Пігменти для ПМ при трихопігментації: особливості застосування

Перманентний макіяж як сфера естетичної косметології

Logo

ПМ з кожним роком стає все більш затребуваним у нових сферах естетичної косметології. За короткий проміжок часу ми отримали нову процедуру з найширшим спектром показань – трихопігментацію

Перманентний макіяж стрімко став популярною салонною процедурою. Але багато хто сприймає його виключно як можливість зробити яскравішими риси обличчя. Однак перманентний макіяж виходить за рамки цих стереотипів і з кожним роком стає все більш популярним у нових сферах естетичної косметології. Ось так за короткий проміжок часу ми отримали нову процедуру з найширшим спектром показань трихопігментацію. За такою складною і страшною назвою ховається безболісна імітація волосся за допомогою методів перманентного макіяжу. І хоча цю процедуру називають обманом зору, для багатьох вона може стати справжнім порятунком, шансом знову набути привабливості.

Ця стаття – ексклюзивний переклад матеріалу, опублікованого на сайті міжнародного журналу для фахівців з мікропігментації PMU International. Magazine of Permanent Makeup. Оригінал статті - за посиланням

Особливості застосування пігментів для ПМ при трихопігментації

Нездатність створити реалістично виглядає волосся за допомогою перманентного макіяжу в основному залежить від особливостей застосування пігменту. Ось що має враховувати кожен майстер перманентного макіяжу:

  • Колір пігменту повинен відповідати кольору обличчя, хоча слід враховувати, що навіть щетина світлого волосся виглядає темною. Відтінки варіюють від сірого та світло-коричневого до чорного, залежно від фототипу шкіри пацієнта та/або раси. Проте використання чорного кольору (в основному у африканських пацієнтів) може призвести до ризику серйозних змін кольору та виникнення з часом зеленого або блакитного волосся.
  • Техніка трихопігментації відтворює щетинки волосся між порами шкіри голови. Для досягнення реалістичного результату слід враховувати кількість пір (тобто волосяних фолікулів між ними), тому середній рівень густини волосся зазвичай визначається расою. Для кавказців це загалом 50 000 фолікулярних одиниць, для азіатів – 40 000, для африканців – 30 000.
  • Механізм процесу дермопігментації волосяної частини голови обмежується введенням краплі пігменту у верхній шар дерми за допомогою тонкої голки, яка пробиває шкіру. Стандартне обладнання для перманентного макіяжу дозволяє використовувати від 1 до 6 голок №1. Для покриття великих площ можна використовувати валик для моделювання волосяного фолікула. Ролик складається з 56 голок, які на роликовому колесі розміщені у шаховому порядку. Пристрій керується вібруючим пружинним механізмом. Будучи переміщається по шкірі голови, він виробляє безліч маленьких точок, створюючи ілюзію щетини волосся. Ролик заощаджує до 80% зусиль майстра, проте, як тільки неправильний рух зроблено, його неможливо виправити, що становить певну складність у застосуванні.
  • Глибина введення голки, час знаходження голки у шкірі голови та кут нахилу голки до поверхні – це значення, контрольовані майстром ПМ вручну. Оскільки товщина шкіри голови коливається у різних областях, майстру необхідно постійно пристосовуватися до отриманого ефекту на тактильному та візуальному рівнях.
  • Здорова шкіра голови з нормальною кількістю підшкірної жирової тканини та підтримуючої інфраструктури (наприклад, кровоносних судин) значно відрізняється від атрофічної шкіри голови та рубця, тому їх тургорний тиск відрізнятиметься. Добре навчений майстер ПМ повинен брати до уваги фактор опору шкіри, оскільки він нерідко впливає на нормальні та ненормальні стани шкіри голови у безпосередній близькості один від одного в одного й того самого пацієнта.
  • Глибина розміщення пігменту – це змінна, яка найбільше визначає успіх процедури трихопігментації. Пігмент, введений надто близько до поверхні шкіри голови, тобто в епідерміс, витікатиме протягом декількох днів після проведення лікування. Отже, правильне розміщення має здійснюватись у дермі.

Читайте також