Антивікова ін’єкційна косметологія. Як вибрати препарат?

Рекомендації від експерта

Logo

Напевно ви, як і більшість жінок, хотіли б побачити в дзеркалі своє обличчя без зморшок, брилів та малярних мішків. Якщо це так, тоді вам до нас – в магічний світ косметології.

Сьогодні косметологія – це багатофункціональна дисципліна, і можна обрати те, що підходить саме вам. А якщо ми говоримо про результат, то, звичайно, це інвазивні або ін’єкційні методики. Їх доволі багато, і коли постає питання, що саме вибрати серед цього різноманіття – ботулотоксин, дермальний філлер, мезотерапію або біоревіталізацію, – поради від косметолога Влади Соколової стануть вам у нагоді.

Про що мова?

Ін’єкційна косметологія у своєму арсеналі має кілька антивікових методик, спрямованих на корекцію тих чи інших проявів старіння.

  1. Корекція мімічних зморшок – це ін’єкціювання міорелаксантом ботулотоксином.
  2. Заповнення втрачених об’ємів – корекція певних зон дермальними наповнювачами на основі гіалуронової кислоти або гідроксиапатиту кальцію.
  3. Ліфтинг тканин, або зменшення провисання – це введення підшкірно препаратів, що стимулюють колагеногенез, таких як гідроксиапатит або полімолочна кислота.
  4. Поліпшення якості шкіри (пружності, еластичності й зволоженості) біоревіталізантами. 

Я хочу розгладити свої «насуплені» зморшки

Якщо ви емоційна людина, напевно маєте мімічні зморшки. І якщо плануєте позбавитись них, то рекомендуємо ін’єкції ботулотоксину.

Ботулотоксин – це нейропептид, який тимчасово блокує передачу нервового імпульсу між м’язами мімічної мускулатури, і вони перестають скорочуватися. Спазмований м’яз розслабляється, подовжується, і зморшка розгладжується. Оскільки дія ботулотоксину обмежена в часі, для стійкого результату необхідно повторювати ін’єкції кожні 4-6 місяців. Якщо ви звикли хмуритися, а зморшка вже глибока, варто звернутися до методу, який покращує еластичність шкіри.

Я хочу додати обличчю об’єму 

Існують певні типи старіння, за яких з віком на обличчі й на тілі формуються глибокі зморшки – заломи, які «розташовані» нижче рівня шкіри. Такі глибокі зморшки коригуються за допомогою м’яких філерів на основі гіалуронової кислоти. Філер вводиться глибоко в шкіру під складку і «виштовхує» її до поверхні.

Також однією з ознак старіння є зменшення об’єму м’яких тканин, наприклад, у зоні вилиць. Для надання красивого об’єму і молодшого вигляду обличчю використовують більш щільні філери на основі гіалуронової кислоти, які при введенні у зону вилиць сформують спокусливий об’єм і зроблять вилиці вище й виразніше.

«Сьогодні лікарі-косметологи використовують лише препарати, що розсмоктуються, на виведення яких організму потрібен певний час – більше чи менше, залежить від індивідуальних особливостей», – пояснює косметолог Влада Соколова.

Біоревіталізація – найпопулярніша процедура для поліпшення якості шкіри

Провідним ін’єкційним продуктом у косметології є нестабілізована гіалуронова кислота, яка входить до складу препаратів біоревіталізантів і мезопрепаратів. Ця речовина має потужну здатність утримувати воду, тобто зволожувати шкіру, стимулювати синтез колагену й еластину й у такий спосіб покращувати якість шкіри.

«Гіалуронова кислота діє як губка, утримуючи воду і зволожуючи глибокі шари нашої шкіри. Вона також приймає участь у виробництві колагену та еластину. Шкіра відновлює об’єм, щоб заповнити борозни зморшок. Оскільки ця речовина вже природним чином присутня в нашому організмі, існує менший ризик виникнення алергії», – додає доктор Влада Соколова.

Для тих, хто боїться, ін’єкції можна робити дуже гнучкою голкою із заокругленим кінчиком – канюлею. Цей метод під назвою Soft Filling  безболісний і допомагає уникнути звичних синців та почервоніння після ін’єкції. Гнучка канюля SoftFil® дозволяє обробляти більшу площу поверхні за одну ін’єкцію. Зазначеним інструментом дуже зручно й безпечно робити процедуру під назвою  латеральний ліфтинг, коли м’який наповнювач або біоревіталізант вводять під шкіру у спеціальній техніці, і результатом процедури є  ліфтинг (підтягування) тканин, які провисли, вгору – на їх анатомічне місце. Під шкірою ми не можемо бачити судин, і при маніпуляціях голкою є ризик їх травмувати, що призводить до синців на обличчі. При використанні канюлі такого не трапляється, тому що вона не гостра і не може травмувати судину.

Офіційний представник SoftFil® в Україні компанія Med System надасть детальну консультацію щодо канюлей, протоколів їх використання та іншої продукції, а також фахівці компанії допоможуть обрати потрібний девайс для кожної процедури.

Що робити, якщо ви не хочете гіалуронову кислоту?

Гіалуронова кислота – не єдиний наповнювач, який використовується в антивіковій косметології. Існують також препарати гідроксиапатиту кальцію. На сьогодні вони посідають у косметології не останнє місце. З їх допомогою можна стимулювати синтез колагену, покращувати якість шкіри, зменшувати її в’ялість, підвищувати тонус і робити шкіру більш щільною, а це означає молодою та красивою. Також наповнювачі гідроксиапатиту кальцію можна використовувати для заповнення втрачених об’ємів і надання обличчю більш чіткого контуру в зоні кутів нижньої щелепи. Ці препарати абсолютно безпечні для нашого організму, вони не провокують алергій та запальних реакцій.

Другий варіант – полімолочна кислота. Вона також стимулює синтез колагену й покращує пружність шкіри.

Що саме вам може бути рекомендовано, визначить лікар-косметолог. Фахівець проведе діагностику шкіри та вашого морфотипу старіння і призначить процедуру, виходячи з індивідуальних особливостей пацієнта. Якщо щось зробила подружка і їй сподобалось, це не гарантує, що саме такого підходу потребує ваша шкіра.

Я хочу більш сяйливий колір обличчя

Мезоліфт може задовольнити потреби пацієнта, який хоче ін’єкційну процедуру з більш м’яким ефектом, щоб запобігти появі зморшок, коли креми більше не дають задовільних результатів. Мезоліфт – це коктейль, який поєднує в собі переваги гіалуронової кислоти, вітамінів і мінералів в одній ін’єкції, але в меншій концентрації. 

Цей омолоджувальний коктейль живить і зволожує шкіру, відновлює її колір і робить шкіру обличчя більш сяйливою, зокрема у курців. Його також можна використовувати при зморшках і пігментних плямах в зоні декольте.

Карбокситерапія для боротьби з в’ялістю шкіри

Карбокситерапія полягає у введенні невеликих кількостей стерильного вуглекислого газу за допомогою тонкої голки. Вуглекислий газ легко проникає в дерму і впливає на фібробласти, що збільшують вироблення колагенових волокон і еластину. Це робить шкіру більш пружною та гладенькою.

Ін’єкції стерильного медичного вуглекислого газу, які протягом багатьох років використовуються в медицині для лікування артеріїтів, венозних проблем і шкірних виразок, лише кілька років як почали застосовувати в косметології. Досвід цієї практики невеликий, але Французька асоціація карбокситерапії визнає її позитивний вплив у боротьбі з в’ялою шкірою і непривабливими складками на шиї, нижній частині обличчя, декольте і навколо очей.

Не забувайте, що хоча антивікова медицина дозволяє боротися з прискореним старінням за допомогою ін’єкцій, вона є насамперед профілактичним засобом. Тому здорове харчування, захист від сонця, зволоження шкіри та відмова від куріння є обов’язковими умовами для того, щоб ваша шкіра довше виглядала красивою та молодою.

Читайте також