Міомодуляція: зміна мімічних патернів за допомогою філерів і ГК

Чому потрібно впливати на міміку?

Logo

Сьогодні прагнення мати молодий і здоровий вигляд стало як ніколи актуальним, тому фраза, що «треба старіти красиво», використовується дедалі рідше. То що ж нами рухає у бажанні змінювати вікові патерни?

Ми боїмося старості, і це факт, у якому не кожен може собі зізнатися. Старість часто асоціюється із наближенням смерті, провокуючи негативні емоції. І читаються вони в міміці, тургорі шкіри, кольорі, в’ялості, співвідношенні третин обличчя, «втомленому» погляді, жорсткості шкіри, що нагадує склеродермію.

Говорячи про вікові патерни і наше до них ставлення, можна навести як приклад прогерію Хатчисона-Гілфорда – рідкісне генетичне захворювання дітей, що проявляється передчасним і прискореним старінням організму. Коли дитина має старий вигляд, то, навіть знаючи про її вік, у нас мимохіть з’являються асоціація з майбутньою смертю, ми відчуваємо жаль і сум.

Вивчаючи себе у дзеркалі, людина бачить застиглу картинку, всі наслідки мімічної активності. Але старість – це не статичний момент, а історія, яку ми отримуємо внаслідок динаміки. Визначити реальний вік людини практично безпомилково можна тільки в результаті живого спілкування, так ми бачимо повну картину, сукупність всіх факторів, що зумовлюють вік. 

За фотографією зробити висновок про те, скільки людині років,  складно, оскільки це статика, особливо якщо йдеться про іншу епоху. Так, 100 років тому жінки у віці 35 років виглядали, як сучасні у 50. Суворі умови життя дуже позначалися на зовнішності, і, дивлячись на фото, вкрай складно визначити реальний вік. У наш час зробити це набагато простіше, але треба пам’ятати, що статика – не об’єктивна.

Варто зауважити, що більшість прагнуть побачити «живе» фото з яскравими емоціями замість постановочного, але тут часто виникають «неприємні відкриття». Бачити себе в динаміці готові не всі, оскільки це інформативно говорить про вікові негативні патерни, які додають вік і псують настрій. Відповідно, занижується самооцінка, з’являється невпевненість у собі, незадоволеність зовнішнім виглядом та пригнічений стан. А психічне здоров’я впливає на фізичне і навпаки, тому підтримувати в тонусі потрібно і те, й інше.

То що заважає звернутися до лікаря-косметолога і змінити мімічні патерни? Як би ми не намагалися переконати себе у відсутності необхідності зміни вікових стигм, вибираючи фото, ми завжди зупинимося на тому, де маємо молодший вигляд.

Причинами є міфи про ускладнення, засудження з боку знайомих, страх зізнатися у власних бажаннях та невдоволенні собою, «втратити» обличчя, стати залежною від косметологічних втручань, незнання можливостей міомодуляції в цілому. Бажання змінити обличчя насправді є прагненням змінити вектор життя, і не варто боятися цього.     

Кінцева мета використання філерів, anti-age корекції – молодший зовнішній вигляд пацієнта. При цьому завдання лікаря, з одного боку, банально покращити стан клієнта, зробити його більш щасливим та задоволеним своєю зовнішністю, а з іншого – абсолютно чітко визначити, що й куди колоти. Саме в умінні поєднати емоційний бік нашої роботи з точністю, «прицільністю» ін’єкцій проявляється професіоналізм фахівця.

Основні завдання anti-age корекції – прибрати негативні емоційні патерни, асиметрію та стигми старіння.

Тепер давайте детально розберемо кожен із зазначених пунктів.

Як «працює» міміка

Що таке негативні емоційні патерни?

Життя залишає свій відбиток насамперед на обличчі. Всі пережиті емоції так чи інакше відбиваються на наших зморшках, м’язах, залишаються у так званій м’язовій пам’яті. І все-таки, коли ми говоримо про емоційні патерни, то всі сумні «відбитки» прийнято називати віковими, а веселі – молодими. Наприклад, «зморшки сміху» звучить як позитивний або приємний фактор, а якщо ми ті ж зморшки назвемо «гусячими лапками», то в цьому випадку відразу виникає забарвлення старості й емоційного негативу. До останніх належать смуток, агресія, втома, і саме ці патерни на нашому обличчі обов’язково треба прибрати. 

Жінки з віком завдяки зниженню певних статевих гормонів стають схожими на чоловіків. І завдання фахівця – повернути жіночий образ та прибрати не лише стигми старіння, а й певні чоловічі патерни. Тобто кінцевою метою буде зробити сумне обличчя – веселим, зле – добрим, нежіночне – жіночним.

На емоційні патерни впливають зміни та міграція жирових пакетів. Сила земного тяжіння залишається невблаганною і дуже сильно тягне м’які тканини вниз, при цьому одні жирові пакети стають більшими, інші – переміщаються, і наше завдання – повернути все на місце. Так, злий вираз обличчя найчастіше супроводжується гіпертонусом мімічної мускулатури, впоратися з яким допомагають філери. У цій статті розглянемо зазначений аспект детальніше.

Що ще входить у завдання лікаря? З віком ми напрацьовуємо величезну кількість звичок: спимо на одному боці, жуємо на один бік, розмовляємо на один бік, десь видалили зуб, була якась травма, запалення… Тож згодом виникає асиметричність. Повернення обличчю людини симетрії є дуже значним чинником, що зменшує вік.

Тепер давайте розберемося, де ми маємо стигми старіння. Насамперед, це втрата обсягу в області скроні та маскулінізація чола. Він стає трапецієподібним, скроневі западини – більш глибокими, виділяються на лобі, виявляються лобові горби та надбрівні дуги, тобто виникає візуальна скелетизація верхньої третини, яка, з одного боку, є ознакою віку, а з іншого, маскулінізує нашого пацієнта. Наступним моментом є носощічна борозна, поглиблення носогубної складки, незграбність обличчя, воно стає ширшим, втрачається візуальна довжина, обличчя виглядає швидше квадратним, а не овальним. У чоловіків, навпаки, приховується овал по нижній частині, але втрата об’єму нижньої щелепи є одним із головних моментів, які необхідно скоригувати.

Якщо ми говоримо про справжню anti-age корекцію, то в цьому випадку необхідно зробити так, щоб наш пацієнт транслював молодість, радість. Відповідно, його міміка, тобто субстрат того, що ми мінятимемо, має бути молодою. Розглянемо, що впливає на зміну міміки з віком. Існує чотири основні фактори: щелепно-лицевий суглоб, прикус, гіпертонус мімічних м’язів, кісткова резорбція.

Гіпертонус мімічних м’язів

Мімічні м’язи досить цікаві, і вони дуже впливають на те, що обличчя старіє першим. У цієї групи м’язів немає фасцій, вони мають одне кісткове прикріплення, яке може зовсім бути відсутнім. З віком мімічні м’язи тільки накачуються, і якщо вони не розтягнуті тканинами, що підлягають, до яких належать глибокі жирові пакети і кістки, то в цьому випадку вони переходять в гіпертонус. Тому одне з найважливіших завдань – знайти зони максимальної резорбції. Як не дивно, вони збігатимуться з ділянками максимального м’язового тонусу, і при введенні філера для заповнення об’єму кістки отримаємо покращення мімічної картини. Якщо замислитися, де у нас розташовані найактивніші спазми м’язів, гіпертонуси мімічної мускулатури, то побачимо, що вони збігаються з зонами максимальної кісткової резорбції, про яку поговоримо далі.

Резорбція кісток

Кісткова резорбція – наш ворог. Водночас це те, що можна використовувати для максимально гарної роботи з мімікою без впливу ботулотоксину, проте це не означає, що ботулотоксин у цьому випадку не підходить. Однак без того, щоб нівелювати кісткову резорбцію, неможливо зробити ідеальне молоде обличчя.

Резорбція кісток відбувається насамперед у місцях їх швів на обличчі, кількість яких на цій ділянці максимальна. Ці місця мають погане кровопостачання, плюс мімічна мускулатура досить слабко кріпиться до кісток. Відповідно, не відбувається постійної травматизації окістя та кровообігу. Трофіка кісток обличчя завжди дуже слабка, резорбція кістки виникає у сфері швів та альвеолярних відростків. В останніх кровопостачання забезпечується завдяки циркуляції крові всередині зуба, тому якщо ми втрачаємо зуб, спостерігаються запальні захворювання, присутні депульповані зуби, то в цій частині щелепа зазнаватиме також досить вираженої кісткової резорбції. Зона, в якій практично не спостерігається руйнування кісткової тканини, – це кут нижньої щелепи, до якого прикріплюється жувальна скелетна мускулатура.

Пластичні хірурги, косметологи та інші фахівці цієї галузі медицини мають знати, як і за допомогою якого філера можна змінювати мімічні патерни з метою створення молодої міміки.

Стаття вперше була опублікована в ”Les Nouvelles Esthétiques Україна” №5 (129) 2021

Читайте також