Типи рубців: «лікуємо» за допомогою перманентного камуфляжу

Про природу рубців та особливості роботи на фіброзній тканині

Logo

Рубці та робота майстра ПМ на рубцевій тканині – завжди актуальна тема. Поговоримо про природу рубців та технічні особливості роботи на фіброзній тканині.

У першому розділі ми торкнулися типи рубців, які погано підходять для мікропігментації процедур. Існують, однак, типи шрамів, які не тільки можуть, а й повинні лікуватись за допомогою перманентного камуфляжу.

Ця стаття – ексклюзивний переклад матеріалу, опублікованого на сайті міжнародного журналу для фахівців з мікропігментації PMU International. Magazine of Permanent Makeup. Оригінал статті – за посиланням

Атрофічні шрами мають ямковий вигляд (шкіра з атрофічними шрами нагадує поверхню Місяця). Це глибокі шрами, що виникають при таких станах шкіри як прищі або вітряна віспа. Проте з погляду гістології причини формування не зовсім зрозумілі. Як і у випадку з келоїдними та гіпертрофованими рубцями, основним фактором їх появи є проблеми з виробленням колагену, але глибше розуміння ще не досягнуто. Передбачається, однак, що механізм їх утворення виникає внаслідок реакції колагенових волокон та підшкірного жиру на запалення. Отже, лікування цього рубців потребує підвищення колагену, тому пацієнти з атрофічними рубцями є хорошими кандидатами для індукції колагену або шкірного надрізу.

Шрамові контрактури - це ненормальне явище, яке зазвичай слідує за опіками. Шрам стягує краї шкіри разом, викликаючи стягування в області та обмеження рухів. Цей тип шрамів повністю підходить для мікропігментації. Важливо розуміти, що в цьому випадку процедури мікропігментування будуть численними, тому що обпалені ділянки погано тримають пігмент. Варто зазначити, що при виконанні мікропігментації безпосередньо на рубцевих контрактурах рубець може бути звільнений після нанесення пігменту, що сприяє нерівномірному нанесенню і, більше, асиметричному виду при виконанні на особі. Очікується дуже задовільних результатів, якщо процедура рубцевої релаксації проводиться до мікропігментації.

Нарешті, що не менш важливо, плоскі та бліді рубці є найбільш поширеними формами після будь-якої травми чи операції. Трохи червоні та опухлі на початку, вони з часом бліднуть і не піднімаються над рівнем навколишньої шкіри. Залежно від глибини рани загоєння таких рубців може зайняти до одного року, але абсолютно важливо дати можливість завершитися процесу загоєння перед виконанням будь-яких процедур, навіть якщо з самого початку ясно, що рубець, що з'являється, потрапить у цю категорію. Оскільки рубцева тканина у разі немає пігментації, вона здається білої проти навколишньої шкірою. Ця зміна кольору може бути дуже тривожним для пацієнтів, тому можна проводити мікропігментну обробку, оскільки рубець не становить небезпеки ускладнень.

Читайте також