Неякісний ПМ: особливості видалення лазером та ремувером
Специфіка видалення ПМ різних кольорів
Не завжди старий чи неякісний ПМ можна виправити, тобто перекрити. У цій статті пропонуємо розглянути особливості видалення пігментів зі шкіри, а також відмінності під час роботи ремувером та лазером
Вікторія Лисицька, методист Європейської Бьюті Бізнес-Школи «Коглядейд», переможець чемпіонату «Перманентний стиль України», спікер науково-практичної конференції з перманентного макіяжу «Живописна краса», спікер науково-практичної конференції з перманентного макіяжу в рамках виставки «InterCHARM-Україна », досвід роботи ⎼ 4 роки
Не завжди старий чи неякісний ПМ можна виправити, тобто перекрити. У цій статті пропонуємо розглянути особливості видалення пігментів зі шкіри, а також відмінності під час роботи ремувером та лазером
Останнім часом на ринку перманентного макіяжу з'являється дедалі більше майстрів. На жаль, не завжди якість виконаної роботи є високою та влаштовує клієнта. Тому поряд із зростанням популярності послуги перманентного макіяжу та збільшенням кількості майстрів у даній сфері все більш актуально постає питання про видалення перманентного макіяжу та татуювань.
Напевно, кожному з нас зустрічалися роботи, які немає можливості виправити перекриттям. Наприклад, якщо брови дуже щільного профарбування, із синім відтінком або форма їх не дозволяє зробити якісну роботу, то на допомогу може прийти процедура видалення. Також іноді потрібно видалити старе, набридле татуювання.
Перш ніж розглянути питання видалення пігменту зі шкіри, необхідно розібратися, в якому шарі повинен бути пігмент.
Будова шкіри
Шкіра складається з трьох основних шарів:
- е. піддермісу (складається з базального шару, шару шипуватих клітин, зернистого шару, блискучого шару і рогового шару);
- дерми (0,6⎼3 мм). На повіках шар дерми тонший, на спині та долонях – товщі. Близько 70% дерми складають колагенові та еластанові волокна. Міжклітинну речовину називають глікозаміногліканами. У цей шар ми імплантуємо пігмент;
- підшкірної клітковини (гіподерми). Тут знаходяться більші кровоносні судини і товстіші нервові волокна.
Епідерміс - найвищий шар, його товщина - від 0,03 до 1,5 мм. Епідерміс виконує захисну функцію. Верхній шар шкіри надзвичайно еластичний і міцний і має здатність швидко відновлюватися після пошкодження. Клітини епідермісу розмножуються і ростуть із великою швидкістю, тому шкіра перебуває у постійному оновленні. Цикл оновлення ⎼ 26⎼28 днів.
Дерма складається з волокон, що переплітаються, в основному еластину і колагену. Вони забезпечують шкірі пружність і повертають її до попереднього стану після розтягування. У дермі також розташовуються кровоносні та лімфатичні судини, нервові закінчення, потові та сальні залози, волосяні фолікули.
Підшкірна жирова клітковина ⎼ «подушка», що оберігає організм від охолодження, травм, запасає жир на випадок хвороби, голоду чи вагітності.
Пігмент повинен розташовуватися у верхньому шарі дерми, саме там він триматиметься 1,5⎼2 роки і не набуватиме неприємних відтінків.
При нанесенні перманентного макіяжу відбувається поверхневе пошкодження шкіри, в результаті цього лімфоцити надходять до травмованої ділянки і частково виводять пігмент через лімфатичну систему, частина пігменту, що залишилася, капсулюється і залишається в інертному стані.
На процес видалення впливають кілька факторів:
- глибина залягання пігменту: що пігмент глибше розташовується, тим важче його видалити;
- розташування малюнка на тілі: наприклад, татуаж брів видаляється швидше, ніж татуювання на нозі;
- щільність та товщина шару пігменту;
- здатність шкіри пацієнта до регенерації;
- давність тату та перманентного макіяжу: чим старша робота, тим повільніше відбуватиметься процес видалення.
З урахуванням цих факторів на повне виведення може знадобитися в середньому 39 сеансів. Звичайно, велику роль у видаленні відіграє якість самого лазерного апарату та професіоналізм майстра.
Принцип дії лазера
При проникненні у шкіру лазерний промінь вибірково поглинається у шкірі клітинами, у яких містяться гранули пігменту. Світлова енергія перетворюється на теплову, і під її впливом частинки фарби руйнуються більш дрібні, які доступні виведення лімфатичною системою.
При цьому капсула з пігментом руйнується та прогріває навколишні тканини. Відразу після процедури спостерігається побіління пігменту, припухлість у сфері видалення. Побілення проходить через 510 хвилин, припухлість може триматися до 3 діб. Надалі оброблювана поверхня блідне від сеансу до сеансу.
На жаль, лазер працює з різною ефективністю на різних кольорах.
Темні: чорні, сині тощо. ⎼ він видаляє дуже ефективно. Теплі: червоні, помаранчеві – віддаляються довше, ніж темні, холодні. А ось коли мова заходить про білі, бежеві, жовті, зелені, тут лазер практично безсилий. Так як ці кольори практично не поглинають лазерний промінь.
Саме в цих випадках допоможе може прийти ремувер.
Принцип видалення ремувером
За своєю суттю ремувери - засоби, що містять речовини, здатні зв'язуватися з нерозчинними частинками стабілізованих пігментів і виводити їх з тканин. Залежно від активного компонента розрізняють кислотні, соляні та лужні ремувери.
Ремувери, що мають у своєму складі кислоти, проникаючи в місце скупчення стабілізованого пігменту, зв'язуються з нерозчинними частинками пігментів, руйнують зв'язок між ними та клітинами шкіри, сприяючи їхній екстракції з тканин при впливі апаратом або ручною маніпулою.
Виробники можуть вказати у складі продукту активні речовини, наприклад АНА. Під цією назвою маються на увазі такі фруктові кислоти: молочна, гліколева, гідроксиоцтова, гідроксиянтарна, яблучна, лимонна, винна.
Для посилення властивостей ремувери на основі кислот часто додають резорцин, саліцилову кислоту, сірчистий барій. Кислоти за своєю суттю є речовинами, що згортають. Тому на шкірі під впливом ремуверів на кислотній основі завжди утворюється досить щільний струп (кірка).
Ремувери, які містять у своєму складі солі важких металів, сьогодні заборонені до застосування. Однак сучасні виробники включають до складу ремувер на сольовий основі концентрат морської солі.
Ремувери на основі лугів, таких як гідроксид натрію, калію, кальцію застосовують при хімічному видаленні пігментів будь-якої складності.
Технологія роботи з ремувером схожа на процес нанесення татуажу. Вони впроваджуються в шкіру за допомогою апарату, зв'язуються з частинками пігменту та виводять їх із кіркою при загоєнні.
До постпроцедурного догляду обов'язково повинні входити спеціальні препарати, які знижують ризик рубцювання. Безперечний плюс ремуверу в тому, що він справляється з будь-якими кольорами.
Підбиваючи підсумки, можна сказати, що кожен метод має свої переваги та недоліки. І підбирати метод видалення майстер повинен з огляду на всі особливості майбутньої роботи.
Читайте також
- Лазерні технології у перманентному макіяжі
- Видалення ремувером: як майстру перманентного макіяжу уникнути помилок
- Корекція мікроблейдингу: як виправити татуаж брів
- Видалення перманентного макіяжу: як провести процедуру ефективно
- Не з «чистого листа»: виправлення татуажу брів
- Карбоновий пілінг
- Пілінг
- Ремувер