Акварельна техніка губ у перманентному макіяжі: корисні лайфхаки

Анатомія популярних технік перманентного макіяжу

Logo

Багато дівчат прагнуть натуральної та природної краси, а перманентний макіяж губ тут — найкращий помічник. Що таке акварельна техніка губ і як вона виконується, поговоримо сьогодні у статті.

Акварельна техніка губ передбачає заповнення пігментом всієї поверхні губ та його розтушовування. Колірне наповнення плавно сходить нанівець до свого відливу слизової оболонки, на відміну від помадної техніки із щільним заповненням усієї поверхні. Такий макіяж виглядає природно та красиво, а колір підбирається близький до природного. Тому, коли перманентний макіяж загоїться, результат виглядає натурально і мерехтить легким відтінком.

Що можна зробити за допомогою акварельної техніки:

  1. Заповнити безбарвний контур та візуально збільшити об'єм губ;
  2. Вирівняти асиметрію;
  3. Надати устам гарного відтінку;
  4. Замаскувати шрами;
  5. Відмовитися від використання декоративної косметики (з гіпоалергенною метою).

Пігменти для такого виду татуажу підбираються майстром з урахуванням побажань клієнта та орієнтуючись на тон природної слизової оболонки. Всі пігменти в загоєному вигляді виглядають натурально і важко здогадатися про будь-які маніпуляції в області губ. Відразу після мікропігментування тон перманенту яскравіше на 40-60%, потім сходять плівочки і насиченість зменшується.

А тепер розглянемо особливості акварельної техніки та поділимося деякими секретами, які є в арсеналі майстрів перманентного макіяжу із солідним досвідом роботи. Оскільки питання типу «чи можна збільшувати перманентом губи», «чому не варто заходити татуажем за кант (бортик) губ», «як правильно робити натяжку губи» або «як працювати в куточках губ» завжди актуальні та турбують багатьох майстрів-початківців, спробуємо дати ними відповіді.

Нюанси акварельної техніки

Під час створення ескізу важливо пам'ятати, що слід зафарбовувати перманентом зону змикання губ. Працювати кольором можна лише до лінії змикання. Якщо губи клієнтки з яскраво вираженим кантом, не варто виходити за нього, тому що результат виглядатиме не естетично. Крім того, перманентний макіяж сходитиме по-різному зі шкіри та зі слизової оболонки, і вже через півроку відтінок на губах і над кантом відрізнятиметься.

Для перевірки ескізу попросіть клієнта сильно скласти губи та уважно розгляньте, чи немає розбіжностей та відмінностей на правій та лівій сторонах ескізу губ, також перевірте симетричність малюнка. Губи в спокійному стані не завжди можуть відобразити можливі недоліки у промальовуванні ескізу. Потім перевірте ескіз у стані посмішки.

Первинну анестезію рекомендується наносити зоною губ, трохи виступаючи над контуром. Можна наносити анестетик із шприца з обрізаною голкою. Щоб не "дубити" губи, не варто накривати місце плівкою анестезії. Час експозиції анестезії – 10-15 хвилин.

Починати роботу майстра рекомендують з контурної частини, не розтягуючи її, а просто повертаючи таким чином, щоб чітко було видно лінію ескізу. Голку слід тримати перпендикулярно, рухами «внахлест» опрацювати контурну зону. Так як створення чіткого контуру в даній техніці не мається на увазі, достатньо пройтися контуром один раз і більше до нього не повертатися. Завдання майстра – рівномірно розподілити колір по всьому периметру губ, що допоможе зберегти зібраність форми. Користуємося формулою 80:20, коли 20% – це рух уперед, а 80% – зворотний рух голки. За рахунок того, що цей рух дуже швидкий, дозволяє м'яко зафіксувати форму, не «законтурити» її. Штрих – довгий, тому що дрібний штрих дає чітке профарбування.

Найчастіше у зоні «цибуля Купідона» виникає проблема – цю зону складно зафіксувати. Майстри рекомендують прихопити верхню губу двома пальцями, підібгати її з двох боків, і одразу лінія стане зручною для фіксації.

Для багатьох майстрів-початківців дуже важко працювати з нюдовими квітами через страх втратити контур при першому проході. Якщо ви ще не відчуваєте на 100% шкіру і сумніваєтеся у своїй техніці, можна скористатися наступним «секретом» досвідчених майстрів: візьміть будь-який теплий червоний відтінок (корал, наприклад), розбавте його водою для ін'єкцій або спеціальним розріджувачем, знизивши тим самим консистенцію яскравість. Перший прохід контуром легко зробіть цим кольором. В цьому випадку ви не втратите форму надалі.

Після проходження контуром зробіть перший прохід по верхній губі для «розкриття» шкіри, щоб після нанести вторинну анестезію. Працюйте штрихом, роблячи легку натяжку губ, щоб було рівне полотно. Навіть за такого легкого проходу мінімальний прокрас все одно залишається. На цьому етапі не прагнете зробити колір рівномірним. Після опрацювання верхньої губи нанесіть вторинну анестезію та повторіть той самий процес попереднього нанесення пігменту на нижній губі. Після цього на нижню губу також завдайте вторинну анестезію.

У куточках губ не зручно працювати, тому при роботі в цій зоні необхідно трохи вивернути губу і рухати голкою не вздовж, а по діагоналі. Працювати рекомендується швидкими рухами, що чіпляють, на обраній ділянці поверхні, на 20% рухаючись вперед і на 80% повертаючись. Біля контуру руху можна сповільнити. Штрихи важливо укладати щільно один до одного, але легко, без натиску на самому кінці голки.

Важливо не натягувати шкіру губ. Натяжка має бути, але вона має бути легкою. Адже чим сильніше ми натягуємо шкіру, тим тоншою вона стає. Ви її стоншаєте, а голка досить гостра і це призведе до зайвої травматизації і, як наслідок, набряклості. Невелике виділення сукровиці у окремих місцях – це норма. Сукровиця по всіх губах сигналізує про те, що вам потрібно щось змінити: зменшити натяжку шкіри або, навпаки, розрівняти площу.

Не забувайте повертати голову клієнта, щоб зберегти правильний кут нахилу голки.

Якщо ви перетримали анестезію і шкіра «піддубилась», можна змастити цю ділянку вазеліном: вазелін пом'якшить шкіру та працюватиме простіше.

Якщо губи підколоті препаратами гіалуронової кислоти, то набряк на таких губах може бути вираженішим, оскільки травматизація процедури перманентного макіяжу «накладається» на вологу гіалуронову кислоту, що і дасть такий небажаний результат.

Читайте також