Перманентний макіяж: як працювати з чужими помилками?

Поради експерта

Logo

Поговоримо не лише про найпоширеніші помилки в перманентному макіяжі, а й про способи їх вирішення. Адже кожному майстру доводиться працювати не лише з чистою шкірою, а й з тією, на якій вже є перманент.

Надія Косолапова, косметолог, майстер-викладач ПМ , спікер конференцій з перманентного макіяжу, організатор І та ІІ Кримської конференцій з ПМ, голова журі І Кримського чемпіонату з перманентного макіяжу, лауреат премії «Лідер року – 2017», засновник Криму , Крим)

Не можна сказати, що помилки – це погано. Помилки – це наш досвід! Безцінний досвід, який дозволяє розвиватися та ставати краще. Є низка факторів, які просто потрібно враховувати. І у своїй статті я хочу розповісти не лише про найпоширеніші помилки, а й про способи їх вирішення. Адже кожному майстру доводиться працювати не тільки з чистою шкірою, але і з тією, на якій вже є перманентний макіяж. На мою думку, створити новий шедевр буває дуже складно, якщо наше «полотно вже трохи помальоване». Щоправда, є клієнти, яким легко переробляти, але й ті, яким практично неможливо змінити зовнішність без лазерної корекції чи іншого способу.

У різні роки у перманентному макіяжі – різні тенденції. Як правило, мода тримається від року до трьох років, і часом це для нас стає перешкодою, адже складно уявити, як, наприклад, на щільній брові п'ятирічної давності виконати легкий, пудровий перманент без корекції кольору, на яку клієнт або не готовий морально, або для цього потрібно їхати в інше місто, що вимагатиме часу та коштів. Знову ж таки ми упираємося у рішення клієнта і в наше власне, де частина майстрів відмовить у роботі клієнту, а частина – виконає тіньову техніку. Однак є й ті майстри, як правило, це новачки, які ще експериментують і завдадуть пудрову техніку на те, що є, і подивляться, що вийде. Було час модно робити мікроблейдинг, коричневі губи та виконувати різні тонкі форми брів, збільшувати візуально губи. Давайте розглянемо найпоширеніші випадки помилок у перманентному макіяжі.

Двійки у щоденнику майстра

Перманентний макіяж губ із виходом за межі губи, на шкіру (фото 1).

З часом стає темнішим, це природні процеси, якщо знати склад барвника. Але тільки в тому випадку, якщо основні зусилля були спрямовані на контур губ, а розтяжка кольору була не настільки ретельно опрацьована. Також не варто забувати, що з роками у жінок з'являються зморшки, а це ще більше наголошує на небажаному кольорі. Варто пам'ятати, що нерівний контур додасть вам клопоту у зв'язку з тим, що чорний колір необхідно буде нейтралізувати, а в місцях доповненого контуру необхідно акуратно підібрати колір, щоб при загоєнні він виглядав однорідним, без переходів. Для цього можна виконати градієнт нового кольору від темного контуру до світлого відтінку у слизової оболонки, але тільки в тому випадку, коли колір попереднього контуру не сильно відрізняється від іншого кольору губ (фото 2–3).

Тонка шкіра на губах у місцях змикання у слизової оболонки і в куточках нижньої губи. Якщо на губах є сухість, її краще прибрати до процедури або порекомендувати догляд за областю губ для більш комфортної роботи. Контур не варто посилювати у куточках нижньої губи. Раджу починати роботу, трохи відступаючи від куточка, потім повертатися до цього місця, тому що в цих місцях шкіра дуже тонка і є велика ймовірність допустити поглиблення барвника в шкіру. На прикладі добре видно, де пігмент найбільш глибоко покладений, і ці плями та смуги будуть із клієнткою довгі роки (фото 4).

І перекрити їх у такій колірній гамі вкрай складно, адже вони висвітлюватимуть новий шар барвника, який ви укладатимете. Наступне фото – це той самий випадок, коли майстер працював глибоко та грубо (фото 5).

За словами дівчини, у неї ще кілька днів текла кров із губ, а потім все взялося дуже страшною кіркою, після чого з'явився ще й герпес. Вона не робила корекцію і взагалі кілька років боялася щось робити зі своїми губами. Ми провели три процедури наношліфування, що дозволило висвітлити барвник та вирівняти рубці. На даний момент виконаний перманентний макіяж, ми продовжуємо працювати з рубцями біля контуру губ (фото 6).

Наступній клієнтці нашкодив не татуювальний пігмент, а тату-пігмент у невмілих руках. Дане фото добре демонструє, як можна з коричневого пігменту татуювання отримати чорний з синьової через кілька років. А все це лише тому, що не враховано колористику, поведінку пігменту в шкірі та її складові. Це можна віднести і до мушка (фото 7-8).

В даному випадку не додано нейтралізаторів. Що стосується мушок, я б могла порекомендувати наступне: перш ніж робити апаратом крапку на шкірі клієнта, подивіться на поруч розташовані родимки і повторіть у кількох відтінках їхню кольорову гаму. Як я вже писала, знання колористики для майстра перманентного макіяжу дуже важливе. Наступна клієнтка виконала дві процедури ПМ брів у одного майстра. Перша процедура внаслідок загоєння принесла їй головний біль: брови стали рожево-червоними. А на корекції майстер показав їй коричневий колір барвника та виконав додаткову процедуру. У цьому була помилка, оскільки в результаті вийшов не коричневий, а з фіолетовим відтінком (фото 9).

Все це сталося лише тому, що майстер не нейтралізував попередній (перший) шар барвника. За моїми припущеннями, у процесі роботи з лазерною корекцією кольору пігмент, покладений у перший шар, був майстру ще не знайомий або не було вивчено важливих умов роботи з барвником цієї фірми. Так як, щоб знати, як поведеться пігмент, його потрібно або досконало вивчити і мати всю необхідну палітру однієї фірми від «офіціалів», або працювати на цьому пігменті не менше двох, набиваючи шишки. Що залишилося після однієї процедури лазерної корекції (насадка 1046) можете побачити на фото 10.

Є ще один привід написати про колористику – у зв'язку з тим, що структура та колір зрілої шкіри жінок відрізняється від молодої структури своєю еластичністью, розташуванням капілярів та судин, пігментацією. Типова помилка новачка під час роботи зі зрілою шкірою – коли барвник укладений дуже щільно і глибоко (фото 11).

Адже, якщо укладати барвник нижче сосочкового шару дерми, колір і так зміниться у бік холодного відтінку. Але що радує на цьому фото, так це досить світлі хвостики брів, вони виконані правильно, тільки колористика підвела, та й форма. "Два хвоста, чотири брови". З цим, мені здається, стикаються всі й часто, але що робити в цих ситуаціях? Якщо ваша клієнтка просить вас підняти їй хвостик брови, по-перше, спрямуйте її на лазерну корекцію кольору або ремувер, оскільки є величезна ймовірність того, що вона отримає свої довгоочікувані хвостики і не піде виводити старі. Навколишні не знатимуть, з якої причини в неї так сталося. Як у приказці "Хто останній, той і винен" (фото 12).

Є й інша причина: ви бачитимете результат видалення і зможете вжити заходів або направити до косметолога на відновлення шкіри в цьому місці (фото 13).

По-друге, якщо ви все ж таки взялися, відступіть по 1 мл зверху і знизу, малюючи ескіз олівцем, тобто розширюйте, це дозволить залишитися в новій формі, де старого перманента не буде видно. Наведу приклад із практики, коли один із хвостиків змінився через три-чотири роки. Було проведено наступний комплекс необхідних процедур – рефреш брів та лазерна корекція крихітного шматочка старого хвостика, що дозволило дівчині почуватися впевнено. На фото – рефреш, що зажив, і залишок попереднього кольору, який потребував додаткової процедури лазерної корекції (фото 14).

Підбиваючи підсумки, скажу, що я бачу сенс братися за зміни хвостика брови тільки в тому випадку, якщо у вас є можливість розширити форму (при цьому відхилення від форми мають бути мінімальними) або в цей же день підчистити старим ПМ лазером або ремувером. Тільки треба пам'ятати, що навіть у випадку лазерної корекції не завжди все буде добре при критичну зміну форми брови. На фото – випадок, коли, за словами клієнтки, вже пройдено близько 12 процедур лазерної корекції (фото 15).

На помилках вчимося

Коли почала розвиватися індустрія татуажу, переважна більшість майстрів навчалася виконувати спочатку рамку, та був заповнювати тіло брови. Ось приклад того, чого може призвести така робота (фото 16).

Опускаю питання форми брів – тут і так зрозуміло. Хочу підкреслити: для того, щоб зафіксувати ескіз, достатньо поставити крапки або розведеною фарбою позначити ескіз, важливо не працювати багато на тому самому місці. І ще одна «показова» робота, хоча в даному випадку майстер більше зусиль доклав внутрішнього заповнення брови (фото 17).

Поширена помилка – одна брова темніша (глибше лежить пігмент), а друга світліша. Темну брову можна отримати за умови тривалої роботи на ній, незручної посадки майстра та відсутності перевірки своєї роботи одразу після процедури. Якби відразу після процедури майстер проаналізував свою роботу і доповнив у місцях, що бракують, такої різниці можна було уникнути (фото 18–19).

Такі помилки можна виправити лише в тому випадку, якщо шкіра просвічується. Обов'язково зустрініться з клієнтом, зробіть фото та подивіться на вашій камері прозорість шкіри. Якщо не впевнені, що брови можна переробити, зробіть додаткові фотографії зі спалахом і порівняйте. Якщо порівняно видно, що брова на одному фото темніша, значить, перекриття практично неможливе (фото 20–22).

Спроби майстра перекрити старий перманентний макіяж без знання складів пігменту та колористики, на жаль, іноді виглядають плачевно. Все приходить згодом. Якщо є мета, ви завжди зможете знайти вихід із ситуації, навіть якщо у вашому районі/селищі/місті немає лазера. Наведені фото – до виправлення і робота з перекриття, що загоїлася, яка була трудомісткою, де використовувалися три коректори і два кольори для створення нового образу (фото 23–24).

У житті ми всі маємо право припуститися помилок, але чи варто? Добре в нашій професії мати однодумців та наставників. Я особисто виділяю для себе спеціалістів і не соромлюся до них звертатися з питаннями чи по допомогу. Знаходьте колег, у яких можна черпати досвід, проходити МК і просто спілкуватися, і у вашому житті буде менше помилок та більше досвіду! Весь фотоматеріал – особистий архів автора.

Матеріал вперше був опублікований у журналі Permanent №1(13)/2019

Читайте також