Корекція алопеції: основи трихології для майстрів перманенту
Перманентний макіяж як сфера естетичної косметології
Існує два типи корекції алопеції: хірургічна (пересадка волосся) та естетична (трихопігментація). Ці два методи часто доповнюють один одного, дозволяючи фахівцям досягати приголомшливих результатів.
Можливість появи такої проблеми, як алопеція (повна або часткова відсутність волосся на тих ділянках шкіри, де вони зазвичай ростуть), ніяк не пов'язана з віком людини та статевою приналежністю, тобто вона буває як у чоловіків, так і у жінок.
Як правило, причинами появи алопеції є генетична схильність до цього, проблеми організму, тобто дисбаланс, а також різного роду травми, що призводять до пошкоджень шкіри і внаслідок яких руйнується волосяний фолікул.
Але зараз із проблемою алопеції брів можна впоратися без особливих зусиль, використовуючи можливості сучасного перманентного макіяжу.
Звісно, важливо розуміти, що перманентний макіяж не можна назвати лікуванням. Це так зване маскування, яке полягає в нанесенні малюнка на шкіру брів, який максимально природно імітує натуральні волоски або волосисту частину голови. Це справді найкращий вихід у тому випадку, якщо не вдається вирішити проблему за допомогою лікування.
Ця стаття – ексклюзивний переклад матеріалу, опублікованого на сайті міжнародного журналу для фахівців з мікропігментації PMU International. Magazine of Permanent Makeup. Оригінал статті – за посиланням
Згідно зі статистикою, близько 80% людей хоча б раз у житті стикалися з випаданням волосся. Більше того, з кожним роком кількість чоловіків та жінок, яким потрібна допомога трихолога, збільшується. Це не дивно, враховуючи той факт, що волосся є своєрідним індикатором здоров'я людини. Погана екологічна ситуація, стрес, неправильне харчування, а також шкідливі звички часто призводять до збоїв у роботі організму.
Чим раніше людина, яка страждає від випадання волосся, піде до лікаря, тим ефективнішим буде лікування. Однак іноді люди відмовляються слухати фахівців, які вважають, що їхнє початкове облисіння – це просто природний процес втрати волосся. Отже, як визначити, чи є цей процес природним чи патологічним?
Фази росту волосся
Протягом усього свого життя волосяний фолікул проходить кілька етапів, які повторюються у наступних циклах:
- Фаза анагену - це фаза активного росту волосяних фолікулів, яка триває в середньому 2-6 років. Клітини в корені волосся швидко діляться, збільшуються у розмірі. Поступово волосяний фолікул досягає своєї максимальної довжини, яка у 3 рази більша, ніж у фазі відпочинку;
- фаза катагену - це коротка перехідна стадія, яка відбувається в кінці фази анагену (це сигнал про закінчення активного росту волосся) і триває близько 2-3 тижнів;
- фаза телогена – період спокою чи відпочинку волосся, волосяний фолікул відпочиває протягом трьох місяців. Пушкове волосся випадає. Все волосся, яке залишається на гребінці або випадає протягом дня, - це телогенове волосся. Через три місяці фолікул повертається у фазу анагену – і починає рости нове волосся.
Як правило, люди втрачають від 50 до 100 волосків на день. Іншими словами, близько 90% волосяних фолікулів повинні бути у фазі анагену, 9% – у катагені і лише 1% – у фазі телогена.
Дослідження показують, що рясному випаданню волосся відповідає зміна вищенаведеного співвідношення: зменшується відсоток волосся, що знаходиться в анагені і катагені, але збільшується відсоток телогенового волосся. Якщо ви помітили, що кількість волосся, що випадає протягом дня, різко збільшилася, то знайте, що це перша ознака погіршення стану вашої шевелюри. У людей, не схильних до облисіння, кожне нове волосся не відрізняється за товщиною, потенційною довжиною та іншими характеристиками від попередніх. А ось у лисіючих кожне нове покоління волосся зменшується у товщині, забарвленні (світлішає), зменшується швидкість росту та тривалість анагенової фази. Зрештою здорове волосся поступово деградує до пушкового і безбарвного волосся.
Алопеція: типи та причини
Алопеція – це патологічне випадання волосся, яке призводить до помітного стоншення або повного облисіння. В цьому випадку більше 10% волосяних фолікулів знаходиться у фазах телогена та катагену.
Андрогенетична ( або патологічна ) алопеція є генетично обумовленим порушенням, яке спричинене впливом DHT (дигідротестостерону) на волосяні фолікули. Андрогенна алопеція є найпоширенішою формою алопеції у чоловіків (у 95% випадків). Уражені ділянки зазвичай включають стоншування волосся в лобовій та тім'яній областях. Жіноче облисіння зустрічається рідше і характеризується зниженням густоти волосся в центральній частині голови зі збереженням лобової лінії росту волосся.
Дифузна алопеція - це порушення циклу росту волосся, що зазвичай викликається різними захворюваннями, гормональним дисбалансом, стресом; це може статися після прийому певних ліків, суворої дієти, а також впливу радіації, хіміотерапії і т. д. Цей процес включає збільшення швидкості випадання волосся і подальшого стоншення з усієї шкіри голови. Цей тип алопеції частіше трапляється у жінок, ніж у чоловіків. Поширеність дифузного випадання волосся поступається лише андрогенної алопеції.
Вогнищева алопеція , також відома як місцеве облисіння, зустрічається у 0,05-0,1% населення. Цей тип облисіння є аутоімунним захворюванням, волосяні фолікули не розпізнаються організмом як власні клітини. В результаті на голові та на тілі з'являються круглі та овальні лисини. Досить часто осередкова алопеція викликає виразки, розщеплення, лінії, плями чи інші зміни нігтьових пластин.
Рубцева алопеція займає 1-2% серед усіх типів випадання волосся. Основною причиною є пошкодження фолікулів: вони замінюються рубцевою тканиною. Цей тип алопеції може виникнути через інфекцію, але більшість шрамів утворюються в результаті травм, опіків або шрамів після операції. Це необоротна форма алопеції.
Способи корекції
Як правило, проблема випадання волосся може бути ефективно вирішена за допомогою спеціальних ліків, зовнішніх засобів, фізіотерапії, а також шляхом зміни щоденних процедур та дієти. Однак у випадках рубцевої алопеції або на пізніх стадіях андрогенної алопеції знайти рішення не так просто. У першому випадку рубцева область повністю перешкоджає росту волосся, у другій ситуації пори фолікулів покриються сполучною тканиною протягом 10-12 років. У таких ситуаціях лікування не дає бажаного результату, проте проблема алопеції може бути вирішена навіть у дуже складних випадках за допомогою корекції.
Існує два типи корекції: хірургічна (пересадка волосся) та естетична (трихопігментація). Крім того, ці два методи часто доповнюють один одного, дозволяючи фахівцям досягати приголомшливих результатів у поєднанні.
Трихопігментація - це метод дермопігментації шкіри голови, який створює ілюзію волосся на витончених або лисих ділянках. Ця техніка популярна з 2008 року та міцно зайняла свою нішу на ринку. Різноманітність методик дозволяє фахівцям замаскувати залисини, візуально збільшити густоту волосся та приховати шрами після пересадки волосяних фолікулів, підтяжки обличчя чи травми голови. Цей тип корекції не суперечить лікуванню алопеції; тому його можна використовувати як послугу для людей, які проходять відновлення волосся після пересадки.
Важливо, що трихопігментація – це не те саме, що перманентний макіяж. Шкіра на голові тонша і сухіша, ніж шкіра на обличчі, і це вимагає використання спеціальних пігментів та обладнання. Таким чином, майстер трихопігментації має пройти спеціальний курс, який охоплює всі особливості техніки.
Читайте також
- Така різна трихопігментація: застосовувані техніки
- Трихопігментація за допомогою мезоролера: особливості техніки
- Трихопігментація: корекція алопеції різної етіології
- Алопеція – що це? На замітку майстрам перманентного макіяжу
- ПМ періорбітальної області: поради від Анни Заболотної
- Корекція періорбітальної зони за допомогою ПМ: поради експерта
- Як вибрати обладнання Перманентний макіяж в Україні.
- Мистецтво трихопігментації: про унікальну методику Аді Шендела
- Алопеція
- Техніки трихопігментації
- Трихопігментація