслідком хронологічного (біологічного) старіння стає зменшення обсягу губ, знебарвлення контурів, поява зморшок, сухість шкіри. Знижується тонус м’яза, розташованого навколо рота. Губи стоншуються, западають (особливо це помітно по верхній губі). З’являються зморшки – «кисетні» (навколо рота) та «зморшки-маріонетки» (у куточках рота). Вікові зміни нижньої частини обличчя характеризуються витонченням шкіри, зниженням тонусу м’язів; жирові тканини зсуваються вниз, формуються «брилі», друге підборіддя, порушується овал обличчя. Носогубна складка та складки в куточках губ («складки скорботи») стають більш вираженими. Усе це впливає на естетичне сприйняття губ.

Оскільки область губ можна віднести до естрогензалежних зон, процес старіння тут може початися значно раніше, ніж в інших областях обличчя. Після 40 років вміст колагену у шкірі в області рота зменшується щороку на один відсоток. Внаслідок гормонального (менопаузального) старіння навколо губ формується дрібна сітка зморшок, носогубні складки погіршуються, губи стоншуються та бліднуть. Шкіра стає чутливішою.

Широкі можливості догляду

Необхідність косметичних процедур у нижній третині обличчя постійно зростає, а спектр послуг з догляду за губами та періоральною областю розширюється.

Пілінги. Застосовуються для омолодження зони навколо рота (поліпшення якості шкіри, вирівнювання рельєфу шкіри, зменшення гіперпігментації). Використовуються як поверхневі, так і серединні пілінги (фруктовими кислотами, ретиноїдами, трихлороцтовою кислотою). Механічний, або ензимний, пілінг для губ надає їм м’якість і ніжність, стимулює кровопостачання, видаляє ороговілі клітини шкіри з поверхні губ. Процедури догляду за шкірою губ добре комбінуються за часом з доглядом за шкірою в області очей. Деякі компанії-виробники випускають засоби для догляду за типом «два в одному» – для обох зон, у яких використовуються активні інгредієнти: вітамінні комплекси, антиоксиданти, колаген та еластин.

Можливості естетичної медицини у цій галузі також широкі. Мезотерапія застосовується для відновлення тонусу шкіри навколо губ, покращення кольору, підвищення еластичності й пружності шкіри. Також для згладжування «кисетних» зморшок, підняття куточків губ використовується ботулінотерапія. Оскільки область навколо губ належить до зони ризикованої корекції ботулотоксином через можливість порушення функцій посмішки, застосовувати препарати на його основі необхідно вкрай обережно. За допомогою спеціальних філерів усувають зморшки навколо губ, коригують носогубні складки та складки у куточках губ. У старшому віці корекція губ за допомогою контурної пластики дозволяє відновити їхній контур, заповнити втрачений обсяг.

На усунення видимих ознак старіння шкіри навколо губ спрямовані мікродермабразія, вакуумний масаж, ультразвукова терапія, мікрострумова терапія, світлова й лазерна терапія – апаратні методики досить ефективно допомагають покращити якість і вигляд періоральної області.

Системний догляд

Послідовний системний догляд за шкірою клієнта (продаж косметичних засобів для домашнього догляду) має стати однією із сфер діяльності косметолога. Клієнтам слід рекомендувати препарати, які містять захисні компоненти проти ультрафіолетового випромінювання, зволожують шкіру губ. Догляд має виконувати основне завдання – запобігати ознакам природного процесу старіння (навіть більше, ніж догляд за шкірою на інших ділянках тіла). Крім гарантії гарного зовнішнього вигляду губ, правильний догляд має виступати і як профілактика зміцнення здоров’я. Поясніть це вашому пацієнтові, і він обов’язково звернеться до вас за консультацією щодо вибору відповідних косметичних засобів.

 

Читайте також