«Оскар – 2022»: підтримка українців та критика організаторів

Світські події

2022-03-28
Logo

27 березня ввечері розпочалася церемонія нагородження кінопремією «Оскар» 2022 року. Як під час події згадували Україну та чому на адресу премії звучать критичні висловлювання – розповідаємо в матеріалі.

На церемонії нагородження кінопремією «Оскар» було оголошено хвилину мовчання на знак підтримки українського народу. У виведеному на екрани зверненні кіноакадемії організатори висловлюють підтримку народу України, який під час конфлікту страждає від нестачі їжі, чистої води, медичної допомоги, та закликає допомагати українцям можливими шляхами.

«Ресурсів обмаль, і ми разом, як глобальна спільнота, можемо зробити більше», – йшлося в офіційній промові.

View post on X

Акторка Міла Куніс, яка народилася в Україні, вийшла на сцену під час вручення премії, щоб висловити захоплення українською мужністю, самовідданістю та стійкістю. Нагадаємо, що раніше Міла Куніс разом зі своїм чоловіком, актором Ештоном Катчером, пожертвувала $ 3 мільйони на допомогу українцям.

View post on Instagram
 

В знак пітримки на червону доріжку багато знаменитостей світу культури одягли значки чи стрічки в синьо-жовтих кольорах. Серед них Бенедикт Камбербетч, Джейсон Момоа, Френсіс Кополла, Дайан Уоррен, Джо Уокер та інші. А деякі селебретіс навіть обрали для світського івенту вбрання кольору українського прапору.

View post on Instagram
 

Під час церемонії світові зірки також висловили свою підтримку українським біженцям. Знаменитості доповнювали свої образи для червоної доріжки блакитними стрічками з написом #WithRefugees («З біженцями»). Серед них Паоло Соррентіно, Педро Альмодовар, Юн Ю Чжон, Дайан Уоррен, Джеймі Лі Кертіс.

View post on Instagram
 

Нагадаємо, що напередодні церемонії актор та продюсер Шон Пенн закликав організаторів «Оскару» надати слово президенту України Володимиру Зеленському. До його звернення приєдналася і акторка Емі Шумер. Але очікувана промова так і не пролунала, що стало однією з причин критики церемонії нагородження.

Також українців обурив той факт, що у зверненні кіноакадемії не повідомляється, що саме Росія здійснила напад на Україну, а в країні відбувається війна, а не «конфлікт». Незважаючи на те, що «Оскар» часто називають занадто політизованим, на думку українців, цього разу церемонія вийшла занадто акуратною та стриманою, а вторгненню в нашу суверенну державу приділили занадто мало уваги.

Читайте також