Перманентний макіяж губ: підбираємо колір

Колористика у перманентному макіяжі

Logo

Завдання перманентного макіяжу – допомогти змінити зовнішність на краще. Дотримуючись основних правил колористики, впоратися з цим завданням здатний не тільки досвідчений майстер, а й фахівець-початківець.

В арсеналі кожної жінки завжди можна знайти кілька тюбиків губних помад різних відтінків. Серед них обов'язково є кохана, колір якої підходить найкраще. А решта – на всі випадки життя: під щоденний та святковий одяг, для походу на роботу чи виходу у світ. Але у випадку з перманентним макіяжем губ важливо пам'ятати, що його не вдасться стерти так само легко, як і помаду, і замінити іншим. Так що до підбору його кольору слід поставитися серйозніше, ніж до вибору помади, навіть дуже дорогою.

На думку експертів у галузі колористики перманентного макіяжу, не варто прагнути до створення яскравих та незвичайних образів. У роботі з губами фахівці рекомендують звернутися до натуральної гами кольорів. Пастельні тони допоможуть створити гармонійний результат, який у разі потреби легко можна буде доповнити декоративною косметикою. І такий татуаж зараз на піку моди.

Експерти позначають кілька основних моментів, які надають, згідно з основами колористики, головний вплив на те, яким буде результат.

Колір шкіри

Під цим поняттям мається на увазі кольоротип, наданий людині від природи. Найпоширеніша класифікація – за аналогією з часом року: зима-весна-літо-осінь, а також ступеня теплоти відтінків – холодних або теплих. Якщо колір холодний, шкіра на обличчі світлого тону, близького до білого і майже без рум'янцю. Можлива наявність легкої домішки блакитного чи сірого. При загоєнні шкіри відтінок пігменту ставатиме ще холоднішим. При теплому кольоротипі на обличчі зазвичай є рум'янець, а шкіра має рожевий тон. Коли в епідерміс вводиться пігмент, і потім шкіра гоїться, у малюнку можуть з'явитися майже невловимі червоні тони. Ці моменти фахівці у сфері колористики радять врахувати, вибираючи барвник, щоб у результаті не виникли відтінки, які ви не планували отримати.

Тип шкіри

Досвідчені колористи беруть до уваги фізіологію конкретної людини, особливості її шкіри. Враховується вік клієнта. Відомо, що з часом процеси клітинної регенерації в організмі людини стають повільнішими. Це означає, що термін утримання пігменту у шкірі збільшується. Однак при цьому в малюнку з'являтимуться сіруваті і синюваті тони, коли виконаний татуаж губ. Важливо врахувати цей фактор, вибираючи барвник. Крім того, варто подивитися, чи є на обличчі пігментні цятки і ластовиння, шрами і рубці, судинна сіточка (купероз).

Глибина введення пігменту

Цей показник визначає рівень насиченості готового кольору. Якщо фарбник ввести глибше, відтінок вийде темніше і холодніше, коли шкіра заживе. Причина полягає у її здатності нівелювати теплі тони: цей процес називають у колористиці перманентного макіяжу ефектом Тіндаля.

Щільність фарбування

Цей параметр відповідає певній техніці, серед яких акварельна, омбре, розтушовка, 3D-ефект та інші. При використанні кожного методу щільність, з якою під шкіру вводиться пігмент, своя. Наскільки чіткими та насиченими вийдуть контури малюнка, визначає частота, з якою епідерміс проколює голка. При вищих показниках яскравість кінцевого відтінку зростає, він стає темнішим.

Підбираємо відтінки під кольоротипи

Люди зі світлим від природи волоссям в основному ставляться до кольоротипу «весна», при цьому у зовнішності можуть переважати як холодні, так і теплі відтінки. Татуаж губ експерти радять виконувати із використанням відтінків червоного макового кольору; червоний; бежевого, в якому присутні золотисті відблиски; відтінки ніжно-рожевого, коралового оксамиту, кольору шампанського.

Зовнішність брюнеток та шатенок виграє, якщо зробити перманентний макіяж губ за допомогою рожевого барвника глибокого кольору. На брюнетках, шатенках добре виглядає татуаж губ, виконаний у глибоких рожевих тонах. Фахівці у сфері колористики татуажу нерідко застосовують також різні відтінки червоного та його похідних – пурпурові, бузкові, винні, малинові, сливові, вишневі, кольори фуксії.

У людей з рудим кольором волосся зовнішність незвичайна та ефектна, тому часто виникають певні складнощі з підбором пігменту. Згідно з рекомендаціями експертів, губи гармонійно виглядатимуть, якщо виконати татуаж кораловими тонами, теракотовими, помаранчевими з домішкою червоного, мідними, вишневими. При цьому найкращий варіант – холодні відтінки.

Читайте також