Вишиванка на тілі: варіанти патріотичного татуювання

День вишиванки-2022: купити сорочку або зробити татуювання?

2022-05-18
Logo

Напередодні Дня вишиванки, який відзначається в Україні кожного третього четверга травня, поговоримо про татуювання з національними орнаментами

В одному з попередніх матеріалів ми вже писали про те, що татуювання з національною тематикою стало одним з трендів і набуває все більшої популярності. Саме за допомогою нанесення національної символіки на тіло українці підкреслюють свою приналежність до сильної держави, що пройшла важкий шлях свого становлення та продовжує виборювати незалежність.

Найбільш популярними татуюваннями стають тату з гербами, зображеннями козаків та воїнів.

Окремо можна виділити тату з українським орнаментом, тату-вишиванку. З`являється все більше «вишитих» малюнків. Татуювання з українськими орнаментами добре виглядають на будь-яких частинах тіла - на плечі, передпліччі, зап’ястці, щіколотці, спині або стегні. Такі визерунки обирають і чоловіки, і жінки.

Традиційна вишиванка: історія та символи

Історія українських орнаментів дуже давня. Вони зустрічаються на оселях, посуді, одязі.

Вишиванка – це національна українська сорочка, для якої характерна орнаментальна вишивка у вигляді різних геометричних фігур, квітів, тварин, тощо. Для наших предків вишиванка була святковим, а не повсякденним одягом. Сорочки відрізнялись за фасоном, кольором, візерунком. Цікаво, що своїми особливими вишиванками може похвалитися не лише кожен регіон України, а й навіть окремі села.

Вишивка використовувалась насамперед із сакральною метою, вона вважалась за оберіг. Деякі вишиванки спочатку створювалися як ритуально-обрядові. В національних визерунках найчастіше використовувались три групи орнаментів: геометричні малюнки, рослинність, тварини.

Татуювання вишиванка

Як і вишиванка на одязі, тату-вишиванка також є візерунком, в якому схований власний код. Цей код і є оберегом, тому до його вибору треба підходити осмислено. Кожна точка, трикутник, квадрат – все це має своє значення.

Геометричні візерунки – найчисленніша група символів. Нехітрі фігури, за думкою стародавніх слов’ян, могли відобразити характер людини або, навіть, змінити його. Найпопулярнішими в тату є символи:

  • ромб – знак родючості в слов’янській міфології. Ромби найчастіше вишивались на весільному одязі, рушниках;
  • квадрат – символ гармонії та досконалісті, а також сили, мужності, стійкості;
  • спіраль – символ мінливості, циклічності буття, плинності;
  • трикутник – знак, що повʼязаний зі Святою Трійцею; стародавній символ, що уособлює захист;
  • хрест – символ гармонії і захисту від темних сил.

Рослинні візерунки на тілі відображають процвітання, гармонійне життя. Їм притаманна кольорова різноманітність. Серед рослинних символів найбільш поширеними є калина, соняшник, лілія, троянда, виноград. Цікаво, що маки, популярні нині як елемент візерунка, практично не використовувалися у традиційній українській вишивці, бо були символом смерті та смутку.

Для татуювання з тваринними символами можна обрати зображення солов’я, голуба, метелика, коня, ведмедя.

При виборі конкретного ескіза варто орієнтуватись на значення кожного з символів.

Тренд на патріотичні татуювання набирає обертів. Українці не лише найсмілівіші, але й найталановитіші люди. Тату-майстри в своїй практиці розробляють тисячі стильних і неповторних ескізів, серед яких кожен зможе обрати собі свій, що підкреслить його індивідуальність.

Тож, якщо у вас ще немає національного одягу – шукайте місце на тілі, щоб мати завжди вишиванку при собі.

Читайте також