Особливості роботи з темною шкірою: майстру ПМ на замітку

Чорно-біле керівництво для майстрів

Logo

При виконанні процедури мікропігментації на темній шкірі майстру ПМ необхідно врахувати деякі особливості, які визначатимуть подальший підхід до роботи.

Попит на перманентний макіяж у косметичних та медичних цілях останнім часом зріс, на процедуру приходять пацієнти різних рас та всіляких відтінків шкіри. Було б несправедливо сказати, що працювати з якимось одним типом шкіри простіше. Однак при виконанні процедури мікропігментації на темній шкірі майстру ПМ може знадобитися врахувати деякі особливості останньої, які визначатимуть подальший підхід до роботи

Такій делікатній справі, як робота з темною шкірою, присвячений цей матеріал – ексклюзивний переклад статті, опублікованої на сайті міжнародного журналу для фахівців з мікропігментації PMU International. Magazine of Permanent Makeup (оригінал статті – за посиланням )

Трохи гістології

У термінах гістології різниця між темною та світлою шкірою полягає в наступному:

  • роговий шар темної шкіри більш шаруватий і складається з сильніших клітин. Він також має велику кількість випадкових ліпідів. Дерма темної шкіри більш товста і компактніша в порівнянні зі світлою. Темніша шкіра також характеризується підвищеним електричним опором. Ці фактори визначають її товщину порівняно зі світлою шкірою;
  • на епідермальному рівні темна шкіра містить менше глутатіону, ніж світла. Серед інших функцій організму глутатіон відповідає за відсутність кольору шкіри. Таким чином, стимуляція епідермальних систем глутатіону уповільнює або гальмує утворення меланоцитів;
  • у темної шкіри меланосоми більше, ніж у світлої, що очевидно, є причиною підвищеної пігментації;
  • фібробласти темної шкіри більш численні, їх розмір більший, а також вони більш багатоядерні порівняно зі світлою шкірою. Ці фактори призводять до схильності темношкірих до келоїдної освіти.

Завдання майстра ПМ

Основний занепокоєння викликає процес загоєння темної шкіри. У відповідь на рани від голки на ній можуть з'явитися аномальні рубці або келоїди – рубці, що піднімаються над навколишньою шкірою та мають тенденцію прогресувати з часом. Перед будь-якими маніпуляціями майстер ПМ повинен з'ясувати, наскільки велика можливість у пацієнта формування келоїдів. Хоча негроїдна шкіра, як правило, схильна до них, винятки можуть бути знайдені. Найпростіший спосіб зрозуміти, чи перебуває пацієнт у небезпеці – це перевірити його пірсинг мочки вуха – у зоні проколу, оскільки це є однією з основних причин утворення келоїду. Хоча рубці такого типу рідко розвиваються на обличчі, це може бути причиною відмови у проведенні процедури мікропігментації.

Для майстра-початківця ніколи не буває легким завданням контролювати глибину введення пігменту , оскільки глибина епідермального шару досить значно варіює в різних зонах, особливо на шкірі голови. Однак цей процес стає ще більш кропітким під час роботи з темною шкірою через її збільшену товщину. Тому необхідно ретельно вибирати техніку введення пігменту, щоб запобігти виведенню та вицвітанню пігменту.

І останнє, але не менш важливе: темна шкіра схильніша до алергічних реакцій і чутлива до подразнень будь-якого роду. Тому деякі майстри ПМ не вважають пацієнтів з негроїдним типом шкіри добрими кандидатами на мікропігментацію. Проте за наявності належних пігментів, інструментів та методів, а також відповідно до рекомендацій післяпроцедурного відновлення нанесення перманентного макіяжу все-таки можливе для пацієнтів із темною шкірою.

Читайте також