Татуаж брів та жирна шкіра: поради експерта

Що треба знати?

Logo

Один із найчастіших запитів в інтернеті – які фактори впливають на якість перманентного макіяжу? Пропонуємо розібратися у цьому питанні.

Ольга Корякіна , лікар-дерматокосметолог, мезотерапевт, спеціаліст anti-age-медицини, член асоціацій UADV, УАЛДВК, МАЕКМ, НДМ (Україна)

Спочатку повторимо, що перманентний макіяж (від англ. permanent - стійкий, довготривалий) - це процедура введення барвника (пігменту) в шкіру (в сосочковий шар дерми).

Чинники, що впливають на якість татуажу:

  • тип шкіри клієнтки;
  • майстерність косметолога або фахівця з татуажу;
  • якість матеріалів, що використовуються косметологом або фахівцем з татуажу (пігмент, обладнання тощо), колір пігментів, що використовуються в процесі (наприклад, світлі кольори, як правило, зникають швидше, ніж темні відтінки);
  • розташування перманентного макіяжу може також визначити, чи справді протримається татуаж протягом тривалого часу (перманентний макіяж губ протримається близько 24 місяців, тоді як татуаж повік може протриматися десятиліттями).

На руйнування татуажу впливають такі фактори:

Нормально секретують сальні залози забезпечують пом'якшення верхнього шару шкіри, антимікробний захист і частково допомагають роговому шару стримувати випаровування води. Шкірне сало пригладжує рогові лусочки, створюючи рівну поверхню. Зовні шкіра здається м'якшою, еластичнішою та зволоженою.

Жінки з надмірним виділенням шкірного сала, з жирною шкірою, розширеними порами, які страждають на вугровий висип, входять до групи тих, для кого перманент може стати серйозним розчаруванням. Жирна шкіра є нормою, але має риси: вона товста і виробляє багато сала. Це заважає зміцненню фарби і з часом вона розпливається. Крім того, корекцію потрібно робити набагато частіше, ніж жінкам з іншими типами дерми. Косметологи раджу проводити повторні сеанси кожні півроку. Максимальний термін життя малюнка без підфарбовування досягає двох років.

Як визначити, що клієнт має підвищену жирність?

Часті скарги - необхідність мити обличчя кілька разів на день (при цьому через кілька годин вона знову стає сальною), поява смугастість шкіри обличчя і ще більша вираженість жирності при нанесенні сонцезахисних засобів. У власниць даного виду шкіра виглядає грубою та товстою через сальне неприємне переливання. Зовні вона схожа з апельсиновою кіркою через розширені часи.

Через зсув у бік лужного середовища відсутні біохімічні бар'єри, які стоять на шляху кислоточутливих бактерій, в результаті вони проникають у клітини, розмножуються та провокують утворення вугрів. Запальні процеси та роздратування – часті супутники, через які татуаж на жирній шкірі робити складніше.

Причинами жирної шкіри можуть бути:

- генетична схильність;

- Статеве дозрівання;

- Порушення ендокринної системи;

- Порушення нервової системи, стреси;

- Порушення шлунково-кишкового тракту;

- неправильний догляд та ін.

Але не все так погано, як здається:

  • перманентний макіяж наносити можна, але з умовою періодичних корекцій та дотримання правил догляду;
  • даний тип старіє пізніше, відрізняється підвищеною пружністю та еластичністю;
  • з віком стан покращується, жировиділення нормалізується.

Після 40 років на жирній шкірі татуаж брів триматиметься вже довше. Періоди між корекціями збільшаться, та й якість малюнка помітно покращає.

Переважні техніки

Цей різновид шкіри погано сприймає волосковий малюнок, який передбачає промальовування брів окремими штришками, що імітують природне розташування волосків. На фото це виглядає природно та правдоподібно. Але через зайву сальність пігмент починає «плисти», рисочки та межі збільшуються у розмірах – і через півроку гарний витончений макіяж виглядає потеклим, неакуратним.

Апаратне введення барвника часто загрожує патьоками, але в нашому випадку це неминучий наслідок. Як правило, жирна шкіра, зазвичай з розширеними порами, малочутлива - при пігментації, особливо в області брів, сприймає барвник тільки після повторного введення, до того ж введений пігмент часто темніє. Зайва сальність провокує запалення і вугровий висип, і забарвлена зона через забиті фарбою доби сильніше цьому схильна.

Не підходять відповідно і модні 3, 6, 8D-методики, що передбачають промальовування окремих волосків. Ці техніки мають мінімальну глибину обробки, що є протипоказанням для людей, які страждають надмірним виділенням сала. Пігмент погано закріплюватиметься і швидко перетвориться на розпливчасту картину без чітких кордонів. Не варто витрачати гроші. Майстри, що працюють у цих техніках, коштують дуже дорого, але вони нічого не можуть зробити проти індивідуальних особливостей організму.

Татуаж брів при жирному типі шкіри виглядатиме ефектно, якщо забезпечити правильний догляд:

  • щодня здійснювати очищення спеціальними лосьйонами та обробляти тоніками;
  • не зловживати спиртовмісними засобами (вони здатні посилювати подразнення);
  • брови перед виходом на вулицю у сонячну погоду слід змащувати сонцезахисними кремами з легкою текстурою; в зимовий час є обов'язковим живильний або захисний крем, який також відповідає вашому типу шкірного покриву;
  • скрабування та пілінги робіть на будь-яких ділянках, крім пофарбованої зони, так як фарба від цих процедур сильніше вицвітає через прискорення регенерації.

Матеріал вперше був опублікований у журналі Permanent №2/2016

Читайте також