Лазери: фізичні методи видалення мікропігментації
Лазери на допомогу майстрам перманентного макіяжу
Що являє собою лазер для видалення татуювань та перманентного макіяжу? На що звернути увагу, щоб лазер приносив якісні результати та не залишав шрамів та рубців?
Лазер для виведення тату – дуже корисний помічник будь-якого майстра татуювань та перманентного макіяжу, але для того, щоб лазер приносив якісні результати видалення, не залишав шрамів та рубців, він має бути зібраний з якісних комплектуючих, правильно налаштований та відкалібрований. Що ж є лазером для видалення татуювань? Про це – в ексклюзивному перекладі статті, опублікованій на сайті міжнародного журналу для фахівців із мікропігментації PMU International. Magazine of Permanent Makeup (про ригінал статті за посиланням ).
Лазерні процедури видалення татуювань використовувалися протягом кількох десятиліть як ефективний і дуже популярний метод. Лазери виробляють інтенсивний промінь яскравого світла, що рухається в одному напрямку. Цей лазерний промінь може розрізати, запечатати або випаровувати тканини шкіри та кровоносні судини. Лазер має унікальну здатність генерувати один конкретний колір (довжину хвилі) світла, який може варіювати за інтенсивністю та тривалістю імпульсу. Звичайне світло від нелазерних джерел складається з багатьох різних кольорів і виглядає білим. Довжина хвилі та вихідна потужність конкретного лазера визначають його медичне застосування.
Коли лазерний промінь спрямований на тканини шкіри, його світлова енергія поглинається водою чи пігментами, що у шкірі. Вода міститься у великій кількості у всіх живих клітинах. Пігменти шкіри включають гемоглобін, білок, який робить кров червоною, та меланін, рудий або коричневий колір пігменту. Усі три поглинають лазерне світло різних кольорів.
Лазери червоного світла
Спектр червоного світла, що випромінюється рубіновим лазером , – надзвичайно короткі імпульси високої енергії. Цей тип імпульсу можливий завдяки техніці, відомій як Q-світер. Рубінова лазерна система спочатку використовувалася для видалення татуювань, в першу чергу аматорських, так як вона може ефективно знебарвити або видаляти кольорові пігменти з невеликим ризиком утворення рубців або пошкодження шкіри. Крім того, цей лазер в даний час зазвичай використовується для лікування багатьох коричневих пігментованих уражень.
Ще одним лазером червоного кольору є олександритовий лазер із системою Q-світер. Як і у випадку з рубіновим лазером, його енергія вибірково поглинається меланіном, що робить його ефективним видалення татуювання.
Інші лазери
Неодимовий лазер YAG (Nd: YAG) випромінює світло із двома довжинами хвиль. Один з них – це невидиме інфрачервоне світло, яке використовується для видалення синьо-чорних татуювань, травматичних татуювань та глибоких пігментних плям на шкірі, таких як невус Ота. Цей лазер також може бути налаштований для отримання зеленого світла для лікування поверхневих пігментованих поразок, таких як коричневі плями, а також оранжево-червоні татуювання.
Іншим лазером є KTP , який випромінює зелене світло і здатний лікувати певні судинні та коричневі пігментовані поразки.
Вуглекислотний лазер (лазер на діоксиді вуглецю, СО2) випромінює безбарвне інфрачервоне світло, яке сильно поглинається тканиною, що містить воду, такий як шкіра. Цю лазерну систему можна використовувати декількома способами: сфокусовано – для різання шкіри без кровотечі, розфокусовано – для поверхневого випаровування шкіри, імпульсно – для поверхневого шліфування обличчя.
Дуже потужна, швидка пульсація або сканування лазерного променя СО2 дає можливість очищати та оновлювати шкіру обличчя з метою косметичного покращення, зводячи до мінімуму пошкодження або утворення рубців на шкірі навколишнього. Ця техніка видаляє зморшки на обличчі, розгладжує шрами від прищів і омолоджує шкіру, що старіє і пошкоджена сонцем.
Якщо енергія лазера СО2 розфокусована, а не безперервна (імпульсна), створюється більша пляма світла, яка робить її менш інтенсивною. З цією модифікацією можна видаляти або випаровувати тонкі шари з поверхні шкіри, не проникаючи в глибші шари. Цей метод особливо корисний для лікування бородавок, дрібних пухлин та деяких передракових станів.
Коли енергія лазера СО2 безперервна і сфокусована на невеликій плямі світла, промінь здатний розрізати шкіру. Як альтернатива традиційній хірургії скальпелю лазер допомагає обмежити кровотік під час лікування та зменшити післяопераційний набряк. Лазер на вуглекислому газі використовується, таким чином, для видалення ракових захворювань шкіри, для лікування різних несудинних та пігментованих уражень та для операцій на повіках. Ця техніка також використовується для видалення бородавок, а також для деяких хірургічних розрізів.
У дерматології багато різних типів лазерів в даний час використовуються для лікування різних захворювань шкіри, наростів і косметичних скарг. У той самий час жоден лазер неспроможний лікувати все шкірні захворювання, деякі лазери мають обмежене застосування у дерматологічних цілях. Оскільки всі татуювання пігменти, залежно від кольору або складу, вибірково поглинають лазерне світло, всі ці лазери мали різний успіх, а ранні спроби видалення татуювання за допомогою лазерів давали неоднозначні результати. Проміжне бланшування пігментів та гіпертрофічні шрами були звичайними побічними ефектами.
Необхідно додати, що деякі лазери можуть бути налаштовані на різні кольори світла або підключені до роботизованого скануючого пристрою для розширення їхньої клінічної ефективності.
Читайте також
- Лазерні технології у перманентному макіяжі
- Видалення перманентного макіяжу: коли лазер краще?
- Пілінг обличчя та перманентний макіяж: що потрібно знати?
- Гіперпігментація особи: профілактичні заходи та лікування
- Пігментація особи: естетичний дефект чи сигнал про небезпеку?
- Карбоновий пілінг
- Пілінг
- Дисхромія
- Гіперпігментація