Вікові зміни: фізіологічні обґрунтування старіння шкіри

Три фактори старіння

Logo

Як і інші органи нашого тіла, фізіологічні функції шкіри постійно погіршуються у міру старіння. Про зміни шкіри - в «Абетці майстра ПМ-початківця»

Збереження та відновлення молодості - це цілий бізнес, індустрія, яка прагне створення здорової та красивої шкіри. Стан шкіри говорить оточуючим про вік людини, стан її здоров'я. Як і інші органи нашого тіла, фізіологічні функції та структури шкіри постійно погіршуються у міру старіння. Про вікові зміни шкіри - в «Абетці майстра-початківця» .

Ф - Фізіологія

Суха шкіра, чіткі складки та глибокі зморшки, збільшені пори та вікові плями – все це ознаки, які асоціюються зі старіючої шкірою. Чим більше ви дізнаєтеся про процеси старіння шкіри, тим краще зможете зрозуміти, як відстрочити та звести до мінімуму деякі природні процеси старіння шкіри.

Три фактори старіння

Багато факторів, зовнішніх і внутрішніх, призводять до старіння шкіри. Ці причини можна легко розділити на три основні категорії: біологічне старіння, екологічне старіння та механічне старіння. Давайте розглянемо кожну причину окремо, щоб зрозуміти, як мінімізувати її вплив.

Біологічні фактори . Біологічне старіння є результатом змін, часто генетично зумовлених, які відбуваються в організмі природним шляхом. У всіх є біологічний годинник або хронологічний вік, визначений генетичним кодом. Це також стосується шкіри. Поки наш біологічний годинник іде, наша шкіра поступово втрачає свою здатність функціонувати як раніше. Біологічне старіння відбувається в результаті природних змін в організмі, що виявляються як зовнішні ознаки старіння шкіри. Часто зміни, пов'язані з біологічним старінням, відбуваються внаслідок поступової зміни рівноваги певних гормонів та молекул посередників, які виділяють інші залози та органи в організмі. Багато цих змін зумовлено генетично, і їх не можна зупинити.

На щастя, можна контролювати деякі фактори, що впливають на біологічне старіння. Вчені починають розуміти, як вільні радикали (нестабільні молекули) ушкоджують протеїни, ліпіди та ДНК клітин, тим самим прискорюючи процес біологічного старіння. Антиоксиданти – це молекули, які можуть нейтралізувати вільні радикали у шкірі. Здорова дієта з фруктами та овочами, багатими антиоксидантами, а також харчові добавки та локальне застосування основних поживних речовин можуть допомогти зменшити інтенсивність та відкласти початок багатьох змін, що відбуваються внаслідок біологічного старіння.

Екологічні чинники . Старіння під впливом навколишнього середовища відбувається через щоденну дію вільних радикалів з багатьох джерел: ультрафіолетового випромінювання сонця, забруднення, диму, поганої погоди та стресу. Ці вільні радикали ушкоджують ліпіди, протеїни та ДНК, тим самим обмежуючи можливість клітин функціонувати та підриваючи цілісність клітинної структури. Роки накопиченого екологічного стресу у клітинних структурах призводять до раннього старіння шкіри.

Вплив сонячних променів є основним екологічним стрес-фактором, що ушкоджує шкіру. Пошкодження компонентів шкіри внаслідок тривалого або випадкового впливу сонячних променів називається фотостарінням. Незважаючи на те, що сигаретний дим, вплив поганих погодних умов та забруднення сильно впливають на екологічне старіння, пошкодження від УФ променів сонця відповідає за 90 відсотків раннього старіння шкіри. Фотостаріння ушкоджує колаген, еластин, меланоцити та водний бар'єр, що призводить до появи зморшок, провисання шкіри та жорсткої, сухої шкіри.

Незважаючи на те, що дія сонячного світла є екологічним стрес-фактором, який в основному призводить до раннього старіння шкіри, існують інші причини. Забруднення пошкоджує шкіру шляхом збільшення вироблення вільних радикалів та посилення впливу УФ випромінювання. Погані погодні умови (сухе повітря, вітер та холод) позбавляють шкіру необхідної вологи та призводять до жорсткості шкіри та чітких, сухих складок. Сигаретний дим збільшує кількість вільних радикалів і може знижувати виробництво колагену та еластину. Цигарки також суттєво зменшують кількість кисню у клітинах шкіри.

Механічні фактори . Механічне старіння відбувається в результаті того, що людина постійно морщиться, рухи м'язів повторюються день за днем і рік за роком. Незважаючи на те, що уникнути деяких рухів, які призводять до появи зморшок, нереально, слід уникати наступних дій для уникнення ранніх ознак механічного старіння:

  • Менше жмуритися і хмуритися.
  • Не підпирати голову (підборіддя) рукою.
  • Спати на спині.
  • Не терти обличчя під час вмивання гарячою водою.
  • Уникати сильних вагань.
  • Харчуватися максимально правильно та збалансовано.
  • Чи не підтискати губи під час куріння, пиття.

Читайте також