Знову «двійка», або Хто винен у невдалому татуажі?

Підходити до процедури перманентного макіяжу потрібно свідомо!

Logo

Поняття невдалого татуажу кожен трактує по-своєму. Невдалим татуажем можна назвати і незвичну для клієнта форму брови і повний вихід пігменту. У чому причини невдач? Давайте розбиратися

Поняття невдалого татуажу кожен трактує по-своєму. Для клієнта невдалою може бути форма, підібрана майстром із розрахунку особливостей особи (хоча, можливо, просто незвична). Зовсім інша річ, коли колір після процедури проявляється синюшним або навіть із вираженою почервонінням. Або пігмент зовсім не взявся. У чому причина? Давайте розумітися.

Відсутність професіоналізму майстра

Найприкріша та (будемо чесні) недоречна причина – це відсутність професіоналізму у майстра. Цим недоліком наділені люди, які вважають, що перманентному макіяжу навчитися дуже просто і навчання, що стоять досить дорого - безкорисні. Залишається лише поспівчувати клієнтам таких «майстрів», адже процедура видалення татуажу, яка обов'язково незабаром піде – це непроста і теж недешева процедура.

У цьому недолік знань майстра впливає як механізм (техніку) проведення татуажу. Може бути недобросовісним підбір матеріалів (якщо майстер використовує підроблені чи зовсім не підходящі для перманентного макіяжу матеріали). Деякі фахівці нехтують безпекою клієнта і «забувають» про те, що всі витратні матеріали повинні бути одноразовими або піддаватися ретельній обробці (наприклад, багаторазові власники).

У будь-якому випадку, майстер повинен розуміти, що він повинен нести відповідальність за невдалий результат процедури, такий як деформація контуру, неправильно підібраний відтінок, зайве заглиблення. Може майстра або самостійно виправити власні помилки, або провести/сплатити видалення. Для сумлінних майстрів це може бути лайфхаком: коли за ідеально виконаної роботи клієнт вимагає повернути гроші, запропонуйте відразу видалити перманентний макіяж. Ймовірно, що хорошої роботи не позбавлятимуться і конфлікт буде вичерпаний.

Неправильний догляд

Але успішність татуажу залежить не лише від якості проведення процедури. Близько 50% успішного результату залежить від постпроцедурного догляду. Клієнт повинен пам'ятати, що якісне та швидке відновлення залежить від того, чи дотримуватимуться їм приписи майстра. У разі неправильного догляду (або відсутності такого взагалі) можуть зіграти два фактори:

- емоційна напруга клієнта: не виключено, що перебуваючи в стані емоційного збудження, клієнт міг щось забути;

- свідома зневага (на кшталт «у подружки/знайомої і так зажило»).

Тому досвідчені майстри рекомендують створювати нагадування для кожного клієнта або у вигляді роздруківки, або розсилки в месенджерах або соц.мережах. Розписаний за пунктами план догляду значно легше сприймається клієнтом.

Індивідуальні особливості

Трапляється, що пігмент був внесений надто поверхово, і після сходження скоринки все вийшло без залишку. Причин може бути кілька: або майстер дійсно надто поверхово працював, або це особливість шкіри, реакція організму. Глобальної провини майстра у своїй може бути; обидві ситуації опрацьовуються на процедурі корекції, враховуючи, що перша процедура - це «знайомство» зі шкірою клієнта і залишок справді може бути малий.

Але якщо при правильній техніці майстра і при правильному догляді пігмент не взявся і з другого разу, це може бути індивідуальною особливістю. Часто таке спостерігається при:

- жирний тип шкіри;

- гормональному дисбалансі (одна з причин, чому перманентний макіяж не бажаний під час вагітності та грудного вигодовування, тому що результат може бути непередбачуваним);

- Швидкий обмін речовин;

- близьке розташування кровоносних судин до поверхні шкіри.

У кожного з нас є імунітет – захисна функція організму. І він більшою чи меншою мірою може реагувати на чужорідну речовину, у нашому випадку – пігмент. Повне неприйняття фарби зустрічається рідко, а за часткових недоліків - майстром вносяться корективи задля досягнення потрібного результату. Тому важливо поставитися до ситуації без паніки та вчасно визначити причину.

Читайте також