Мікроблейдинг: просто про складне

Розглядаємо мікроблейдинг із різних аспектів

Logo

Чи всі фахівці, беручи техніку мікроблейдингу на озброєння, знають про підводні камені, та й взагалі розуміються на питанні достатньо, щоб не нашкодити?

Ірина Янішевська , майстер перманентного макіяжу, засновник та керівник салону краси Queen (Львів), методист УЦ «Ідеальний контур» (Київ) у Львові, ексклюзивний дистриб'ютор компанії Nouveau Contour (Нідерланди) в Україні, учасник Міжнародної конференції з перманентного макіяжу2 ), майстер-тренер курсів базового рівня та підвищення кваліфікації «мікроблейдинг», «ареола» та «фахівець мікропігментації» (Львів)

Зараз багато майстрів МП використовують техніку мікропігментування. Так, вона надзвичайно затребувана клієнтами, дає неймовірний результат та добре оплачується. Але чи всі фахівці, беручи цю техніку на озброєння, знають про підводне каміння, та й взагалі розбираються в питанні достатньо, щоб не нашкодити?

Ми живемо за часів змін. Від нових можливостей захоплює дух, щоденні новинки та відкриття в індустрії краси роблять наше життя привабливішим і дарують можливість довше залишатися молодою та завжди виглядати оновленою. Наслідуючи моду, ми намагаємося встигнути за нею та її змінами. Жінка у будь-якому віці хоче не просто залишатися собою, але бути чудовою та досконалою, наскільки це можливо. І, звичайно ж, один з молодих, інноваційних напрямків сфери краси – перманентний макіяж допоможе зберегти красу і молодість, почуватися чудово.

Цей напрямок із приголомшливою швидкістю увірвався в наше життя. Напевно, майже не лишилося людей, які не знають, що таке перманентний макіяж. Майстер перманентного макіяжу гідна, творча, цікава професія. Безумовно, завжди залишається відкритим питання якості виконаної роботи та професіоналізм майстра. Завжди важлива роль першої школи, що дала путівку в життя і випустила майстра, заклавши знання, базові навички у цій сфері та бажання постійно підвищувати свою кваліфікацію.

Динаміка розвитку цієї галузі вражає. Вражає різноманітність методів та технік, але ця стаття присвячена щодо нової мануальної техніки – мікроблейдингу, або мікропігментування.

Теорія: чи ми знаємо?

Техніка мікроблейдінга з'явилася порівняно недавно. І нехай тепер вона стає все більш популярною, виникає чимало питань щодо її безпеки, стійкості та ефективності. Це одна з технік, яка сьогодні у практиці ПМ викликає активні дискусії як серед майстрів, так і серед клієнтів. Іноді на її адресу піднімається хвиля негативу, вважаю, незаслужено. Просто необхідно знати особливості проведення процедури і не допускати помилок під час роботи.

Термін «мікроблейдинг» утворений від англійських слів micro «малий» та blade «лезо». На відміну від татуажу, мікроблейдинг роблять не за допомогою апарату, а спеціальним пристосуванням з тонким лезом звідси і назва

Мікроблейдинг, як татуаж брів, передбачає введення пігменту під шкіру. Основною відмінністю є спосіб імплантації пігменту ручною методикою ⎼ за допомогою мануальної ручки, що нагадує найтонший скальпель.

Лезо мануальної ручки складається з мікроголок (до 0,18 мм у діаметрі), які втричі тонші за голки, що використовуються в машинці. Фахівець може контролювати глибину введення пігменту. Проникнення найтоншого модульного леза під епідерміс на глибину 0,3-1 мм унеможливлює побічний ефект у вигляді рубців. Мікролезо дозволяє ретельно промалювати кожен штрих, створити унікальну схему малювання волосків. Це й забезпечує ефект натуральних брів, адже волоски, промальовані вручну, тонші, і їх не відрізнити від справжніх. Додайте до цього меншу набряклість, коротший реабілітаційний період ⎼для мене переваги мануального перманентного макіяжу очевидні. На мій погляд, старання рук майстра перевершують роботу апарату.

Як і будь-яке ноу-хау, мікроблейдинг не є обов'язковою процедурою для кожної клієнтки, що приходить до вас. Але якщо є асиметрія брів, дефіцит або повна відсутність волосків (алопеція), шрами або рубці, запропонуйте процедуру мікроблейдингу, і результатом стануть брівки, максимально наближені до ідеалу. Не забуваємо попередити володарку нових брів, що оцінити кінцевий результат вона зможе лише через місяць, після процедури корекції, яка при мікроблейдингу обов'язкова у 90% випадків, оскільки пігмент може частково виходити зі шкіри. Чи варто експериментувати? Наважуючись випробувати на собі будь-яку новинку, ми намагаємось зважити всі за і проти, ретельно обмірковуючи всі можливі наслідки.

Практика: а як ми вчимося?

На мою думку, головний мінус техніки, що розглядається нами, - невелика кількість професіоналів, які можуть впоратися з такою ювелірною роботою. Адже для хорошого результату має працювати досвідчений майстер, який не один курс навчання.

Порушуючи тему мікроблейдингу, ми порушуємо важливу професійну проблему – повну або часткову відсутність належної освіти. Сьогодні в YouTube та Мережі можна побачити багато роликів, на яких майстер легко, красиво, невимушено та швидко творить, демонструючи свою роботу досконало. Збоку це виглядає дуже просто: роби кому не ліньки! Страшно уявити, що багато майстрів-початківців вважають своїм обов'язком і природним кроком починати практику з перегляду відео в Мережі замість довгого, якісного навчання. Новачки в професії, не замислюючись про наслідки, набувають дешевих витратних матеріалів, апаратів, неконтрольованих пігментів і починають працювати самостійно, навіть без навчання. А отже, у клієнтів ризик «напоротися» на новачка, який відточує свої навички, дуже високий.
Я не кажу, що це лише проблема мікроблейдингу у сфері перманентного макіяжу. Але нагадую ще раз: за мікроблейдингу вся відповідальність лягає виключно на плечі майстра.

Поширені помилки під час роботи можуть призвести до таких наслідків:

  1. Невдало підібрана під тип шкіри клієнта голка та глибоке проведення процедури залишать рубці та шрами.
  2. При недостатньому контролі глибини, поверхневому проведенні процедури може залишитися пігменту під шкірою вже за місяць ⎼ зійде у процесі загоєння разом із скоринкою.
  3. Неправильно підібраний по колористиці пігмент призведе до зміни кольору.
  4. Неправильно підібраний за консистенцією пігмент дасть волосок, що розтеклася з часом.
  5. При неправильній постановці руки, неправильно підібраному куті нахилу, змінах натиску та сили при роботі з ручною маніпулою можливий варіант «плямистих» брів ⎼ рваних, нерівномірно «покладених» волосків. Відчуття шкіри – це, звісно, справа практики. Будь-який професіонал знає: чим би ми не займалися, необхідна завзятість та щоденна праця над поставленою метою та робота над собою. І лише тоді ми зможемо робити нашу роботу ідеально.

Особливості: плюси та мінуси

Можливо, мікроблейдинг і є відомою та загальнодоступною технікою в Азії, де її повсюдно використовують для всіх верств населення, незважаючи на становище у суспільстві та рівень достатку. Але я впевнена, що прогрес та потяг до інноваційних методик внесли свої корективи у розвиток мануальних методик.

Насамперед, розвиток пов'язане зі збільшенням варіабельності голок, різноманітністю їх жорсткості та конфігурацій залежно від техніки та особливостей шкіри клієнта. Пам'ятаємо, що наш клієнт унікальний, кожен зі своїм укладанням волосків, часом комбінованим, яке підходить тільки йому. Це необхідно враховувати та підбирати голку, щоб волоски виглядали природно, а не чужорідно на обличчі клієнта. Зараз у вільному доступі у продажу є велика кількість голок для мануальної техніки, які дають можливість проводити різні маніпуляції зі шкірою. І повірте, це того варте.

Техніка мікроблейдингу застосовується не тільки для брів і формування волосків, але і для техніки міжресничної області, що розтушовує, повік, губ, тіней і навіть стрілок. На мій погляд, мануальна розтушовка – ще один крок уперед. Така техніка менш травматична для шкіри за рахунок меншої кількості проходів, тому супроводжується швидшим загоєнням.

Як і будь-яку іншу техніку, мікроблейдинг можна і слід розглядати з різних аспектів. Кожен майстер для себе повинен вирішити ⎼ займатися цим чи ні. А кожен клієнт, який побажав зробити процедуру, повинен сам вибирати - чи ставати піддослідним кроликом для нового майстра без дипломів, участі в конкурсах і конференціях, якісних робіт або все ж таки звернутися до висококваліфікованого фахівця, який має необхідні знання та досвід у цьому виді татуажу. Потрібно пам'ятати, що техніка повністю залежить від умінь майстра, а результат від його акуратності та отриманого раніше досвіду.

Не треба зациклюватися на одному - треба йти вперед і використовувати всі технології, якими можна скористатися. Знань ніколи не буває багато ⎼ навчайтеся та вдосконалюйтесь.

Зовнішність має велике значення у житті людини, і ми маємо допомогти підкреслити та підкоригувати природну красу. Однак краса, витонченість, грація форм і ліній, що створюються, повністю залежать від професійного рівня і майстерності фахівця.

Читайте також