Візаж у перманентному макіяжі: «читаємо» обличчя клієнта

Як наблизити будь-яке обличчя максимально до ідеалу

Logo

Багато фахівців, приступаючи до ПМ брів, прагнуть повністю виконати побажання клієнток, причому упускаючи той факт, що не на кожній особі певна форма брови буде доречна.

Олена Онуфрійчук , майстер ПМ, візажист-стиліст, майстер міжнародного класу з макіяжу, сертифікований суддя України з макіяжу, бронзовий призер чемпіонату світу з перукарського мистецтва у номінації «боді-арт» (Париж, 2010), випускниця української філії Міжнародного навчального центру Image School (2010)

Багато фахівців, приступаючи до ПМ брів, прагнуть повністю виконати побажання клієнток, причому упускаючи той факт, що не на кожній особі певна форма брови буде доречна. Давайте розберемося, які брови потрібні в залежності від сукупності всіх характеристик обличчя

Переглядаючи фото робіт ПМ брів, виконаних колегами, мимоволі аналізуєш форму: це вже професійний погляд візажиста із 17-річним досвідом. Професії бровиста в ті далекі часи ще не існувало, але робота з формою та кольором велася. Наскільки візажист професійний, я суджу не тільки за чистотою розтушовки, а й за чистотою та логікою форми брів. Хочеться трохи докладніше розібрати на складові форму брови та зрозуміти, на що вони впливають на обличчя.

Золоті стандарти

Завдання майстра ПМ, як і візажиста, – наблизити будь-яке обличчя максимально до ідеальних пропорцій – так би мовити, витягти з нього красу. Для цього необхідно знати як свої п'ять пальців ці ідеальні пропорції та бачити, у чому їхня відмінність у вашого клієнта, – іншими словами, вміти читати обличчя.

Мал. 1-2

Почнемо аналіз з усім відомої схеми ідеального ока ( рис. 1 ).

Часто побудова форми брови в ПМ відповідає даним параметрам: початок і хвіст брови лежать на одній горизонталі-осі брови, а хвіст не опускається нижче за її рівень. На цей факт треба звернути особливу увагу, так як опущення хвоста брови зорово додає віку, завалює форму ока навіть при класичній формі, робить сумним вираз обличчя. А брови повинні мати позитивний напрямок, тобто у своєму русі прагнути вгору.

Точкою зламу брови ділиться на два відрізки: дві третини – тіло, одна третина – хвіст. Початок брови лежить на вертикальній лінії, яка піднімається від крила носа та проходить через внутрішній кут ока. У більшості майстри ПМ так і визначають відправну точку головки, проводячи цю перпендикулярну лінію і повністю прибравши волоски, які ще є в міжбрівному просторі. Тільки тут не враховується той факт, що дана схема відповідає ідеально пропорційній особі, де дотримано всіх пропорцій відповідно до правила золотого перерізу. Згадаймо ці пропорції ( рис. 2 ).

Головне, що потрібно враховувати під час роботи з обличчям: воно ділиться на три рівні частини двома паралельними лініями, що проходять через нижні точки брів (1 лінія) і кінчик носа (2 лінія). Тобто брови є верхньою межею середньої частини обличчя та нижньою межею верхньої частини. Це розташування брови можна використовувати як елемент корекції форми обличчя. Змінюючи форму брови, ми можемо збільшувати чи зменшувати верхню чи середню частину обличчя.

  • Лінія, що проходить через внутрішні куточки очей, або вісь очей, ділить голову навпіл.
  • Відстань між очима дорівнює довжині очної щілини, і два такі ж відрізки ще «поміщаються» до кінчиків вух, тобто «п'ять очей» – це і є відстань від вуха до вуха. Це досить великі очі, які в житті зустрічаються не так часто. І аналізувати форму обличчя під час побудови брів при процедурі ПМ треба, звертаючи на цей факт пильну увагу.
  • Ширина кінчика носа, тобто відстань між його крилами, також дорівнює довжині ока (це досить акуратний кінчик носа).

І найцікавіше те, що найчастіше майстри взагалі не враховують під час роботи з обличчям пропорції ідеального носа.

Вибираємо «лекало»

Кут між спинкою носа та лобом складає на жіночому обличчі 35 градусів – це кут, під яким ніс виступає над площиною обличчя. Кут між носовою перегородкою та верхньою губою – 105 градусів, тобто кінчик носа має бути трохи кирпатим. Головне, на чому необхідно загострити увагу, – на будові та ширині спинки носа. Вона являє собою плавно вигнуту лінію, що трохи розходиться в сторони біля кінчика носа. Лінія повинна бути симетрична з обох боків і не робити різких стрибків. Такий тонкий кінчик носа надає обличчю аристократичності. З таким ідеальним носом брова, що починається на одному рівні з внутрішнім куточком ока, цілком логічна.

Схема обличчя, «побудованого» за ідеальними пропорціями (рис. 3) та схема обличчя з широким кінчиком носа (рис. 4).

Схема обличчя, «побудованого» за ідеальними пропорціями (рис. 3)

У житті такі акуратні формою носи зустрічаються нечасто. Відхилення можуть бути в різні боки: широке перенісся – при вузькому кінчику, широкий краплеподібний кінчик – при досить вузькій спинці, широкий ніс від перенісся до кінчика, нерівний, з явною горбинкою. І це все при параметрах ідеальних пропорцій обличчя, коли відстань між очима дорівнює ширині ока. У цих варіантах головка брови, прив'язана до внутрішнього куточка ока, робить форму такою, що тільки підкреслює диспропорції, збільшуючи форму носа. Розглянемо докладніше ці варіанти.

Схема обличчя із широким кінчиком носа (рис. 4).

Такі ідеально пропорційні брови на подібній особі збільшують розмір носа. У житті на обличчі з таким носом зазвичай співживають брови, що знаходяться один до одного вже трохи, тим самим ніс зорово здається менше. Як то кажуть, природа не дурна, і розширювати перенісся, збільшуючи ніс, годі було.

Мал. 5-6

Особа з широким переніссям (рис. 5).

Початок брови знаходиться там же - на перпендикулярі, піднятому від кута ока, і це робить ніс розпластаним по обличчю. Щоб його візуально злегка звузити, треба зменшити відстань між бровами, так зазвичай і відбувається на такій особі. Тому розсувати брови за схемою ідеального ока у разі не рекомендується.

Схема обличчя із широким по всій довжині носом (рис. 6).

Ідеальні пропорції, коли відстань між очима дорівнює ширині ока, тут дотримані. Якщо на такій особі перещипати брови, повністю очистивши перенісся від волосків, і зробити за цією формою ПМ, ми акцентуємо увагу на ширині носа, перетворюючи його на «картоплю».

Мал. 7-8

Така ж історія вийде і з носом із горбинкою (рис. 7) . Ми своїми руками додамо у зовнішність клієнта східної харизми, висунувши носа на передній план.

Схема обличчя із широко розставленими очима (рис. 8).

У цьому випадку широко розставлені брови роблять вираз обличчя безхарактерним, меланхолійним, розосередженим, розфокусованим. При невеликих пропорціях ніс може зорово здаватися більше через розширену перенісся. Якщо форма брови робить різке піднесення від перенісся, то будувати форму бажано більш горизонтально при їх зближенні один до одного.

З пудрою технікою перманента можна не боятися будувати головку брови ближче, ніж внутрішній кут ока, тому що розтушовка в ній робиться легша і прозоріша, і насупленого чи похмурого виразу обличчя не буде.

Мал. 9-10

На цій особі ( рис. 9 ) очі та брови теж відповідають ідеальним пропорціям ока (див. рис. 1), якщо їх розглядати окремо від обличчя. Але для цієї особи ці очі занадто малі за розміром, тому вони виглядають близько посадженими . А така брова лише підкреслює їхню невелику форму.

Брова також має важливе значення у корекції форми обличчя. Якщо обличчя має скошене будову скроневої кістки, вузький ріст лінії волосся і хвіст брови йде скроневою кісткою паралельно цієї лінії, тим самим ще посилюючи звуженість обличчя, форма обличчя виходить ромбовидною. Точка зламу брови знаходиться ближче, ніж на дві третини від головки, перетворюючи форму на трикутну. При побудові треба постаратися подовжити тіло брови, пом'якшити форму та розплющити око.

Вузький лоб (рис. 10). Брова також має важливе значення у корекції форми обличчя. Якщо обличчя має скошене будову скроневої кістки, вузький ріст лінії волосся і хвіст брови йде скроневою кісткою паралельно цієї лінії, тим самим ще посилюючи звуженість обличчя, форма обличчя виходить ромбовидною. Точка зламу брови знаходиться ближче, ніж на дві третини від головки, перетворюючи форму на трикутну. При побудові треба постаратися подовжити тіло брови, пом'якшити форму та розплющити око.

Про форму брови можна говорити нескінченно, розбираючи кожен окремий випадок. Хочеться підсумувати: коли ми визначаємо, яку форму зараз малюватимемо, треба обов'язково аналізувати обличчя цілком, всі його риси, включаючи і овал, і лінію росту волосся, і довжину і ширину носа, і співвідношення частин обличчя, а не тільки очі.

Матеріал вперше був опублікований у журналі Permanent №2(10)/2018

Читайте також