Сфера інтересів майстра ПМ: напрямки у тату-культурі
Основи тату-культури: стилі та напрямки від а до я
Зараз розподіл на напрями, стилі та жанри досить плутане. Клієнти тату-майстрів не надто перебірливі у термінах, тому майстрам доводиться підлаштовуватися та вчитися розуміти мову любителів.
Тату-індустрія існує з давніх-давен і активно розвивається досі. Татуювання не втрачають актуальності вже кілька тисячоліть! Можна сміливо сказати, що тату-культура – одна з найдавніших і найживучих. Основи тату-культури – в нашій постійній рубриці «Абетка майстра-початківця»
Т: Тату-культура, основні напрямки та стилі
Щоправда, думки про татуйованих людей у різні часи були різними. У давнину татуювання розцінювалося як розпізнавальний знак членів війська, племені чи іншої групи. Витатуйовані символи та фігури могли використовуватися як тавро. У деякі періоди, наприклад, у радянські часи, татуювання були практично неприйнятні в пристойному суспільстві, вважалися долею злочинців і бандитів.
Зараз розум людей абсолютно вільний від забобонів. Навіть старше покоління досить спокійно дивиться на молодь із «забитим» тілом. Зараз практично не ведеться інформаційна війна між тими, хто «ЗА» і хто «ПРОТИ», натомість розгортаються моторошні битви між прихильниками різних течій тату культури.
Напрями в тату культурі
Зараз розподіл на напрями, стилі та жанри досить плутане. Клієнти тату майстрів не надто перебірливі у термінах, тому майстрам доводиться підлаштовуватися та вчитися розуміти мову любителів. Напрямом можуть вважати як техніку, і стиль.
1. Мінімалізм . Основна риса мінімалізму – невеликі розміри татуювання та мінімальна кількість елементів. Зазвичай використовується 1-2 кольори, зображено може бути будь-що і на будь-якій частині тіла.
2. Геометрія . Розміри та місце розташування ролі не грають, головне, щоб малюнок мав чіткі яскраво виражені геометричні форми: симетричні рівні кола, ідеально чіткі квадрати, паралельні лінії.
3. Реалізм . Розміри реалістичних татуювань зазвичай великі, хоча бувають винятки. Можуть бути зображені краєвиди, тварини, рослини, персонажі, люди.
4. Портрети . По суті, це підрозділ реалізму. Найчастіше зображують портрети близьких людей, дітей, знаменитостей, персонажів.
5. Олд скул (Old School) . Відрізняється злегка розмитими контурами, наявністю малюнку якорів, стрічок, черепів, квітів, ангелів.
6. Нью скул (New School) . Нагадує графіті. Яскраві кольори, філософські мотиви, абстракції. Жорстких обмежень немає.
7. Тату космос . Це умовний напрямок. Синьо-фіолетові тони фону із зображенням зірок, планет, космічних кораблів, персонажів книг і фільмів.
8. Акварель . Це водночас і техніка та стиль. Характеризується щільним кольоровим фарбуванням шкіри, зазвичай використовуються яскраві кольори. Зображати можна будь-що, головне, щоб робота виглядала як малюнок фарбами в альбомі.
9. Мультяшки . Тут усе просто. Зображуються персонажі мультфільмів, можливо у нестандартних уявленнях. Виконуватись робота може у різних техніках.
10. Треш полька . Один з найнезвичайніших і специфічних напрямків. Не всі знають історію та особливості цієї течії, але якщо побачити пару робіт у цьому стилі, то сплутати її з чимось уже неможливо. Кольори – лише червоні та чорні. Зображуються похмурі сюжети з черепами, смертю з косою чи чумним лікарем.
11. Орнаменти . Різні візерунки, запозичені з різних культур, добре виглядають на тілі. Стилі зазвичай перемішуються один з одним. Завдання татуювання полягає в тому, щоб відобразити внутрішній світ свого власника або висловити якусь думку, або зберегти спогад. Звісно, у такому особистому питанні всі поділу на стилі та течії – це лише умовність.
Наприклад, ті ж мультяшки можуть виконані в техніці акварель або нью вилиць. Мінімалізм може перетинатися з геометрією чи реалізмом.
Порада тим, хто хоче собі тату : не морочіться для того, щоб чітко визначити стиль свого ескізу. Головне – зуміти пояснити майстру свій задум. І обов'язково подбайте про правильне загоєння тату, адже від цього залежить зовнішній вигляд готової роботи.
Порада майстрам : якщо Ви не розумієте чого хоче клієнт, покажіть йому приклади робіт у різних стилях, щоб визначитися з ескізом.
Читайте також
- ПМ періорбітальної області: поради від Анни Заболотної
- Корекція періорбітальної зони за допомогою ПМ: поради експерта
- Як вибрати обладнання Перманентний макіяж в Україні.
- Корекція алопеції: основи трихології для майстрів перманенту
- Видалення тату та перманентного макіяжу: огляд методів
- Камуфлювання у ПМ: вирішуємо косметичні проблеми шкіри
- Особливості роботи з темною шкірою: майстру ПМ на замітку
- Вікові зміни: фізіологічні обґрунтування старіння шкіри
- Об'єктивна оцінка клієнта: як уникнути помилок у ПМ