Від А до Я: кабінет перманентного макіяжу

Як створити новий спеціалізований кабінет для майстра перманентного макіяжу

Logo

Що головне у перманентному макіяжі? Варіантів відповіді це питання може бути безліч. З позиції клієнта головне – це якість перманентного макіяжу та безпека для його зовнішності та здоров'я. Одне із доданків у забезпеченні якості та безпеки процедури - оснащення кабінету

Для клієнта, споживача зараз популярної послуги перманентного макіяжу, головне – це якість результату процедури, що відповідає запитам замовника, і безпека для його зовнішності та здоров'я. Одним із доданків у забезпеченні якості та безпеки є точне дотримання правил та норм обладнання, оснащення та утримання кабінетів перманентного макіяжу.

Якщо ви вирішили створити новий спеціалізований кабінет перманентного макіяжу, то ви повинні обладнати його відповідно до вимог санітарних правил та нормативів, призначених забезпечити безпеку та високу якість надання послуг. Крім того, робоче місце для виконання процедур перманентного макіяжу може бути обладнане у вже існуючому кабінеті (наприклад, косметолога).

Необхідне для консультації

Перед виконанням процедури, особливо якщо ви вперше працюєте з даним клієнтом, проводиться детальна консультація, під час якої клієнт формулює своє замовлення, а майстер зі свого боку допомагає клієнту усвідомити зміст, умови надання послуги та інші особливості перманентного макіяжу. Не всі, особливо це стосується майстрів і керівників салонів-початківців, усвідомлюють всю важливість правильної організації проведення консультації. Консультація з підписанням поінформованої згоди, проведена поспіхом, без адекватного розуміння клієнтом підписаного ним документа, може призвести надалі до конфліктних ситуацій, втрати клієнта та поганої репутації майстра. Саме тому дуже бажано організувати проведення консультації так, щоб клієнт міг уважно, у спокійній обстановці вивчити поінформовану згоду та усвідомити усі коментарі майстра.

Дуже добре, якщо під час розмови майстер показує клієнту фотографії своїх робіт. Це допомагає більш точно визначити побажання клієнта щодо вибору геометрії та колірного рішення ескізу. Початківцю майстру слід докласти максимум зусиль, щоб оформити своє портфоліо. Відповідно, на робочому місці має бути можливість фото- та відео зйомки. В ідеалі для розмови потрібен журнальний столик та два крісла. Якщо в кабінеті для процедур немає можливості виділити зону для консультації, то можна це передбачити в сусідньому приміщенні. Також слід на увазі, що консультація включає і промальовування ескізу майбутньої роботи. А це вже робота майстра як візажиста з аналізом особливостей особи та нерідко пошуком компромісного варіанту, що враховує побажання замовника, правила естетики, а також індивідуальні особливості особи клієнтки. У зоні для промальовування, обговорення та затвердження ескізу має бути крісло для клієнта, розташоване навпроти дзеркала зі спеціальним двостороннім підсвічуванням.

Засіб для демакіяжу, інструмент для промальовування ескізу – це вибір майстра, але водночас є певні критерії вибору цих коштів. Наприклад, інструмент для промальовування ескізу повинен забезпечувати виконання чіткої межі ескізу для однозначного сприйняття її розташування майстром та клієнтом. Багато косметичних олівців для брів і контуру губ не задовольняють цю вимогу. Тонік для демакіяжу, що має антибактеріальні властивості, можна вважати дуже вдалим вибором.

Питання меблів

Безпосередньо виконання процедури проводиться лежачи або напівлежачи на косметичній (масажній) кушетці з регульованою висотою та кутом нахилу головного кінця. Майстри вважають за краще працювати, сидячи на стільці з регульованою висотою. Як розташовувати стілець - збоку від кушетки або з боку головного кінця - питання не важливе, і зазвичай рішення ґрунтується на індивідуальних уподобаннях майстра. Однак, за спостереженнями, візажисти і художники зазвичай воліють сидіти збоку кушетки, щоб бути ближчими до реального сприйняття обличчя, як у звичайних життєвих ситуаціях.

Процедура виконана: контролюємо якість

Досвідчені майстри велике значення надають якості освітлення робочого місця. Для адекватного контролю якості своєї роботи в процесі виконання процедур бажано підібрати світильник, що має достатню яскравість, безтіньовий і не нагріває робочу зону. Традиційні лампи-лупи, якими оснащені кабінети косметологів, і канцелярські світильники, якими користуються майстри манікюру, таким вимогам не задовольняють.

Безперечно, великою підмогою у роботі майстра є пристрій «лазер-контроль». Воно призначене для контролю якості пігментування шкіри безпосередньо в процесі виконання процедури та дозволяє досягати потрібного ступеня насичення шкіри пігментом та мінімізувати травму шкіри для реалізації ідеї делікатного перманентного макіяжу.

Багато майстрів для ще кращого контролю якості своєї роботи використовують спеціальні окуляри або насадки на окуляри для читання, якщо у майстра далекозорість. Такі окуляри та насадки підбираються індивідуально за діоптріями.

Гігієна на робочому місці

На заходах із забезпечення безпеки здоров'я клієнта та майстра під час проведення процедур перманентного макіяжу слід зупинитися особливо. Крім загальних вимог забезпечення асептики в кабінетах косметології, при оснащенні робочого місця майстра перманентного макіяжу слід звернути увагу на таке.

Після демакіяжу при підготовці шкіри до процедури необхідно використовувати або антисептики, або спеціальні антибактеріальні тоніки. Усі поверхні, яких можуть торкатися руки майстра під час процедури, повинні оброблятись спеціальними препаратами до та після закінчення процедури. Під «поверхнями» маються на увазі робочий столик, світильник, ручка апарату та сам апарат, лоток, підставка під ємності для пігменту.

При демакіяжі і під час процедури дуже зручно використовувати серветки, що вбирають, з нетканого матеріалу. Одноразові шапочки, маски, бахіли, серветки під голову та на груди клієнту – також неодмінна атрибутика робочого місця майстра перманентного макіяжу.

Незалежно від конструкції апарату, голки та ковпачки до них мають бути одноразовими та стерильними. На упаковках голок та ковпачків обов'язково має бути зазначений термін стерильності. У багатьох випадках це не дотримується, і в продаж надходять голки та ковпачки сумнівної якості та походження.

Як вибрати інструмент для процедур?

Під оснащенням робочого місця майстри зазвичай розуміють придбання апарату для перманентного макіяжу. Звичайно, інструмент, яким безпосередньо виконують пігментування шкіри, відіграє вирішальну роль у досягненні високого рівня якості перманентного макіяжу. Початківцям та непосвяченим дуже нелегко зробити вибір. Торгові менеджери найчастіше самі віддалено розуміють тему перманентного макіяжу, але точно знають, що хоче почути покупець, і успішно здійснюють продаж того, що мало б зникнути зі світового ринку ще років 10 тому.

Безліч апаратів, що пропонуються на нашому ринку, мають конструкцію, що не попереджає попадання пігменту і крові в незамінну частину ручки (наконечник) під час процедури та при демонтажі голок. Тому до таких апаратів необхідно додатково придбати ультразвукову ванну для очищення та дезінфекції наконечника. До УЗ-ванни для цього заливається спеціальний, призначений саме для УЗ-очищення та дезінфекції препарат типу «Гротонат» або «Ротасепт». Якщо після очищення та дезінфекції наконечник не простерилізувати, то при монтажі нової голки стерильність останньої може бути порушена. Недоліком вищезгаданих конструкцій апаратів є наявність ймовірності травми майстра про гострий кінець голки при монтажі-демонтажі, а також під час роботи, навіть у моменти, коли апарат вимкнений.

Цих недоліків позбавлені сучасні конструкції апаратів, у яких в ручку монтується гігієнічний модуль, що є моноблоком з голкою, поміщеною всередину капсули. Завдяки оснащенню апарату гігієнічними модулями забезпечується непопадання пігменту та крові в ручку та дотримуються вимог техніки безпеки при монтажі-демонтажі гігієнічних модулів. Крім того, відпадає необхідність в ультразвуковій очистці та дезінфекції, а також стерилізації частин ручки. Апарати з ручками, оснащеними гігієнічними модулями, є найперспективнішими з точки зору задоволення вимог санітарних правил та норм щодо змісту кабінетів перманентного макіяжу та татуювання. Велика різноманітність конфігурацій пучкових голок гігієнічних модулів є ще однією з найважливіших переваг подібних конструкцій. Це значно розширює можливості майстра для реалізації ідеї індивідуального підходу до кожного клієнта з урахуванням особливостей його шкіри та втілення художнього задуму майстра.

Різні моделі апаратів досить відрізняються одна від одної по конструкції, і тому по кожній з них для користувача повинні бути розроблені «Правила організації та проведення процедур перманентного макіяжу», які додаються до апарату поряд з технічним паспортом.

Хочеться розвіяти хибну і, на жаль, поширену думку, що майстру-початківцю краще купити апарат простіше (читай: дешевше). У перманентному макіяжі не повинно бути, якщо говорити про якість та безпеку, апарати економ-класу, бізнес-класу та преміум-класу. Так доречно говорити про обладнання, наприклад, для корекції фігури, маючи на увазі при цьому апарати, що мають більшу чи меншу ефективність. А в перманентному макіяжі досконаліші апарати забезпечують кращу якість та безпеку, а цього, погодьтеся, гідні всі клієнтки, а не лише обрані. Початківця майстра краще відразу навчати працювати на сучасному устаткуванні, у тому числі для того, щоб потім не переучувати і не переоснащувати його робоче місце.

Крім вимог до апаратів для перманентного макіяжу, заснованих на умовах забезпечення асептики та техніки безпеки, існують вимоги щодо забезпечення мінімальної травмування шкіри, вимоги щодо наявності в апаратів режимів, призначених як для складної, особливо міцної шкіри, так і для легко травмованої. За останні 10 років на ринок України надійшли нові моделі сучасних апаратів. Однак недостатня поінформованість покупців дозволяє зберігати попит на примітивні конструкції обладнання для перманентного макіяжу. А поки буде попит на те, що дешевшим, буде й відповідна пропозиція.

Як склалась така ситуація? Справа в тому, що рекомендації щодо оснащення робочого місця – це логічна складова навчання перманентного макіяжу. І поки не зміниться менталітет потенційних майстрів, які шукають дешеві школи для навчання, поки вони не поставлять собі за мету отримати якісне навчання і добре заробляти, а лише думатимуть про те, як заощадити кошти на навчанні та оснащенні свого робочого місця, у нас буде безліч місць, які безсовісно імітують навчання і продають те, про що просить їх клієнт, тобто те, що простіше і дешевше.

Палітра пігментів

Робоче місце майстра перманентного макіяжу має бути оснащене достатньою палітрою пігментів. Мінімальний комплект пігментів повинен містити від 20 варіантів кольорів та відтінків. При придбанні пігментів слід звернути увагу на наявність санітарно-гігієнічного висновку на пігменти як на косметичний засіб для татуювання (перманентного макіяжу), наявність фабричної упаковки, з контролером розтину флакона до продажу (наприклад, контрольним пояском), наявність фабричного маркування, що містить інформацію , назві та призначення вмісту, складі та термін придатності. Зазначені вище вимоги порушуються, на жаль, нерідко, і це не повинно залишати байдужими всіх, хто хоче працювати, дбаючи про клієнта та про свій бізнес.

Пігменти різних виробників мають свої особливості, які осягаються під час базового навчання або підвищення кваліфікації вже практикуючого майстра. Під час продажу пігментів до них повинна додаватися натуральна палітра та докладні рекомендації щодо особливостей застосування кожного пігменту.

Уникнути болю

Якщо кваліфікація майстра дозволяє застосовувати засоби для анестезії, то для реалізації індивідуального підходу з урахуванням особливостей клієнта у сприйнятті анестетиків та порогу його больової чутливості на робочому місці можуть бути різні препарати у вигляді гелів, кремів, а також рідких анестетиків, дозволених до застосування. Іноді клієнти приносять власні аптечні анестетики для самостійного застосування відповідно до рекомендацій свого лікаря. Якщо на території підприємства проводяться процедури, при яких використовуються анестетики, то в обов'язковому порядку в цю зміну повинен бути присутнім лікар, який контролює або виконує анестезію і має бути аптечка швидкої допомоги, укомплектована відповідним чином.

Додаткові «помічники»

Клієнт гідно оцінить, якщо майстер запропонує в процесі виконання процедури на губах надіти на очі дорожні окуляри, що захищають його від яскравого світла і дозволяють розслабитися. Після закінчення процедур на повіках для зняття подразнення очей можна запропонувати клієнту краплі «Візін» або «Емоксипін». Якщо клієнта непокоїть післяпроцедурний набряк на повіках або губах, то йому можна запропонувати сухий лід в одноразовій упаковці гігієнічної з аплікацією на 5-7 хвилин. Процедура перманентного макіяжу для багатьох клієнток є стресовою, тому наявність музичного центру та заздалегідь підібраної музики також буде доречною. Багато майстрів використовують час процедури для додаткової розмови з клієнтом про перманентний макіяж. Якщо це постійний клієнт, який хоче відпочити, використання індивідуальних навушників допоможе йому максимально абстрагуватися від обстановки і відпочити. Якщо ж не вдалося підібрати адекватну анестезію, то вуха клієнта повинні бути в розпорядженні майстра, і останній повинен використовувати весь свій талант у галузі нейролінгвістичного програмування.

Насамкінець хочеться нагадати про те, на що вказувалося на початку статті і про що необхідно пам'ятати при організації послуги перманентного макіяжу. Інформована згода клієнта на надання послуги – це юридичний документ, який оформляється у процесі проведення консультації та запобігає можливим конфліктним ситуаціям з клієнтом або допомагає легше в них розібратися у разі їх виникнення. Тому форму поінформованої згоди слід сприймати надзвичайно серйозно. Бажаємо всім темою даної статті, що цікавиться, максимально ретельно ставитися до всіх дрібниць, що здаються, бо тільки це дає якість, безпеку і приносить комерційний успіх як заслужений підсумок виконаної роботи.

Читайте також