Авторські методики у перманентному макіяжі: інновації чи маркетинг?
Тренди у перманентному макіяжі
Пудрові брови та акварельні губи: що стоїть за трендовими назвами? Давайте розберемося, що являють собою ці методики. І чи не є авторські «варіації» технік, які вже існують, просто вдалим маркетинговим ходом?
Лілія Паніткіна , майстер перманентного макіяжу, керівник студії @lmakeup_studio
Пудрові брови
Пудрові брови – одна з найпопулярніших технік у перманентному макіяжі. Цей вид татуажу прийшов у нашу практику за технікою шотування - більш щільного фарбування шкіри, задовольнивши наявний запит ринку на природність. Сучасна жінка цінує час, але той факт, що брови в такій техніці повністю «відходять» зі шкіри до 3-х років, є великим плюсом. Ми змінюємося, змінюються наші смаки та стиль, тому перманентний макіяж теж має бути тимчасовим.
До та після процедури. Фото надані автором
Насамперед, хочу наголосити, що техніка «пудрові брови» - це перманентний макіяж, тобто також використовується апарат, голки та пігменти. Жодного дива і припудпрування не буде, пігмент, як і в будь-якій техніці перманентного макіяжу, вноситься у верхній шар дерми.
Фактично «пудрові брови» - це техніка розтушовки , що бере свої витоки в техніці татуювання «Дотворка», при якій малюнок виконується точками. Варіюючи відстань між точками та кількість шарів, майстри можуть досягати ефекту об'єму.
До та після процедури
Шар за шаром майстер перманентного макіяжу фарбує шкіру дрібними точками (пікселями), домагаючись потрібної інтенсивності. Оскільки концентрація барвника в перманентних фарбах менше, ніж у татуювальних, пікселі при загоєнні розтікаються і не виглядають крапками, а м'яко утворюють світло-тіньовий малюнок.
Техніка пудрового напилення нетравматична, це дає максимальний залишок кольору при загоєнні, тому корекція потрібна рідше. Чому так? У перманентному макіяжі діє правило - чим менше травмовані тканини, тим більше залишок пігменту, оскільки сукровиця при травмованій, надмірно переробленій шкірі виштовхує введений пігмент, що веде до поганого залишку пігменту після загоєння.
При створенні акварельних губ використовуються така ж техніка, як і при пудрових бровах – дрібними крапками шар за шаром ми вводимо пігмент під шкіру.
Губи у техніці «акварель»
Акварельні губи - це безконтурна техніка тонування губ у перманентному макіяжі, при використанні якої губи набувають бажаного відтінку, але без істотних змін за формою. Якщо ваш клієнт має запит на зміну форми губ і цього можна досягти гармонійно за допомогою перманентного макіяжу, то потрібно більш щільний прокрас, так званий ефект помади. У цьому випадку ефект акварельних губ досягти не вдасться. На це потрібно звернути увагу.
Техніка «акварельні губи» ідеально підійде дівчатам, яких влаштовує наявний обсяг губ, але не вистачає соковитості, яскравості або необхідно скоригувати природний відтінок губ, який з яких-небудь причин не влаштовує клієнта (наприклад, синюватий підтон). Також немає бажання акцентувати контур.
Майстри та школи, бажаючи виділитися на ринку, вигадують красиві англомовні назви своїм технікам, але по суті це і є акварельні губи: безконтурно і нещільно фарбовані, з ніжним ефектом тонування губ.
Сучасний клієнт сьогодні досвідчений і точно знає, яку проблему йому можна вирішити за допомогою перманентного макіяжу, а на особистій консультації вже разом із майстром тільки визначається найбільш підходящою технікою.