Правила перманентного макіяжу очей: мода та техніки

Стрілка чи розтушовка? Вибираємо техніку перманентного макіяжу повік

Logo

Чи існує мода в оформленні очей? Які правила макіяжу очей вона диктує створення тієї чи іншої образу? І чи це впливає якось на сучасні техніки перманентного макіяжу?

Що означає словосполучення «виразний погляд»? Які очі, на вашу думку, виразні? Зрозуміло: скільки людей, стільки й думок. Для когось виразним буде важкий погляд, для когось рішучий. Інші мають на увазі під цим великі очі, а треті взагалі оцінюють виразність за кольором очей — карі, наприклад. А чи існує мода в оформленні очей? Які правила макіяжу очей вона диктує створення тієї чи іншої образу? І чи це впливає якось на сучасні техніки перманентного макіяжу? Спробуємо розібратися.

Друга половина минулого століття (аж до кінця дев'яностих) запам'яталася виразними, стрілками, що злітали, які то збільшувалися, то зменшувалися, але все одно продовжували домінувати на обличчі. Початок нинішнього тисячоліття дав початок буму на все природне та натуральне, і на зміну стрілкам прийшла розтушовка.

Все це віяння моди не оминули і перманентний макіяж очей. Донедавна майстри оперували лише двома техніками: стрілки та фарбування міжресничного краю. Форму стрілки підбирали (та й зараз підбирають) залежно від форми ока: тонку, широку, довгу, коротку і т. д. При нанесенні перманенту стрілок можливе використання пігментів різних відтінків - чорного, коричневого, зеленого, синього. Вибір майстра залежить від бажання клієнтки та законів колористики. За допомогою стрілки можна надати оку мигдалеподібну форму, візуально відкрити його, збільшити, виправити дрібні недоліки. Однак, порівняно з розтушовкою, лінія робить погляд дещо агресивним.

Фарбування межресничного краю виглядає природніше, але акцентує очі, не даючи можливості кардинально змінити їх форму. Тому до такої техніки вкрай рідко вдаються володарки великих і надто опуклих очей, тому що «підведені» з її допомогою повіки лише ще більше збільшать очі, зробивши погляд недоречно здивованим.

Саме мода на природність внесла свої корективи, завдяки чому почала розвиватися техніка розтушовки, яка має на увазі розмитий зовнішній край, так зване «рослиніння». Оптимальна ширина розтушовки на повіках - 2-3 мм. Ширша розтушовка також можлива, але вона нівелюватиме необхідний ефект натуральності. Варіант ширшого розтушування підходить людям з опуклими очима, адже така розтушовка допоможе візуально зменшити очі і «прибрати» їх углиб очниці.

Вузьке розтушовування рекомендується робити власницям низьких надбрівних дуг, коли верхня повіка частково закрита складкою. А ось відмовитися від цієї техніки варто при глибоко посаджених очах, інакше вони здаватимуться ще меншими.

Як і стрілка, професійно виконана розтушовка здатна створити мигдалеподібну форму і візуально збільшити очі, при цьому її присутність буде непомітною навіть з досить близької відстані. Але на відміну від стрілки, при виконанні якої можливі варіанти - зробити її трохи довшою або трохи коротшою, або провести трохи вище війного краю, розтушовка строго «прив'язана» до краю вій і ніяких відступів не має на увазі. Під час роботи цією технікою майстри найчастіше використовують чорний, коричневий, синій чи зелений барвники.

Спочатку необхідно створити контур, провівши дуже тонку лінію нерозбавленою фарбою безпосередньо по краю верхньої повіки впритул до вій. Контур найкраще виконувати голкою-«одиницею», тому що вона фарбує шкіру на найбільшу глибину, даючи, відповідно, найтемніший колір. Розтушовка має бути темнішою біля війного краю і зводитися майже на «ні» в міру віддалення від нього. Як досягається такий ефект? Для цього необхідно взяти кілька ковпачків і в кожному з них за допомогою міксу створити необхідний відтінок від темного до світлого. Безпосередньо розтушовку малюють «трійкою» або «п'ятіркою» (останню, як правило, використовують у тих випадках, коли ширина робочої поверхні повік досить велика). Виконують розтушовку круговими або спіралеподібними рухами, роблячи її вже біля внутрішнього краю ока і трохи розширюючи до зовнішнього краю. Щоб уникнути змішування фарби з різних ковпачків туби машинки, рекомендується міняти після кожного відтінку.

Нижня повіка, як правило, взагалі не вимагає чіткого контуру, а розтушовку зазвичай виконують без особливої градації, світлим відтінком вибраного пігменту. Для цього використовують голки "трійку" або "п'ятірку".

Найсучаснішим варіантом перманентного макіяжу повік за допомогою техніки розтушовки є створення ефекту кольорових тіней. Його виконують декількома способами: проводячи розтушовування однією фарбою, від темнішої до майже прозорої, або ж використовуючи складніші переходи, за участю кількох відтінків.

Читайте також