Корекція периорбітальної зони: ключові активні компоненти
Як ефективно вирішувати проблему темних кіл, вікових змін і мішків під очима
Умовною вимогою для засобів, що використовуються в ділянці навколо очей, є висока ефективність і дбайлива формула. Це пояснюється тим, що шкіра в цій зоні є однією з перших, на якій проявляються ознаки старіння, що зумовлено анатомо-фізіологічними особливостями.
Автор: Богдана Ящук, аспірант, науковий співробітник Київського медичного університету, лауреат премії національної академії медичних наук України, практикуючий косметолог (Україна)
Очі є однією з перших зон обличчя, де проявляються ознаки старіння. У дослідженні, що вивчало вподобання естетично орієнтованих жінок, більшість респондентів вважали периорбітальну зону однією з ділянок обличчя, яка їх найбільше турбує.
Шкіра навколо очей – тонка, особливо вразлива до зневоднення, практично не має підшкірної жирової клітковини, це мімічно активна ділянка. Ключову роль у периорбітальному старінні шкіри відіграє деградація екстрацелюлярного матриксу (EЦM), який складається переважно з колагену, еластину й фібронектину та служить підтримувальною структурою шкіри. Погіршення EЦM сприяє старінню периорбітальної зони. Унікальністю продуктів для повік є те, що вони схожі на емульсійні засоби, але містять активні інгредієнти в ще більш високій концентрації, а їх щадна формула не має подразнювати шкіру, враховуючи особливості старіння цієї ділянки.
Темні кола під очима – це один із найпоширеніших запитів у кабінеті косметолога. Вони можуть суттєво впливати на загальний вигляд обличчя, надаючи йому тьмяний або втомлений вигляд, що, своєю чергою, позначається на самооцінці, сприйнятті та привабливості.
Відповідно до наукових джерел, найефективнішими топічними компонентами для освітлення шкіри та профілактики вікових ознак є:
- вітамін С,
- похідні ретиноєвої кислоти,
- транексамова кислота,
- пептиди.
Оскільки шкіра навколо очей з віком стає чутливою та стоншеною, активні компоненти для щоденного використання повинні мати відповідні хімічні форми, щоб забезпечити ефективний результат без небажаних побічних ефектів.
Серед похідних вітаміну С аскорбіл глюкозид (Ascorbyl Glucoside) є стабільною формою, яка поєднує аскорбінову кислоту з молекулою глюкози. Це забезпечує поступове вивільнення та поглинання активної речовини в епідермальних шарах під впливом ферменту α-глюкозидази, присутнього в шкірі. Завдяки своїй стабільності й активності, аскорбіл глюкозид не спричиняє подразнень, а також ефективно бореться з гіперпігментацією та проявляє потужну антиоксидантну дію.
Ретиніл пальмітат (Retinyl Palmitate) – це естер ретиноєвої кислоти, який є менш агресивним, що знижує ризик подразнення, особливо в чутливій зоні навколо очей. Він ефективно покращує текстуру шкіри, а регулярне використання сприяє зменшенню видимості дрібних зморшок.
Транексамова кислота (Tranexamic Acid) здатна знижувати активність ферменту тирозинази, який відіграє ключову роль у синтезі меланіну. Зменшуючи активність цього ферменту, вона допомагає освітлити та вирівняти тон, а також захищає шкіру від окислювального стресу. Крім того, транексамова кислота є ефективною для зменшення почервоніння, зміцнення стінок і покращення стану судин.
Фото 1. Молекули ретиніл пальмітату (Retinyl Palmitate), ліворуч, та транексамової кислоти (Tranexamic Acid), праворуч
Пептиди є потужними інгредієнтами в менеджменті вікових змін, вони можуть допомогти вирішити різні проблеми шкіри, зокрема зморшки, зневоднення та запалення. Серед ефективних пептидів, що входять до складу косметичних засобів, є дипептид-2 (Dipeptide-2), ацетил гексапептид-1(Acetyl Hexapeptide-1), пальмітоїл трипептид-1 (Palmitoyl Tripeptide-1), пальмітоїл тетрапептид-7 (Palmitoyl Tetrapeptide-7).
Дипептид-2 (Dipeptide-2) складається з двох амінокислот і є пептидом, що допомагає зменшити набряки під очима, покращуючи мікроциркуляцію, зменшує запалення і почервоніння, що робить його корисним для чутливої шкіри.
Ацетил гексапептид-1 (Acetyl Hexapeptide-1) – це синтетичний пептид, також відомий як Argireline, який часто використовується в антивікових продуктах. Відомий своїм ефектом впливати на нервові закінчення та рецептори на рівні шкіри, що може зменшити передачу сигналів до м’язів, що призводить до їх меншої активності, зменшуючи видимість зморшок.
Пальмітоїл трипептид-1 (Palmitoyl Tripeptide-1) та пальмітоїл тетрапептид-7 (Palmitoyl Tetrapeptide-7) – сигнальні пептиди, який діє в дермальному шарі, сприяє синтезу компонентів екстрацелюлярного матриксу. Це також стимулює регенерацію тканин, зміцнення дермального шару, в результаті чого шкіра стає більш пружною, зменшуються зморшки і підвищується стійкість до ультрафіолету.
Фото 2. Молекули Дипептид-2 (Dipeptide-2), ліворуч; Ацетил гексапептид-1 (Acetyl Hexapeptide-1), в центрі; Пальмітоїл трипептид-1 (Palmitoyl Tripeptide-1), праворуч.
Комбінуючи ці активні компоненти, засоби для догляду за шкірою навколо очей забезпечують комплексний підхід до вирішення багатьох проблем одночасно: від зменшення набряків і темних кіл до покращення загального вигляду шкіри.
Вибір продуктів з цією потужною формулою дозволяє не лише домогтися миттєвих результатів, але й забезпечити тривале покращення стану шкіри навколо очей. Це робить їх незамінними помічниками в щоденному догляді за красою та молодістю.
Читайте також
- Поліпшуємо шкіру навколо очей: комплексний догляд за періорбітальною зоною
- Корекція периорбітальної зони: методи покращення якості шкіри
- Вікові зміни периорбітальної області: способи корекції
- Догляд за делікатними зонами: в фокусі – очі
- Колоти чи боятися? Омолодження і корекція периорбітальної зони ідеальним філером
- Ідеальні губи: засоби й процедури, що забезпечать правильний догляд
- Періорбітальна зона