Комплексна корекція пацієнтів різних морфотипів старіння
Вибір ефективного препарату
Сучасний ринок препаратів та методик для використання в естетичній медицині налічує сотні найменувань. Як вибрати той метод або той препарат, який буде найефективнішим і найпоказовішим для пацієнта?
Галина Кринська, косметолог, клінічний фармаколог, бренд-тренер PBSerum/IBSA/BioRePeelCl3
Багато інформації, але не завжди з професійних джерел, яку черпають наші пацієнти, також множать смуток фахівців естетичної медицини. Але порозуміння в системі пацієнт-косметолог та пошуки магічного засобу для вічної молодості — бажано за одну процедуру без слідів втручання на обличчі — це окрема тема. Давайте розбиратися, як підібрати комплексні процедури для різних морфотипів старіння задля досягнення бажаних результатів.
Відповідно до класифікації з І.І. Кольгуненко основні морфотипи старіння:
- деформаційний;
- втомлений;
- дрібноморщинистий;
- м'язовий.
Деформаційний тип
Деформаційний тип найменш оптимістичний у перспективах, але найчастіше зустрічається у слов'янських жінок. Він характеризується наявністю гіпертрофованої підшкірної жирової клітковини, пастозністю, зниженим дермальним тонусом, особливо у нижній третині. Найчастіше при такому морфотипі виражене подвійне підборіддя, брили, малярні набряки, грижі нижньої та верхньої повік, складки на шиї. Такий тип характерний для жінок щільної статури з надлишком зайвої ваги. При цьому шкіра досить довго залишається щільною без вираженої зморшкуватості, але часто зустрічається виражена судинна сітка та телеангіектазії.
Оптимальне рішення для такого морфотипу лежить у хірургічній площині. Але далеко не завжди такий варіант можливий. В арсеналі косметолога є мезотерапевтичні засоби з дренажною та ліполітичною функцією, які дозволяють зменшити жирові компартменти в обсязі, і таким чином візуально зменшити деформацію за контуром.
Нестачу обсягів у проекції середньої третини краще заповнювати по кістковому краю, оскільки постановка філерів на основі гіалуронової кислоти з високими гідрофільними властивостями може призвести до надмірної набряклості. Постановка наповнювачів з метою армування із заміщенням сполучною тканиною також може бути ефективною лише короткий час, оскільки вага деформуючих контури ділянок переважає.
Адекватна та своєчасна ботулінотерапія в області верхньої третини, корекція гусячих лапок та зниження гіпертонусу м'яза підборіддя дозволять гармонізувати обличчя. Для поліпшення якості шкіри можливі застосування інноваційні пілінг-системи з ТСА для м'якої стимуляції та кератолітичного ефекту, курсові мезотерапевтичні процедури з невисоким відсотком високомолекулярної гіалуронової кислоти, ДМАЕ, органічним кремнієм, пептидами, вітамінами, венотонізуючими препаратами. Для покращення лімфовідтоку рекомендовані лімфодренажні процедури: масажі, мікрострумова терапія.
Втомлений тип
Втомлений тип, мабуть, найбільш «вдалий» з погляду досягнення швидких та довготривалих результатів. Усі вікові прояви — в незначному обсязі, але їх прояви формують вигляд людини, яка втомилася, особливо ближче до вечора. Зони надлишків і недоліків формуються в медіальній ділянці середньої та нижньої третини, а також у періорбітальній — незначне нависання носогубних складок, складок-маріонеток, опущення куточків губ, візуалізація нососльозної борозди. Такий морфотип властивий жінкам із худорлявою та середньою статурою. Шкіра частіше нормальна, комбінована чи дегідратована.
У корекції обсягів логічніше першим етапом звільнити жирові пакети, що нависають, від зайвої рідини, а після провести заповнення зон депресії філерами накіснично. Постановка гідрофільних препаратів у м'які тканини може призвести до набряклості, особливо в зоні нососльозної борозни.
Ботулінотерапія з метою зниження гіпертонусу зі збереженням балансу депресорів та леваторів, а також ефективна робота з мімічними зморшками — не лише корекція наявних дефектів, а й профілактика за рахунок формування нових м'язових патернів. Для стимуляції функції фібробластів з наступною продукцією колагену, еластину, гіалуронової кислоти та зміцненню дермального каркасу рекомендовано проведення процедур біоревіталізації, ін'єкцій бустерів гіалуронової кислоти, можливо армуючими техніками, мезотерапевтичні процедури, спрямовані на вирішення певних естетичних завдань, стимулючі безпечні ТСА-пілінги. Вибір поверхневих пілінгів орієнтований на кольоротип, стан шкіри та наявність поверхневих дефектів.
Дрібноморщинистий тип
Дрібноморщинистий тип прив'язаний до постійної нестачі зволоження дерми та дегідратації епідермального характеру, а також порушення водно-ліпідного балансу. Шкіра при такому типі витончена, суха, часто чутлива з юного віку. Гіподерма виражена слабо, є порушення дермального тонусу, особливо в нижній третині, і основна візуальна характеристика — зморшки, яких багато по всій поверхні та різної глибини. Часто супутником при дрібноморщинистому типі є гіперпігментація у різних формах.
Основні процедури у такому разі спрямовані підтримку гідрорезерву. Серед апаратних методик — впровадження зволожуючих сироваток на основі гіалуронової кислоти. Процедури корнеотерапевтичні на кшталт водяного компресу. Процедури біоревіталізації та бустеризації, які дозволять не лише зволожити епідерміс, а й ущільнити дерму. Поверхневі пілінги з метою стимуляції натурального внутрішньоклітинного фактора, що застосовуються при досить зволоженій шкірі, активному зволожувальному догляді або комбінації пілінгів з зволожуючими процедурами. Важливим фактором є профілактика фотостаріння. При дрібноморщинистому типі фотостаріння посилюватиме хроностаріння та погіршуватиме стан шкіри.
М'язовий тип
М'язовий тип характеризується чітким овалом навіть при вікових змінах, вираженими вилицями, лінією нижньої щелепи, чіткими дермальними заломами в області носогубної складки, у зовнішніх кутах очей, передаурикулярній зоні, а також зморшками в області чола. Шия за такого морфотипу має виражені тяжі платизми і характеризується зниженим дермальним тонусом. Такий морфотип зустрічається нечасто і властивий переважно азіатській расі.
Основною методикою корекції буде ботулінотерапія, в тому числі і в техніці мультифокальних ін'єкцій. А також процедури із введенням гіалуронової кислоти (апаратні методики) та ін'єкційне введення, у пріоритеті бустеризація, яка дозволяє не тільки забезпечити тривале зволоження та стимуляцію, а й заповнити дермальні заломи. Контурна пластика дозволить заповнити втрачені обсяги, а процедури тредліфтингу — ущільнити шкіру у нижній третині та латеральних ділянках. Поверхневі та серединні (в безпечній концепції) пілінги відповідно до естетичних проблем допоможуть вирішити поверхневі завдання та покращити якість шкіри.
Запорука оптимальних результатів
Досить часто трапляються змішані морфотипи. У таких випадках має сенс визначити основні ознаки кожного з морфотипів та проводити процедури відповідно до пріоритетності.
У практиці будь-якого косметолога зустрічаються пацієнти, які щось чули про чарівну ін'єкцію, магічний крем, 100% омолоджуючу методику... А якщо ще цим засобом користується якась відома особистість або близька знайома, то надії на прекрасний результат можуть закінчитися розчаруванням. Ми всі різні, кожна людина індивідуальна за багатьма показниками та для досягнення оптимальних результатів, особливо в терапії, спрямованої на корекцію вікових ознак, є багато важливих факторів. З боку пацієнта — розуміння профілактики, це правильно підібраний професійний домашній догляд, і правильні взаємини із сонцем, і здоровий режим дня і ночі, і проведення косметологічних процедур при перших проявах певних ознак старіння. З боку косметолога — професійні базові знання, навички проведення процедур, медичний підхід до аналізу окремо взятого пацієнта, уміння правильно донести до пацієнта необхідність проведення конкретної процедури, пріоритет досягнення поставлених завдань перед комерційним пріоритетом.
Читайте також
- Антивікова естетика: профілактика і корекція вікових змін обличчя
- Корекція вікових змін обличчя: чи ефективні неінвазивні методи?
- «Брилі рук»: можливості корекції
- Поєднання ін’єкційних, апаратних і ліфтингових процедур
- Retargeting: управління віком, або Що нас чекає вже сьогодні
- Тіло: фактори впливу на стан шкіри
- Все про філери на основі полімолочної кислоти
- Онлайн-конференція «Ні!» передчасному старінню. Протоколи корекції, засновані на реальних кейсах»
- Ідеальні губи: засоби й процедури, що забезпечать правильний догляд
- Втомлений морфотип старіння