Перманентний макіяж рубців: грамотне вирішення проблеми

Медичний аспект у перманентному макіяжі

Logo

Ефективність естетичної дермопігментації як фінального етапу процесу усунення рубців визнана всіма. У чому ж секрет цієї надпотужної зброї проти рубців? І на що слід звернути особливу увагу майстрам перманентного макіяжу?

Анна Заболотна , керівник Міжнародної академії ПМ та естетичної дермопігментації «Біотек» (Росія), дипломований художник, майстер-викладач міжнародного класу з перманентного макіяжу, естетичної дермопігментації та трихопігментації, переможець першого конкурсу «Контур століття» (20) у Росії та за кордоном, викладач Міжнародного університету ПМ (Мілан, Італія) (Росія)

У рубці протягом усього часу дозрівання постійно відбувається процес ремоделювання, тобто знову сформована тканина у відповідь на будь-які зовнішні дії синтезує або руйнує колагенові волокна. Тому дуже важливо створити оптимальні умови для формування правильного (нормотрофічного) рубця.

Перш за все, слід уникати впливу дратівливих факторів, таких як тертя про грубу тканину, ремінець годинника, пояс штанів і т. д. У відповідь на будь-яке роздратування рубець стане більш грубим, жорстким, опуклим. Для запобігання рубцю від зовнішніх подразників рекомендується використовувати спеціальне силіконове покриття.

Крім зовнішніх подразників формування рубця впливають динамічні навантаження. Особливо це стосується рубців, розташованих на рухомих частинах тіла: колінах, ліктьових згинах і т. д. Після пластичної операції області шиї пацієнтам рекомендується якнайменше крутити головою. А якщо післяопераційні шви знаходяться за вухами, лікарі радять не чіпати вуха і навіть не носити сережок до повного визрівання рубців.

Чим більше механічне навантаження на рубець, тим більше він зміцнюватиметься у напрямку цього навантаження, виробляючи надмірну кількість колагенових волокон. Таким чином, забезпечивши спокій травмованої тканини, ми отримуємо в результаті гладкіший, якісніший рубець.

Добре зарекомендували себе спеціальні доглядові засоби. Для досягнення максимального ефекту рекомендується поєднувати їх з періодичними курсами ультрафонофорезу, який сприяє глибшому проникненню засобу в тканину рубця, а також здійснює мікромасаж, що сприяє посиленню кровотоку та живлення тканин.

Камуфляж рубця. До та після процедури. Фото надане автором

Види рубців

На вигляд всі рубці поділяються на три великі групи: атрофічні (нижче рівня шкіри), нормотрофічні (рівень зі шкірою) і гіпертрофічні (вище рівня навколишньої шкіри).

Стрії, або розтяжки, це атрофічні рубці, що виникають при перерозтягуванні шкіри як результат мікротравм шкіри і підшкірної клітковини при збереженні цілісності епідермісу.

Як правило, стрії локалізуються на грудях, животі, стегнах і сідницях, але у спортсменів, які швидко нарощують м'язову масу, можуть з'явитися також на внутрішній стороні рук та плечей.

В окрему групу виділяють келоїдні рубці, або келоїди (від грецького chele - клішня раку). Келоїдні рубці - найважчий випадок. Вважається, що вони з'являються в результаті збоїв імунної системи людини. Вони завдають маси незручностей: біль, роздратування, свербіж. Але найголовніше, вони постійно зростають. Тому тут естетична дермопігментація безсила.

У решті випадків дермопігментація зарекомендувала себе як найбільш безболісне і дуже ефективне рішення.

Про всі тонкощі та технічні аспекти дермопігментації читайте у продовженні матеріалу

Читайте також