Біологічні компоненти у косметичних засобах для регенерації шкіри

Пілінги в anti-age-програмах

2019-04-08
Logo

Грамотний косметичний догляд дозволяє значною мірою продовжити молодість шкіри. Розберемося, яким компонентам віддати перевагу регенерації шкіри.


Наталія ЮНАК, здобувач ЦНДЛ та лабораторії промислової токсикології ЛНМУ ім. Д. Галицького, член UHRS, керівник Східноєвропейського департаменту організації трихологічних кабінетів Gestil International, член Tricologia Sitri (Україна)


Давайте розберемося, які активні природні речовини допоможуть шкірі відновитись після процедури.

Багато косметичних засобів розробляються з урахуванням знань про процеси старіння шкіри, що лежать в основі вікових змін. Профілактика вікових змін включає:

  • захист шкіри від ушкоджуючих факторів;
  • відновлення та зміцнення бар'єрних властивостей рогового шару;
  • поповнення дефіциту певних речовин;
  • стимуляцію кровообігу;
  • стимуляцію клітинного оновлення епідермісу;
  • стимуляцію оновлення міжклітинного матриксу дерми

Одним із найпоширеніших методів боротьби з ознаками старіння шкіри в косметології та естетичній медицині є хімічні пілінги, які в даний час включені до більшості програм догляду за шкірою обличчя. Результатом застосування хімічного пілінгу є стимуляція процесів регенерації, що розглядається як «ефект омолодження шкіри». У процесі фізіологічного очищення шкіри від пошкоджених тканин відбувається міграція нейтрофілів, макрофагів, активізуються фібробласти, що синтезують колаген, за участю кератиноцитів відновлюється епідерміс, внаслідок чого відбувається відновлення захисних властивостей шкіри.

У регенерації шкіри після хімічних пілінгів найбільше значення має функціональний стан базального шару епідермісу, клітини якого мають мітотичну активність завдяки великій кількості РНК- і ДНК-структур.

Зволоження

Догляд за обличчям після хімічного пілінгу передбачає застосування засобів, які допомагають відновитися пошкодженій поверхні дерми. Важливою обставиною є її зволоження та якнайшвидше загоєння.

При постпілінговому догляді необхідним є забезпечення гідратації шкіри, оскільки активне зволоження епідермісу забезпечує нормальну епітелізацію та знижує ризик рубцювання.

Сечовина (Urea)

Зволожує шкіру, утримує воду з повітря або крему, як зволожувач пом'якшує роговий шар, робить його еластичним, зменшує сухість. Кератолітик розпушує верхній шар, прискорює відлущування відмерлих клітин із поверхні шкіри. Заспокоює шкіру – знімає свербіж, чинить місцеву знеболювальну дію, зменшує подразнення від впливу сурфактантів, сприяє проникненню в шкіру інших активних речовин.

Трегалоза (Trehalose)

Дисахарид, що складається із двох залишків глюкози. Трегалоза має унікальну здатність захищати та підтримувати життєдіяльність клітин при несприятливому впливі навколишнього середовища, компенсує нестачу вологості шкіри, зберігаючи її клітинну структуру та оберігаючи від пошкоджень, пригнічує утворення летких альдегідів, пов'язаних зі старінням.

Алое барбадоське (Aloe Barbadensis)

Містить величезну кількість біологічно активних речовин, з яких найбільш важливими для шкіри є каротин, вітаміни С та Е, амінокислоти, стерини, ферменти, жирні кислоти, що захищають шкіру від шкідливої ​​дії вільних радикалів та передчасного старіння, комплекс полісахаридів з високою вологоутримуючою та імуностимулюючою здатністю саліцилову кислоту, що надає антибактеріальну та протизапальну дію. Полісахариди алое розподіляються по поверхні шкіри, створюючи зволожуючу плівку, стимулюють клітини Лангерганса та захищають від УФ-випромінювання.

Гіалуронат натрію (Sodium Hyaluronate)

За своєю активністю – повний аналог гіалуронової кислоти, сприяє регенерації тканин, робить шкіру м'якшою та гладкішою. Має здатність стимулювати клітинну міграцію та проліферацію. Гіалуронова кислота – структурна складова міжклітинного матриксу людини, що стабільно утримує значну кількість води в шкірі, створює найтоншу плівку, яка перешкоджає втраті вологи, не порушуючи газообмін, відновлює водний баланс у шкірі. Гіалуронова кислота стабілізує колагенові волокна, збільшує їхню еластичність, позитивно впливає на утворення та регенерацію структури дерми, підтримує оптимальний рівень зволоженості.

Алантоїн (Allantoin)

Речовина з кореня живокосту, що містить мукополісахариди, глюкозу, фруктозу, таніни, каротини, глікозиди. Допомагає у формуванні здорової тканини, пом'якшує роговий шар, сприяючи відокремленню відмерлих клітин, і стимулює регенерацію тканин, має кератолічну дію, що сприяє клітинній регенерації шкіри, швидкому загоєнню, зняттю подразнень, захищає чутливу шкіру від дії агресивних компонентів кіс. нових клітин.

Екстракт спіруліни (Spirulina Platensis Extract)

Чинить антиоксидантну, імуномодулюючу, детоксифікуючу дію. Високий вміст протеїнів та полісахаридів сприяє живленню та зволоженню шкіри, прискорює загоєння ран. Спіруліна містить до 70% високоякісного білка, представленого всіма незамінними амінокислотами, комплекс вітамінів, велику кількість макро- та мікроелементів у біодоступній органічній формі, функціональні речовини – фікоціанін (попереджує та уповільнює розвиток злоякісних пухлин), полісахариди кислоти.

Екстракт ламінарії пальчаторасіченої (Laminaria Digitata Extract)

Містить білки, цукри, полісахариди, маніт, альгінову кислоту, альгін, органічні сполуки йоду, мінеральні солі, вітаміни С, А, D, Е, групи В, мікроелементи. Водорості тонізують шкіру, відновлюють клітинні мембрани, прискорюють внутрішньоклітинний обмін речовин, стимулюють вироблення колагену, надають омолоджуючу та підтягуючу дію, сприяють глибокому проникненню та утриманню вологи в шкірі. Мають антибактеріальну активність, сприяють загоєнню, оберігають шкіру від шкідливого впливу УФ-променів, надають судинозвужувальну дію.

Хлорелла (Chlorella Vulgaris)

Рід зелених морських водоростей. Містить полісахариди, амінокислоти, вітаміни А, В, ліпіди, мінеральні солі, йод, протеїни. Має неперевершену поживну, вітамінізуючу, оздоровчу дію на шкіру, сприяє синтезу колагену та еластину.

Інтенсивне зволоження шкіри дозволяє максимально знизити неприємні суб'єктивні відчуття пацієнта, зокрема, стягнутість шкіри після проведення хімічного пілінгу.

Відновлення епідермального бар'єру

Для зменшення неприємних відчуттів та зниження ризику виникнення ускладнень постпілінговий догляд повинен забезпечити відновлення епідермального бар'єру, знизити чутливість шкіри внаслідок довкілля, зменшити прояви запалень та передчасного старіння.

Комплекс церамідів (Ceramide-1, Ceramide-3, Ceramide-6-II)

Ці речовини є основною складовою ліпідного бар'єру рогового шару (40%). Цераміди розчиняються у роговому шарі та заповнюють міжклітинний простір, забезпечуючи бар'єрну функцію, яка дозволяє боротися із щоденним агресивним впливом навколишнього середовища, різницею температур, забрудненнями, сонячною радіацією та фізико-хімічними впливами. Цераміди відновлюють роговий шар, сприяють регуляції трансепідермальної втрати води, підтримці цілісності рогового шару та захисту шкіри, допомагають у лікуванні фотостаріння, зволожують шкіру (ефективність підтверджена клінічними дослідженнями), активізують ріст фібробластів, дають відбілюючий ефект.

Фітосфінгозин (Phytosphingosine)

Активна речовина, яка є складовою деяких епідермальних ліпідів – церамідів. Має антисептичну та протизапальну дію, активність щодо ліпофільних дріжджоподібних грибів роду Malassezia, відновлює гідроліпідну плівку на поверхні шкіри. Сприяє оновленню клітин, покращує еластичність шкіри, стимулює синтез власних епідермальних ліпідів.

Відновлення епідермального бар'єру дозволяє знизити трансепітеліальну втрату вологи та надмірну чутливість шкіри, спричинену пошкодженням епідермісу, прискорити загоєння та покращити репарацію. Для регенерації шкіри та формування нового ліпідного бар'єру використовують у рецептурі сквалан, лецитин, вітамін А, ніацинамід (вітамін В3), рослинні тригліцериди, фітостерини (фітостероли) як самі по собі, так і у складі таких масел, як ши або авокадо, цераміди- I, -III і -VI, фосфоліпіди або фосфатидилхолін, вітамін F (комплекс ненасичених жирних кислот) або рослинні олії з високим вмістом лінолевої, α- і γ-ліноленових кислот, а саме олії троянди москети, бораго, льону, примули вечірньої, насіння гарбуза та пшеничних зародків, чорної смородини, сої та виноградних кісточок.

Антиоксиданти

Також до програми постпілінгового догляду обов'язково мають бути включені антиоксиданти для зниження вираженості запальної реакції та ризику розвитку гіперпігментації.

Токоферол, вітамін Е (Tocopherol)

Уповільнює процеси старіння, бере участь у формуванні колагенових та еластинових волокон, знімає запалення, стимулює клітинне дихання, зміцнює мембрани клітин шкіри, захищає шкіру від впливу УФ-променів, має антиоксидантні властивості.

Фітоестрогени гліцину сої (Fytoestrogeny Glycine Soja)

Складаються з амінокислот, пептидів та білків, підтримують клітинні функції. Вільні амінокислоти та дрібні пептиди здатні утримувати вологу у роговому шарі шкіри. Фрагменти гідролізованих білків, що вільно проникають через поверхню шкіри, допомагають збільшити вміст води в зовнішніх шарах шкірного покриву та мінімізувати зморшки. Гліцин сої зволожує шкіру, має антистатичні та тонізуючі властивості.

Екстракт листя касії крилатої (Cassia Alata Leaf Extract)

Містить фітонутрієнти, що захищають шкіру від шкідливих факторів навколишнього середовища, сприяє збереженню сяйва і тонусу шкіри. Запобігає пошкодженню ДНК шкіри УФ-випромінюванням, надає позитивну дію на ліпідний та водно-сольовий обмін шкіри.

Лецитин (Lecithin)

Фосфоліпід, з якого значною мірою сформовані клітинні мембрани. Лецитин впливає відновлення бар'єрних функцій шкіри, живить клітини, позбавляє їх шлаків. За допомогою лецитину в організмі відбувається процес утворення нових клітин та відновлення пошкоджених, що значно покращує стан запаленої, хворої, втомленої шкіри. Допомагає у боротьбі з псоріазом, екземою, нейродермітом. Містить вітаміни А та Е, основний транспортний засіб для доставки поживних речовин, вітамінів та ліків до клітин. Є сильним антиоксидантом.

Антисептики

Важливою частиною догляду за шкірою має бути профілактика бактеріальної інфекції з метою запобігання небажаному інфікуванню шкіри.

Олія розмарину лікарського (Rosmarinus Officinalis Oil)

Має сильну антисептичну та тонізуючу дію, значно покращує обмінні процеси. Покращує процеси регенерації клітин і, володіючи протигрибковою дією, нормалізує діяльність сальних залоз, уповільнюючи та зменшуючи процес вироблення шкірного сала. Містить терпени та терпеноїди, стероїди, антиоксиданти, дитерпенові феноли.

Лопух великий (Arctium Majus)

Містить ефірну та жирну олії, білки, глікозиди, мінеральні солі калію, кальцію, магнію, органічні кислоти (яблучну, лимонну), інулін, вітаміни, аскорбінову кислоту. Має антиалергічну, антимікробну, антисептичну та дезінфікуючу дію, покращує стан шкіри, звужує пори, усуває свербіж шкіри. Екстракт кореня лопуха має тонізуючу, бактерицидну, протиалергічну дію.

Шавлія лікарська (Salvia Officinalis)

Містить флавоноїди, нікотинову кислоту, фітонциди, камфору, органічні кислоти. Має регенеруючі властивості, надає протизапальну, дезінфікуючу, пом'якшувальну дію, балансує виробництво шкірного сала (себуму).

Лаванда вузьколиста (Lavandula Angustifolia Extract)

Дезінфікує, очищає, звільняє шкіру від токсинів, має антисептичну дію, зменшує запалення, виявляє освіжаючу, оновлюючу, регенеруючу дію. Усуває почервоніння, подразнення, набряклість, свербіж, лущення та запальні реакції, нормалізує гідроліпідний баланс шкіри.

Кульбаба лікарська (Taraxacum Officinale)

Містить β-ситостерин, каротиноїди, тараксантин, флавоксантин, вітаміни С, А, В2, Е, РР, холін, солі марганцю, заліза, кальцію, фосфору. Має заспокійливу, тонізуючу, освіжаючу дію на шкіру, знімає подразнення та свербіж.

Екстракт квіток календули лікарської (Calendula Officinalis Flower Extract)

Містить каротиноїди, фітостерини, вітаміни, мікроелементи, біофлавоноїди, органічні кислоти, інулін. Має протизапальну, бактерицидну дію, особливо щодо стафілококів і стрептококів при екземі, алергічному дерматиті. Стимулює регенерацію, покращує обмінні процеси у клітинах шкіри, сприяє регуляції та абсорбції шкірного жиру.

Екстракт гамамелісу віргінського (Hamamelis Virginiana Leaf Extract)

Містить гамамелітанін, флавоноїд кварцетин, катехіни. Має дезінфікуючі та протизапальні властивості, зменшує секрецію сальних залоз, очищає жирну шкіру, виводить токсини, усуває подразнення, лущення шкіри.

Есенційна олія чебрецю (Thymus Vulgaris Leaf Oil)

Містить тимол, що забезпечує бактерицидний ефект, стабілізацію балансу шкіри, антибактеріальну дію.

Есенційна олія чайного дерева (Malaleuca Alternifolia Leaf Oil)

Має антисептичну, протизапальну дію.

Есенційна олія цедри лимона (Citrus Medica Limonum Peel Oil)

Прискорює процеси регенерації тканин, стимулює захисні властивості шкіри, усуває свербіж, печіння, набряклість, підвищує ефективність обмінних процесів.

Поєднання сукральфату та сульфатів міді та цинку, оксиду цинку сприяють загоєнню, запобігають вторинному інфікуванню, мають антибактеріальну, захисну, пом'якшувальну, заспокійливу дію, повертають відчуття комфорту. З'єднання міді та цинку мають антибактеріальну, антиоксидантну та захисну властивість, сприяють швидкій реепітелізації.

Олії

Регенерацію шкіри, наповнення, харчування та доставку речовин забезпечують олії.

Олія ши (карите) (Butyrospermum Parkii Butter)

Містить гліцериди стеаринової, олеїнової та лінолевої кислот, уповільнює старіння шкіри, має захисну, регенеруючу, зволожуючу, протизапальну дію. Покращує проникнення активних інгредієнтів у глибші шари шкіри.

Рисова олія (Oryza Sativa Bran Oil)

Містить жирні кислоти (олеїнова, лінолева, пальмітинова, стеаринова, лауринова), вітамін Е, ферулову кислоту, оризанол, сквален, що подовжують молодість шкіри. Масло зволожує, живить і захищає чутливу шкіру, легко вбирається та не закупорює пори. Сприяє регенерації шкірного покриву, попереджає появу зморшок, підвищує пружність і еластичність шкіри, має протизапальну, пом'якшувальну, антиоксидантну дію, перешкоджаючи переокисленню ліпідів. Сприяє формуванню колагенових волокон. Є чудовим засобом для догляду за зрілою, тонкою та чутливою шкірою, а також за шкірою навколо очей. Завдяки антиоксидантним та регенеруючим властивостям рекомендується для сухої та в'яне шкіри, особливо в період менопаузи.

Олія солодкого мигдалю (Prunus Amygdalus Dulcis Oil)

Містить вітаміни групи В, вітаміни А, Е та F, суттєво уповільнює процес передчасного старіння шкіри, надійно захищає її від негативного впливу ультрафіолетових променів, сприяє гарному зволоженню шкіри. Вітамін F запобігає розширенню пір на обличчі та нормалізує роботу сальних залоз. Олія солодкого мигдалю має чудову омолоджуючу, пом'якшувальну та поживну дію, сприяє поліпшенню кольору обличчя, розгладжує неглибокі зморшки.

Олія авокадо (Avocado Oil Glycereth-8 Esters)

Містить вітаміни B1, B2, D, K, PP, лецитин, хлорофіл, гістидин, фітостерини, солі фосфорної кислоти, сквален, мікроелементи, поліненасичені жирні кислоти. Завдяки наявності вітамінів А і Е володіє антиоксидантними властивостями, стимулює обмінні процеси та кровообіг у шкірі, сприяє збагаченню киснем тканин, оптимально для захисту від передчасного старіння шкіри в період після менопаузи, у боротьбі з віковою пігментацією, відбиває ультрафіолетове випромінювання, підвищує елас. , Відновлює бар'єрні функції епідермісу, місцевий шкірний імунітет.

Екстракт виноградних кісточок (Vitis Vinifera Extract)

Сприяє зміцненню сполучних тканин шкіри, стимулює оновлення клітин, виявляє протизапальну та загоювальну дію. Прекрасно тонізує шкіру та відновлює її еластичність. Має виражену антиоксидантну дію на шкіру, видаляючи з клітин продукти метаболізму та вільні радикали. Стимулює клітинний ріст та імунітет, оберігає шкіру від впливу зовнішніх стресових факторів – перепадів температур, тютюнового диму, забрудненості навколишнього середовища, УФ-випромінювання.

Олія жожоба (Buxus Chinensis)

Швидко проникає в шкіру, ефективно розпушує жир, утворює газопроникний захисний шар, а біологічно активні речовини легко проникають у глибокі шари шкіри. Проникаючи глибоко в епідерміс, олія жожоба уповільнює процеси окислення шкірних ліпідів, попереджаючи передчасне старіння та знижуючи ризик ракових змін шкіри.

Рисова олія (Oryza Sativa Bran Oil)

Давно і з успіхом використовується в косметології завдяки наявності в ньому натуральних антиоксидантів, що продовжують молодість шкіри, добре живить і захищає будь-яку, навіть найчутливішу шкіру. Сприяє регенерації шкірного покриву, попереджає появу зморшок, підвищує пружність і еластичність шкіри, має протизапальну, зволожуючу та пом'якшувальну дію. Рисова олія сприяє регенерації шкірного покриву, попереджає появу зморшок, підвищує пружність і еластичність шкіри, має протизапальну, зволожуючу, відновлюючу, пом'якшувальну дію. Містить сквален, який потрібний для нормального функціонування шкіри.

Олія каріте (Butyrospermum Parkii Butter)

Зволожує та заспокоює шкіру. Ідеально підходить для подразненої, пошкодженої шкіри, сухої, зневодненої, зрілої, ефективно проти передчасного старіння завдяки вмісту антиоксидантів, стимулює мікроциркуляцію клітин шкіри та захищає її від несприятливих факторів. Має захисну, регенеруючу, зволожуючу, протизапальну дію. Покращує проникнення активних інгредієнтів у глибші шари шкіри.

Олія баобаба (Baobab Butter)

Містить велику кількість β-каротину, який успішно бореться з окислювальними процесами ліпідів клітинних мембран, вітаміни A, B1, C, D, E та F, винну кислоту. Діє як сильний антиоксидант, розчиняє ороговілий шар епідермісу, має сильну регенеруючу дію, живить і зволожує шкіру, сприяє утворенню колагену та еластину. Підходить для всіх типів шкіри, особливо для чутливої, куперозної, не викликає алергії.

Олія макадамії, або австралійського горіха (Macadamia Ternifolia Seed Oil)

Легко вбирається в шкіру, має пом'якшувальну, поживну та зволожуючу дію. Відрізняється великим вмістом пальмітолеїнової кислоти, яка сприяє відновленню шкірного покриву, особливо при шкірі, що в'яне, і якої немає в жодному іншому маслі, підвищеною здатністю проникати і транспортувати корисні речовини глибоко в шкіру. Має здатність відновлювати епідермальний бар'єр, захищає від шкідливих впливів навколишнього середовища, особливо в зимовий період, коли шкіра пересихає і схильна до постійного стресу. Діє як антиоксидант, що запобігає руйнуванню клітинних мембран.

Інші речовини

Біофлавоноїди, рослинні поліфеноли

Речовини рослинного походження, що нагадують за своєю структурою естрогени людини (іноді їх називають фітоестрогенами). Біофлавоноїди – це сині та зелені пігменти рослин. Водні екстракти трав майже завжди містять біофлавоноїди певного сорту. У різних рослинах міститься своя композиція флавоноїдів, які багато в чому визначають лікувальні властивості екстракту. Наприклад, унікальні властивості екстракту виноградних кісточок пояснюються наявністю проантоціанідів (біофлавоноїди з дуже потужною антиоксидантною активністю), чорниця містить антоціаніни (блакитні біофлавоноїди) і т. д. Біофлавоноїди у рослинах утворюють антиоксидантні коктейлі, в яких різні

Коензим Q10, убіхінон

Сприяє регенерації тканин, зменшує утворення комедонів. Коензим Q – молекула, що бере участь у процесі вироблення енергії в мітохондріях. Має антиоксидантну активність, захищає мітохондрії – енергетичні станції клітин – від окисного пошкодження. Коензим Q10 проявляє антиоксидантну активність, стимулює оновлення клітин шкіри, вироблення колагену, що сприяє захисту шкірного покриву від втрат гіалуронової кислоти, поверненню пружності, молодості та краси шкіри.

Пантенол (Panthenol)

Провітамін В5 активізує регенерацію клітин та сприяє утворенню нових, прискорює процес епітелізації шкірних покривів, знімає подразнення, чинить сильну зволожуючу, регенеруючу та заспокійливу дію. Пантенол запобігає зневодненню та підтримує природний енергетичний баланс. Підвищує стійкість колагену до руйнівної дії вільних радикалів. Рекомендується для сухої, куперозної шкіри, що в'яне.

Ідеальний засіб догляду повинен містити в собі всі компоненти, що сприяють регенерації шкіри, а також легко наносити, без особливих зусиль, щоб не призводити до додаткових механічних і хімічних пошкоджень епідермісу. Це важливі складові, необхідні для нормальної регенерації та епітелізації шкіри


Вперше опубліковано в " Les Nouvelles Esthétiques Україна" №5 (111) 2018

Читайте також